ABD öncülüğündeki koalisyon güçleri Suriye'de İslamcı teröristlerin mevzilerini vururken, IŞİD, Irak'ta ses getirecek hamlesi için büyük saldırı başlattı. Terör örgütü IŞİD'in, Irak'ın başkenti Bağdat'a 2 kilometre yaklaştığı iddia edildi. IŞİD'in dünkü saldırılarında 1000 Irak askeri veya Şii militanın öldürüldüğü ileri sürüldü.
 
İngiliz yayın kuruluşu BBC ve İngiliz gazetesi Daily Mail'in internet sitelerinde yer alan haberlere göre, terör örgütü IŞİD, Irak'ın başkenti Bağdat\'ı ele geçirmek için büyük bir saldırı başlattı.
 
Başkent Bağdat\'ın batısına 2 kilometre mesafede çatışan IŞİD'in, bölgedeki birçok köyü ele geçirdiği iddia edildi.
 
İngiliz Daily Mail gazetesi, dünkü çatışmalarda yaklaşık 1000 Irak askeri veya Şii militanın IŞİD tarafından öldürüldüğünü ileri sürdü.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
karaman 2 yıl önce

Bu terör örgütünün hepsi canilerden,kumarbazlardan,esrarkeşlerden ve de ahlaksız,büyücülerden oluşuyor....bunların neresi müslüman Allah aşkınaaaa....her türlü terör örgütünü kınıyorum....akıtılacak olan kan ve göz yaşına neden olacakları la'netliyorum ki,bu kötü işleri yapamasınlar....insanlıktan çıkanlar nasıl müslüman oluyorlar....bu topraklarda,islam tarihinde çokça savaşlar olmuştur...ama bugünkü gibi kötülük,gayri meşru işler ve de karanlık tezgahlar tarihin hiçbir zamanında olmamıştır...Rabbimiz biz müslümanları dünyaya rezil-rüsvay eylemesin inşaallahürrahman....nedir bu müslümanların haliiii....acınacak durumdalar...İnşaallah mübarek kurban bayramı islam aleminin uyanışına vesile olur....insanlık alemine ve dünyaya barış gelir....her şey uyuyan müslüman aleminin uyanışına bağlıdır....Ülkemizin önderliğine bağlıdır...Büyük ve Yeni Türkiye İnşaallah çok iyi ve de güzel işler yapar....'Arif Anı seyreyler/Zannetmeki Gayreyler''Mevla Görelim Neyler/Neylerse Güzel Eyler'savaşa hayır