Yunan askerinden komik slogan:
Yunanistan’ın Osmanlı Devleti’nden bağımsızlığını ilan edişinin 194’üncü yılının kutlamalarında Sualtı Afet Grubu’nun
(OYK ) bazı üyelerinin “Kostantinopol’e gireceğiz” sloganı atmasıyla başlayan kriz derinleşiyor.
 
Öte yandan nüfusu İstanbul'dan az olan Yunanistan'ın, askeri gücünü Türkiye'yle karşılaştırınca söz konusu askerlerin sloganlarının ne denli trajikomik olduğu da ortaya çıkıyor. 

 

 
 
Hayalimiz Kostantinopol'e girmek
 
Sintagma Medyanı’nda düzenlenen geçit törenine katılan Sualtı Afet Grubu, “Hayalimiz Kostantinopol’e girmek, bayrağımızı yükseltmek ve marşımızı söylemek” diye slogan atmıştı.
 
Bu eski slogan, töreni izleyen bir grup tarafından alkışlansa da gerek iktidardaki Radikal Sol Kaolisyon (SYRIZA) gerekse muhalefetten tepki çekti. Hükümet Sözcüsü Gavriil Sakellaridis sloganı kınadı.
 
Cezasız bırakılması akıl almaz bir şey 
 
SYRIZA milletvekili Vasiliki Katrivanu da, ‘demokrasiye karşı doğrudan bir provakasyon‘ olarak değerlendirdi. Facebook hesabından bir mesaj paylaşan Katrivanu, “Bu davranışın cezasız bırakılması akıl almaz bir şey. Bu, ordunun bu faşistlerden temizlenmesi gerektiği ve hala aşırı sağcılar için güçlü bir hücre olduğunu hatırlattı” ifadelerini kullandı.
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
ali 2 yıl önce

yahu Yunanlılar biz sizin gibi giyinip sizin değerlerinizi paylaşıyoruz. sadece biz Türk'üz. eski Osmanlı yok. siz hayal görüyorsunuz. Yunanistan İstanbul'u alacak diye boşuna yorulmayın. kültürünüz İstanbul'u almış galiba...

Avatar
Münire Eyyub 2 yıl önce

turist gibi gelmek istiyor..gelsin..bedava da alırız.yunancadan tercümede "gitmek, girmek"- gibi okunuyor..yanlışlık olmuş..onlar böyle bir işe giremezler. kafa ağırlık yapmaz..akıllı insana.

Avatar
.... 2 yıl önce

kombostu mu içeceklermiş, helal plsun için hiçolmazsa ayyaş olmazsınız