23 Nisan’da Kuran Kursları tatil mi?
Kur’an Kursu öğreticileri ve öğrenciler bu sorunun cevabını merak ediyor. 24 Nisan perşembe günü kimlere tatil?
 
İŞTE CEVABI...
 
22 Nisan 2014 salı tatil değildir; tüm okullar, bankalar vb resmi kurumlar açıktır.
 
23 Nisan 2014 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı resmi tatil olup, tüm okullar ve resmi kurumlar kapalıdır.
 
24 Nisan 2013 çarşamba sadece ilköğretim öğrencilerine(1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. ve 8. sınıflara) okul tatili vardır; Liseler ve diğer tüm kamu kuruluşları 24 Nisanda açık olacaktır.
 
 
Diyanet İşleri Başkanlığı "Kur'an Eğitim ve Öğretimine Yönelik Kurslar ile Öğrenci Yurt ve Pansiyonları Yönergesinin 39. maddesinde"; "Kurslar, Başkanlıkça tespit edilen ve eğitim-öğretim takviminde belirtilen tarihlerde tatil edilir. Ayrıca doğal afet, ağır hava şartları, salgın hastalık ve diğer sebeplerle okulların tatil edildiği zamanlarda, o yerdeki Kur'an kursları da kendiliğinden tatile girer.
 
Bu durumda olan yerleşim yerlerindeki yatılı Kur'an kurslarında eğitime mani bir durum olmaması halinde eğitim-öğretime devam edilebilir." ifadesinin yer aldığı malumdur.
 
Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI yaptığı açıklamada ilkokul ve ortaokul öğrencilerine 24 Nisan 2014 Perşembe gününün tatil olduğunu açıkladı. 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
memur 3 yıl önce

DOLAYISIYLA 24 NİSAN DOĞAL AFEY GİBİ DERLENDİRİLEMEYECEĞİNDEN 24 NİSANDA KURSLAR TAHTİL DEĞİLDİR. NAİ AVCININ AÇIKLAMASI SADECE MİLLİ EĞİTİM İÇİNDİR...