O ülke WhatsApp'ı yasakladı
Brezilya'da WhatsApp'ı bir kez daha yasakladı! Bir kez daha diyoruz çünkü hatırlarsak bu senenin başlarında da pedofilik içerik paylaşıldığı için mahkeme tarafından ülke genelinde yasaklanmıştı.

İşte şimdi de benzer şekilde yine mahkemeden çıkan karar doğrultusunda ülke genelindeki servis sağlayıcılara verilen emirle WhatsApp'a erişimin 48 saat süresince engellenmesine hükmedildi. Bu gece yarısı başlayacak olan yasak 2 gün boyunca sürecek.

Mark Zuckerberg doğrudan kendi sayfası üzerinden yaptığı açıklamada yasağın kaldırılması için uğraştıklarını belirtirken yasak süresince Facebook Messenger üzerinden iletişimlerini sağlayabileceklerini açıklıyor. 

Açıklamasında asıl dikkatimizi çeken noktaysa şu:

Biz kullanıcılarımızın veri gizliliğini sağlamak için uğraşırken tek bir yargıç tarafından böyle bir hüküm verilmesini ve Brezilya'daki tüm WhatsApp kullanıcılarının cezalandırılmasını aklım almıyor!

Buradan da anlaşılan o ki yasaklama sebebi mahkemenin WhatsApp'tan artık olay neyse bu işe karışan kullanıcıların verilerini talep etmesi. WhatsApp'ın ise mahremiyet doğrultusunda işbirliğini ret etmesi.

 
Anahtar Kelimeler:
WhatsAppBrezilya

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol