Kapattığı Camileri Propaganda İçin Kullandı

Mısır yargısı halkın seçimlere katılım oranını %44 olarak açıkladığı fakat ortaya atılan diğer iddialara göre şeçime katılım orananın %11.92 olduğu belirtildi. Seçimlerde 24 milyon oy aldığı açıklanan Sisi'nin seçimlerden sonra Tahrir Meydanı'nda düzenlediği kutlamalara yaklaşık bin kişi anca katılmıştı. Katılanların çoğunluğunun ise asker ve polis yakınları olduğu öğrenildi. Bağımsız Arap kaynaklarınca hazırlanan raporlarda seçimlerin şeffaflıktan uzak olduğu dile getirilirken, Sisi'nin İmamları da propagandası kapsamında kullandığı belirtildi.

CAMİ İMAMLARINI SEÇİM PROPAGANDASI İÇİN KULLANDI

3 Temmuz'da gerçekleştirdiği darbe sonrasında Mısır'ın başkenti Tahrir olmak üzere bir çok şehirde camiler ve mescidleri kapattıran cuntacı Sisi şimdi ise camilere parti genel merkezi gibi gibi kullandığı ortaya çıktı. Sisi'nin doğduğu köy olan ve Mısır'ın kuzeyindek yer alan Menufiye ilinde vatandaşların seçimlere katılımını arttırmak için şehrin valisi tarafından ilde bulunan tüm cami ve mescidlere gönderilen bildiride ''imamlardan vakit namazlarından sonra cemaati oy kullanmaya çağırdığı'' bilgisi yer aldığı öğrenildi.

Darbenin gerçekleştiği günden bu yana Mısır'a ve Mısır halkına ciddi anlamda zarar veren, yüzlerce insani öldüren Sisi'nin Cumhurbaşkanlığı döneminde Müslüman halka ne kadar zarar verip zulmedeceği ise şimdi den merak konusu oldu. Mısır halkı endişeli bir şekilde olan gelişmeleri takip ediyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol