Bayan İl Müftü Yardımcı adaylarına Duyuru

Diyanet işleri Başkanlığı 2017 Yılı İl Müftü Yardımcılığı (Bayan) Sınavı Sonucu Ve Atama İşlemleri Duyurusuna Çıktı. İşte o açıklama

Bayan İl Müftü Yardımcı adaylarına Duyuru

Diyanet işleri Başkanlığı 2017 Yılı İl Müftü Yardımcılığı (Bayan) Sınavı Sonucu Ve Atama İşlemleri Duyurusuna Çıktı. İşte o açıklama

24 Ekim 2017 Salı 17:42
Bayan İl Müftü Yardımcı adaylarına Duyuru
banner283

TÜM DUYURULAR İÇİN TIKLAYINIZ

03.07.2017-07.07.2017 tarihlerinde yapılan 2017 Yılı İl Müftü Yardımcılığı (Bayan) Sınavı’na (Sözlü) katılan adaylar sınav sonuçlarını kullanıcı hesapları vasıtasıyla https://dibbys.diyanet.gov.tr   internet adresinden öğrenebileceklerdir.

İl Müftü Yardımcılığı (Bayan) için 06.05.2017 tarihinde yapılan yazılı, 03.07.2017-07.07.2017 tarihleri arasında yapılan sözlü sınav sonucu başarılı olanların atama işlemleri aşağıda belirtilen esaslara göre yapılacaktır:

1- Söz konusu adayların 24.10.2017 tarihinden itibaren 29.10.2017 tarihi saat 23:55’e kadar yapacakları tercihlere göre atama işlemleri gerçekleştirilecektir.

2- Sınavda başarılı olan İl Müftü Yardımcısı adayları, Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 6 ncı maddesinin 1 inci fıkrasının (n) bendi hükümlerine göre atanacaklardır.

3- Adayların tercihlerine göre yerleştirilmesi işlemi, yazılı ve sözlü sınav sonuçlarının aritmetik ortalamalarına göre yapılacaktır. Bunda eşitlik olması halinde sırasıyla,

a) Yazılı sınav puanı yüksek olana,
b) Hizmet süresi fazla olana,
c) Doğum tarihi önce olana

Öncelik verilecektir.

4-Adaylar sınav duyurusunda belirtilen 22 İl Müftü Yardımcılığı kadrosu için tercihte bulunabileceklerdir. Tercihlerinden birine yerleşemeyenler ile belirtilen süre içerisinde tercihte bulunmayanların atamaları re’sen yapılacaktır.    

5- Adaylardan halen yurtdışı teşkilatında geçici görevde olanların kanuni süresi içinde görevlerine başlamaları gerekmektedir. İl Müftü Yardımcılığı hakkından feragat ederek yurtdışındaki görevlerine devam etmek isteyenlerin, feragat dilekçelerini 03.11.2017 tarihine kadar Başkanlığımız Atama I Daire Başkanlığı’na göndermesi gerekmektedir. 

6- Adayların atamaya esas olan ve 2017 Yılı İl Müftü Yardımcılığı (Bayan) Sınavı Başvuru Duyurusunun III. maddesinde belirtilen belgelerini 03.11.2017 tarihi saat 18:00’e kadar Başkanlığımız Atama I Daire Başkanlığına ulaştırmaları gerekmektedir. İlgili evrakı süresi içerisinde teslim etmeyen adayların başvuruları geçersiz kabul edilecek, postadaki gecikmeler dikkate alınmayacak ve bu adayların atama işlemleri gerçekleştirilmeyecektir.

7- İl Müftü Yardımcılığı yer tespiti ve tercih ile ilgili bilgiler hakkında www.diyanet.gov.tr web adresinden yapılan duyuru dışında ilave bir tebligat yapılmayacak, adaylara ayrıca bir bilgi veya belge gönderilmeyecektir.

İlgililere duyurulur. 

TÜM DUYURULAR İÇİN TIKLAYINIZ
 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Birisi 2017-10-24 21:44:18

Bayan imam ataması ne zaman olacak
____ADMİNİN YORUMU___ ANNEN İMAM OLDUĞU ZAMAN!!!