Diyanet 40 Eğitim Görevlisi Alacak!

Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Yüksek İhtisas ve Eğitim merkezleri müdürlüklerine 40 Eğitim Görevlisi Alacak!

Diyanet 40 Eğitim Görevlisi Alacak!

Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Yüksek İhtisas ve Eğitim merkezleri müdürlüklerine 40 Eğitim Görevlisi Alacak!

09 Haziran 2016 Perşembe 21:20
Diyanet  40 Eğitim Görevlisi Alacak!


Diyanet işleri Başkanlığı taşra teşkilatı Dini Yüksek İhtisas/Eğitim merkezlerinde münhal bulunan aşağıda yeri, unvanı, sınıfı, derecesi ve adedi belirtilen kadrolara sözlü sınav sonucuna göre naklen (kurum içi) “Eğitim görevlisi” alınacaktır.I- BAŞVURU ŞARTLARI

1-657yılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

2-Başkanlık teşkilatında halen 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A maddesine göre kadrolu devlet memuru olarak çalışıyor olmak,

3-Memuriyette adaylığı kalkmış olmak,

4-Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 5 inci maddesinin (b) bendinde belirtilen "Ortak Nitelik" şartını taşımak,

5-En az dört yıllık dini yükseköğrenim mezunu olmak,

6-İhtisas kursu belgesine sahip olmak veya ilahiyat alanında doktora yapmış olmak . 

II- BAŞVURU ŞEKLİ, YERİ VE ZAMANI 

1.    Sınava başvuru yapmak isteyenlerden Başkanlığımız merkezinde çalışanlar çalıştıkları birimlere, taşra teşkilatında çalışanlar bağlı bulundukları il müftülükleri veya dini yüksek ihtisas/eğitim merkezi müdürlüklerine başvuru için gerekli belgelerle birlikte şahsen müracaat edeceklerdir.

Hizmet içi eğitim kursuna devam edenler dini yüksek ihtisas/eğitim merkezi müdürlüklerine başvuru yapabilecektir.
Yurtdışından sınava başvuracak adaylar adına adaylardan istenen belgeleri getirmeleri halinde, üçüncü şahıslar başvuru işlemini yapabileceklerdir.
Adaylar atanmalarına esas olmak üzere eğitim merkezi veya dini yüksek ihtisas merkezi tercihini başvuru esnasında belirtecek ve sadece biri için başvuru yapabilecektir.

2.    Başvurular 13.06.2016 (saat 08:30)-27.06.2016 (saat 16:30) tarihleri arasında alınacaktır.

3.    Başvurular ilgili birimlerdeki DİBBYS (İKYS) sorumluları tarafından Başkanlığımız DİBBYS programı üzerinden alınacaktır.

4.    Bu duyuruda belirlenen esaslara uygun olmayan başvurular kabul edilmeyecektir.

5.    Başvuru işlemlerinin hatasız, eksiksiz ve duyuruda belirtilen hususlara uygun olarak yapılmasından adayın kendisi sorumlu olacaktır.

III- BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

T.C. Kimlik numaralı kimlik belgesi,
Hizmet sürelerini ve kazanılmış hak aylık derecelerini gösterir tasdikli hizmet belgesi,
Tasdikli diploma sureti veya mezuniyet belgesi (Diploma yabancı bir ülkeden alınmışsa YÖK’ten alınacak denklik belgesi),
İlahiyat alanında doktora yapmış olanlar için doktora mezuniyet belgesi,
İhtisas kursunu bitirenler için ihtisas kursunu bitirdiklerine dair belge,
Görev yapmaya mani bir özrü bulunmadığına ve adlî sicil kaydına ilişkin yazılı beyanı.
Başvuruları alan personele gerekli belgeleri ibraz edemeyen adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. B elgeler, kontrol edildikten sonra adaylara iade edilecektir.
Yazılı beyan istenen hususlar tek bir dilekçede yer alacaktır.
Belgeler, atanmaya hak kazanan adaylar tarafından atama sürecinde ilgili birime teslim edilecektir. 

IV- SINAVIN YERİ VE TARİHİ 

Sınav tarihi ve yeri başvuruların tamamlanmasından sonra yapılacak gerekli hazırlıkların ardından Başkanlığımız internet sitesinde ve aynı sitedeki İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü sayfasında ayrıca ilan edilecektir. 

V- SINAV GİRİŞ BELGESİ  

Adaylar; sınav için “Sınav Giriş Belgesi” alma işlemlerini https://dibbys.diyanet.gov.tr adresi aracılığıyla gerçekleştireceklerdir.

Adaylar sınava gelirken “Sınav Giriş Belgesi” ile birlikte kimlik belgelerinden birini (Nüfus cüzdanı ve pasaport) yanlarında bulunduracaklardır.

VI- SINAVIN ŞEKLİ VE KONULARI

1.    Eğitim görevlisi sınavı, sözlü olarak yapılacaktır.
2.    Adaylar sözlü sınavda;
Kur’an-ı Kerim (kıraat, anlam ve tefsir) (30 puan),
Arapça (30 puan),
Dini bilgiler (hadis, fıkıh, kelam, İslam tarihi ve İslam ahlakı) (30 puan),
Başkanlık ve Devlet memurları ile ilgili mevzuat (10 puan), konularından ayrı ayrı puan verilmek suretiyle değerlendirileceklerdir.
3.    Eğitim görevlisi sınavına katılacaklarda Başkanlığımız web sayfasında yayımlanan Diyanet İşleri Başkanlığı Personel Yeterliklerinde belirtilen “Ortak Genel Kültür Yeterlikleri” ile “Eğitim Görevlisi Temel ve Özel Yeterlikleri” esas alınacaktır.
4.    Sınava girmeye hak kazandığı halde ilan edilen sınav tarihlerinde sınava katılmayan adaylar sınav hakkını kaybetmiş sayılacaktır. Bu durumdaki adaylara ikinci bir sınav hakkı verilmeyecektir.

VII- DEĞERLENDİRME ve BAŞARI SIRALAMASI

Sınavda başarılı sayılabilmek için sınav komisyonu üyelerinin her birinin ayrı ayrı verdikleri puanların aritmetik ortalamasının en az 70 puan olması gerekmektedir.
Başarı sıralamasında en yüksek puandan başlanmak üzere öncelikle sınav puanı dikkate alınacaktır. Sınav puanlarının eşit olması halinde hizmet süresi fazla olana, bu sürenin de eşit olması halinde doğum tarihi önce olana öncelik verilecektir.​

VIII- SINAV SONUÇLARI ve İTİRAZ

Adaylar sınav sonuçlarını https://dibbys.diyanet.gov.tr adresi üzerinden öğreneceklerdir.
Sınav sonuçlarına ilişkin itirazlar sınavın sonuçlarının ilan edilmesinden itibaren 7 (yedi) gün içinde ıslak imzalı ve yazılı olarak Başkanlığımız İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Personel Sistemleri Eğitim ve Sınavlar Daire Başkanlığına yapılacaktır.
İtirazlar, en geç 15 (on beş) gün içinde incelenerek adaya bildirilecektir.
Sınav sonuçlarının ilan edilmesinden itibaren 7 (yedi) gün içinde ıslak imzalı ve yazılı olarak Başkanlığımız İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğüne ulaştırılmayan, T.C. kimlik numarası, adı, soyadı, imza ve adresi olmayan dilekçeler ile e-mail ve faksla yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır. 

IX- ATAMA İŞLEMLERİ 

Atamalar, başarılı olan adaylar arasından en yüksek puandan başlamak suretiyle başarı sıralamasına göre ilan edilen kadro sayısınca yapılacaktır.
Atamaya ilişkin diğer hususlar ilgili birimce daha sonra ilan edilecektir.

X- DİĞER HUSUSLAR

Başkanlık sınav ve atama sürecinin her aşamasında aday tarafından belirtilen hususlarda adaydan belge talep edebilecektir.
Sınav öncesi, sonrası ve yerleştirme sürecindeki işlemlerde gerçeğe aykırı belge verdiği ya da beyanda bulunduğu tespit edilen adayların başvuru ve sınavları geçersiz sayılacaktır.

Sınav ve sonuçları ile ilgili Başkanlığımızın internet sitesinde ve aynı sitedeki İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü sayfasında yapılan tüm duyurular tebligat sayılacaktır. Adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

Sınavla ilgili iş ve işlemlerde faks ve e-mail ile işlem yapılmayacaktır. Adayların ıslak imzalı ve yazılı dilekçelerini Başkanlığımız İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Personel Sistemleri Eğitim ve Sınavlar Daire Başkanlığına ulaştırmaları gerekmektedir.

Bu duyuruda yer almayan hususlarla ilgili olarak 633 sayılı Diyanet İşleri Başkanlığı Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun, Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği ile Diyanet İşleri Başkanlığı Sınav Yönetmeliği hükümleri geçerlidir. 

XI- İLETİŞİM

Yazışma Adresi
: Diyanet İşleri Başkanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Personel Sistemleri Eğitim ve Sınavlar Daire Başkanlığı
Üniversiteler Mah. Dumlupınar Blv. No:147/A 06800 Çankaya/ANKARA
e-mail:  persis@diyanet.gov.tr

Telefon:  (0312) 295 70 00
İlgililere duyurulur.
 D.İ.B.İNSAN KAYNAKLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ


 
Son Güncelleme: 22.06.2016 00:22
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.