İtalya’daki Türkler yarın sandık başına gidiyor
Genel seçim için İtalya’da yaşayan ve kayıtlı olan 13 bin civarındaki Türk seçmen, sabah saatlerinden itibaren biri Türkiye’nin Roma Büyükelçiliği konsolosluk bölümünde, diğer 4’ü ise Milano Başkonsolosluğunda kurulacak toplam 5 sandıkta oy kullanabilecek.
 
Vatandaşlar, oylarını kullanmak için 31 Mayıs Pazar akşamına kadar yerel saatle 10.00 ile 19.00 (TSİ 11.00-20.00) saatleri arasında sandığa gidebilecek.
 
Vatandaşların rahat bir şekilde oy kullanmalarını sağlamak için her iki noktada son hazırlıklar ve düzenlemeler yapıldı. 
 
Diplomatik kaynaklardan, bu seçimlere, geçen yıl yaz aylarına denk gelen ve randevulu oy kullanma sisteminin tercih edildiği Cumhurbaşkanlığı seçimine nazaran daha fazla katılım beklenildiği, bu konuda vatandaşların bilgilendirilmesine yönelik gerekli çalışmaların da yapıldığı öğrenildi.
 
Seçim dolayısıyla hem Roma Büyükelçiliği konsolosluk bölümü hem de Milano Başkonsolosluğu yeniden düzenlenirken, konsolosluk hizmetlerinin ise seçimin sona ereceği 31 Mayıs akşam saatlerine kadar aciliyeti olan durumlar dışında verilmeyeceği de bildirildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol