Dini Yüksek İhtisas Eğitim Merkezi Mezunlarının Yerleştirme İşlemlerine İlişkin Duyuru

2015 Yılı Dini Yüksek İhtisas Eğitim Merkezi Mezunlarının Yerleştirme İşlemlerine İlişkin Duyuru

Dini Yüksek İhtisas Eğitim Merkezi Mezunlarının Yerleştirme İşlemlerine İlişkin Duyuru

2015 Yılı Dini Yüksek İhtisas Eğitim Merkezi Mezunlarının Yerleştirme İşlemlerine İlişkin Duyuru

30 Haziran 2015 Salı 17:58
Dini Yüksek İhtisas Eğitim Merkezi Mezunlarının Yerleştirme İşlemlerine İlişkin Duyuru
D U Y U R U
 
“Diyanet İşleri Başkanlığı Vaizlik, Kur’an Kursu Öğreticiliği, İmam-Hatiplik Ve Müezzin Kayyımlık Kadrolarına Atama Ve Bu Kadroların Kariyer Basamaklarında Yükselme Yönetmeliği” nin 7 inci maddesinin 1 inci fıkrası ile 15 inci maddesinin 2 inci fıkrası gereği 04-09 ve 10 Haziran 2015 tarihlerinde Başkanlığımız Merkezinde yapılan sınav sonucu Dini Yüksek İhtisas Eğitim Merkezlerini başarı ile bitirenlerden, Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği”nin 26 ncı maddesinin 2 nci fıkrasının (a) bendi hükmü gereği atamalarına esas olmak üzere aşağıda belirtilen çerçevede tercih alınacaktır:
 
1- Söz konusu adayların 06.07.2015 Pazartesi günü saat 23.59’a kadar tercihlerini yapmaları gerekmektedir.
 
2- Adayların tercihlerine göre yerleştirilmesi işlemi “Diyanet İşleri Başkanlığı Vaizlik, Kur’an Kursu Öğreticiliği, İmam-Hatiplik Ve Müezzin Kayyımlık Kadrolarına Atama Ve Bu Kadroların Kariyer Basamaklarında Yükselme Yönetmeliği”nin 20 nci maddesinin 5 inci fıkrası gereği İhtisas eğitimi bitirme sınavı sonucu alınan puanlara göre, bunda eşitlik olması halinde hizmet süresi fazla olana, bunda da eşitlik olması halinde doğum tarihi önce olana öncelik verilerek yapılacaktır.
 
3- Adaylar 10 tercihte bulunabilecekler, tercihlerinden birine yerleşemeyenler ile belirtilen süre içerisinde tercihte bulunmayanların atamaları re’sen yapılacaktır.
 
4- 2013 yılında yapılan vaizlik sınavında başarılı olan ve yaptıkları tercihler doğrultusunda yer tespitleri yapılan kursiyerlerin bu sistem üzerinden müracaat ederek tercih yapmaları halinde daha önceki yer tespit hakları sona erecek ve yeni yer tespiti hükümlerine tabi olacaklardır.
 
5- Eğitim merkezlerince adayların atanma işlemleri için;
 
a) İlahiyat Fakültesi lisans diploması veya denklik belgesinin Eğitim Merkezlerince tasdikli fotokopisi,
 
b) İhtisas Kursunu bitirme belgesinin sureti,
 
c) Eğitim Merkezlerince onaylı hizmet cetveli, belgelerini, 15.07.2015 tarihine kadar Başkanlığımız Atama I Daire Başkanlığına göndermeleri gerekmektedir.
 
6- Vaizlik yer tespiti ve tercih ile ilgili bilgiler hakkında bu program aracılığı ile yapılan duyuru dışında ilave bir tebligat yapılmayacak, adaylara ayrıca bir bilgi veya belge gönderilmeyecektir.
 
7- Yer tespiti işlemlerinde;
 
İl ve ilçe vaizliği için (0 312 295 78 15-16) nolu telefonlardan,
Aile ve Dini Rehberlik Bürosu için (0312 295 73 63) nolu telefonlardan bilgi alınabilecektir.
 
 
Tercih işlemleri https://ikys.diyanet.gov.tr adresinde “Sınav İşlemlerim” menüsünden yapılacaktır.
 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
adamsende 2015-07-01 11:30:02

"Dini Yüksek İhtisas Eğitim Merkezi" Diyanette böyle bir kurum yok. Dini yüksek ihtisas merkezleri var. Daha kurumun adını doğru yazamıyor ANGARA'daki böyühler.
Ayrıca 2013 yılında çakarak aldıkları AK yüzlü vaiz ve vaizelerin tercihlerindeki hassasiyet üç yıl okuyan ihtisas merkezi mezunları için hiç gösterilmemiş. Kalitesiz kalitelilerin kalitesi bu kadar olur. Diyanet 103 tercih yeri açmış ve 33 aile rehberlik brösu. bu yerleri kim neye göre açıyor belli değil. Ayrıca 2013 yılında alınan AK yüzlü vaizlerimizin büyük çoğunluğu görevlendirmelerle il merkezlerine ve farklı birimlere geldiler. onların ilçeleri şu an boş. Örnek ankaranın bir ilçesine 2013'te dört vaiz verdiler şu anda kimse yok. hepsi il merkezinde ve başkanlıkta görevli. e soralım bunu ama kime... fötr şapkalı süleymana mı? iflasa ramak kala 5 çayı içen dostlara bir şair teğellemesi olarak:
karga şekker kemürü yürüye tuti muhtaç..

Avatar
hacer bayraktar 2015-07-18 11:12:40

hasekiyi bitirenler nokta atisi en ucra yerlere gittiler.ilitami bitiren cakmalar bulunduklari yere atandilar bide basimiza kel horoz kesiliyorlar.kalite bilgi namina bisey yok.bizlerede bi hak taniyin birinci ve ikinci bolgeler icin.yarin Allahin huzurunda ben basta olmak uzere bu insanlar yakaniza yapisacagiz.bu dunyadaki sefaniz obur tarafta cefaniz olacak insallah.madem oyleydi biz niye haseki okuduk.bi iyilik daha yapin atananlara.sinavsiz hasekiye alinda gorsunler bakalum zorlugu.oyle tepeden vaiz etiketinin almanin zorlugunu