Merkel'den katliama destek
Almanya Başbakanı Saçı kısa aklı kıt Angela Merkel, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına ilişkin, İsrail'in kendini savunma hakkı bulunduğunu belirterek, Almanya olarak İsrail'in tarafında olduklarını söyledi.
 
Berlin'deki Federal Basın Merkezin'de gazetecilerle bir araya gelen Merkel, basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı. Bir gazetecinin İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılara ilişkin değerlendirmesini sorması üzerine Merkel, İsrail'in tutumunun ölçülü olması gerektiğini ifade etti.
 
Telaviv ve Kudüs'ün Hamas'ın elindeki roketlerle vurulabileceğini savunan Merkel, "Hamas'ın elinde yeni silahlar var. Her saldırıya uğrayan ülke kendisini savunacaktır. Almanya olarak İsrail'in tarafındayız'' diye konuştu.
 
Angela Merkel, Mısır'ın İsrail ve Filistin'e önerdiği ateşkes teklifine de değinerek, ''Ümit ediyoruz ki Mısır'ın inisiyatifi Arap coğrafyasında kabul görür'' dedi.
 
Filistin ve İsrail arasında yaşanan kriz konusunda, siyasi bir çözümün gerektiğini belirten Merkel, çözümün iki devletli modelden geçtiğini vurguladı.
 
Angela Merkel, sorunun çözümüne katkı için Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier'in bölgeye gittiğini ve bazı temaslarda bulunduğuna işaret ederek, Mısır'ın ateşkes için aldığı arabulucuk insiyatifinin kabul görmesini ümit ettiğini sözlerine ekledi.
 
Anahtar Kelimeler:
merkel den katliama destek

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
a hoca 2 yıl önce

Allah'da bir gün zalimlere vuruken bizde inananlar olarak hakkın yanında olacağız elhamdülillah işde o zaman;diyeceğiz tarafınız ne tarafda diyenlere ;kalleşlerin,hainlerin,haysiyetsizlerin ,onursuzların yanında değildik ya Rab'bi diye.

Avatar
İNAN 2 yıl önce

Almanya olarak İsrail'in tarafında olduklarını söyledi.herhalda EY MERKEB

Avatar
arzu 2 yıl önce

rabbim gahhar ismiyle bu mubarek gün ve gecelerde israil ve siyonistleri perişan eylesin amin

Avatar
NERDESİNİZ 2 yıl önce

DİYALOGÇULARA DUYRULUR....

Avatar
HELAL OLSUN 2 yıl önce

BEDDUA ETMENİZ BOŞA ARKADAŞLAR!!!! KAFİRLERE HELLALL OLSUN... OLSUN Kİ KAFİR KAFİRİ DESTEKLİYOR KÜFRÜNDE... YA SİZ, YA SİZ İMAN EDENLER, SADECE KINAMAKTAN ÖTE GİTMEYEN AĞIZDA SAKIZ OLAN CÜMLELERLE DESTEK... SİZE DE HATTA TÜM DUYARSIZ İSLAM ALEMİNE DE YAZIKLAR OLSUN...... (DİN GÖREVLİSİ)