New York Times: ABD ve NATO Erdoğan'ı durdurmalı
New York Times gazetesinin ''yazı işleri kurulu'', Türkiye’de yaşanan seçim süreciyle ilgili ''Türkiye üzerindeki kara bulutlar'' başlıklı bir yazı kaleme alarak, paralel örgüt çevrelerini referans gösterip adeta dış kaynaklı darbe çağrısında bulundu.
 
Gazetenin internet sitesinde ve dünkü New York baskısında yayımlanan bölümler şöyle:
 
"Türkiye'deki kritik genel seçimlere iki hafta kala, tansiyon yükseliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştiren bazı kesimlerse, Adalet Ve Kalkınma Partisi'nin seçimleri kazanmasını sağlamak için yeni bir baskının başlamasından korkuyor. Siyasi sürecin zalimce manipüle edilmesi ciddi bir hata olur."
 
"ABD VE NATO, ERDOĞAN'I DURDURMALI"
 
"Sayın Erdoğan'ın karşı çıktığı bir başlıktan ötürü Hürriyet gazetesine yönelik yapılan suç duyurusuyla yeni bir alarm çaldı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, ABD'de gönüllü sürgünde bulunan İslamcı vaiz Fethullah Gülen'le bağlantılı çok sayıda medya organının yasaklanmasını istedi. Bu seferki tehlikeli atmosfer alışılmadık biçimde karanlık ve korku verici. Sayın Erdoğan doğruyu söyleyenlere karşı giderek hasmane bir tavır takınıyor gibi. ABD ve Türkiye'nin diğer NATO müttefikleri, onu bu yıkıcı yoldan geri döndürmeye çalışmalı.'' 
 
 
Anahtar Kelimeler:
ErdoğanNew York Times

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
hamit karahasun 2 yıl önce

Selahhattin ler çok....erdoğan gitse daha iyisini yine bu ümmet bulup çıkaracaktır...menderes gitti....özal geldi...özal gitti...erdoğan geldi....daha iyiside gelir....haçlı ordaysa islam burada.

Avatar
Mehmet 2 yıl önce

Kanı bozuklar,illa durdurulması gereken biri varsa o da esed denilen canidir.
İki yüzlü paraleller saf Müslümanlardan topladıkları himmetler ile zorla şantaj yolu ile topladıkları bağışlarla yurt dışında Erdoğan ve Hükumet aleyhinde propaganda yapıyor.Millet uyanık olmalı.