Diyanet 50 Bayan Murakıp Alacak!

Diyanet İşleri Başkanlığı taşra teşkilatında münhal bulunan, aşağıda unvanı, sınıfı ve adedi belirtilen kadrolara sözlü sınav sonucuna göre kurum içi naklen “Murakıp (Bayan)” alımı yapılacaktır.

Diyanet 50 Bayan Murakıp Alacak!

Diyanet İşleri Başkanlığı taşra teşkilatında münhal bulunan, aşağıda unvanı, sınıfı ve adedi belirtilen kadrolara sözlü sınav sonucuna göre kurum içi naklen “Murakıp (Bayan)” alımı yapılacaktır.

27 Ekim 2017 Cuma 10:46
Diyanet 50 Bayan Murakıp Alacak!
banner283

TÜM DUYURULAR İÇİN TIKLAYINIZ

Diyanet İşleri Başkanlığı taşra teşkilatında münhal bulunan, aşağıda unvanı, sınıfı ve adedi belirtilen kadrolara sözlü sınav sonucuna göre kurum içi naklen “Murakıp (Bayan)” alımı yapılacaktır.
 

I. BAŞVURU ŞARTLARI

1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,
2. Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nin 5 inci maddesinin (b) bendinde belirtilen “Ortak Nitelik” şartını taşımak,
3. En az dört yıllık dinî yükseköğrenim mezunu olmak,
4. Sınava müracaatların bitiş tarihi itibariyle Başkanlıkta en az beş yıl görev yapmış olmak,
5. Başkanlık teşkilatında halen 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A maddesine göre çalışıyor olmak,
6. Bayan olmak.

MÜNHAL KADROLARIN

BULUNDUĞU YER

UNVANI

SINIFI

ADEDİ

Taşra Teşkilatı

Murakıp

DHS

50

 

II. BAŞVURU ŞEKLİ, YERİ VE ZAMANI

1. Başkanlığımız merkezinde çalışanlar birimlerine, taşra teşkilatında çalışanlar bağlı bulundukları İl Müftülükleri veya Dini Yüksek İhtisas/Eğitim Merkezi Müdürlüklerine başvuru için gerekli belgelerle birlikte şahsen müracaat edeceklerdir.
 • Yurtdışından sınava başvuracak adaylar adına üçüncü şahıslar, istenen belgeleri getirmeleri halinde, başvuru işlemini gerçekleştirebileceklerdir. 
2. Başvurular 30.10.2017 (saat 08:30)-13.11.2017 (saat 16:30) tarihleri arasında alınacaktır.
3. Başvurular, Başkanlığımız DİBBYS programı üzerinden alınacaktır. 
4. Bu duyuruda belirlenen esaslara uygun olmayan başvurular kabul edilmeyecektir.
5. Başvuru işlemlerinin hatasız, eksiksiz ve duyuruda belirtilen hususlara uygun olarak yapılmasından adayın kendisi sorumlu olacaktır.

III. BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

1. T.C. Kimlik No’lu kimlik belgesi (nüfus cüzdanı veya pasaport),
2. En az dört yıllık dinî yükseköğrenim mezuniyetini gösterir diploma veya mezuniyet belgesi (Diploma yabancı bir ülkeden alınmışsa YÖK’ten alınacak denklik belgesi),
3. Görev yapmaya mani bir özrü bulunmadığına ve adlî sicil kaydına ilişkin yazılı beyanı.
   • Başvuruları alan personele gerekli belgeleri ibraz edemeyen adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.     Belgeler, kontrol    edildikten sonra adaylara iade edilecektir.
   • Belgeler, atanmaya hak kazanan adaylar tarafından atama sürecinde ilgili birime teslim edilecektir.
   • Yazılı beyan istenen hususlar tek bir metinde/dilekçede yer alacaktır.

IV. SINAVIN YERİ, TARİHİ, ŞEKLİ VE KONULARI

1. Sınav sözlü olarak yapılacaktır.

Sınav Konuları;

Adaylar, sözlü sınavda sınav komisyonunun her bir üyesi tarafından;

a) Kur’an-ı Kerim (25 puan),
b) Dini Bilgiler (25 puan),
c) Başkanlık ve Devlet memurları ile ilgili mevzuat (30 puan)
d) Genel Kültür, genel yetenek, temsil kabiliyeti, ifade etme yeteneği (20)

konularından 100 puan üzerinden değerlendirmeye tabi tutulacaktır.

2. Sınav tarihi, başvuruların alınması ve sınav için gerekli hazırlıkların tamamlanmasından sonra Başkanlığımız internet sitesinde ve aynı sitedeki İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü sayfasında ilan edilecektir.
3. Adaylar; “Sınav Giriş Belgesi” alma işlemlerini https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav adresi aracılığıyla gerçekleştireceklerdir.
4. Adaylar sözlü sınava gelirken “Sınav Giriş Belgesi” ile birlikte kimlik belgelerinden birini (Nüfus cüzdanı veya pasaport) yanlarında bulunduracaklardır.
5. Sınava girmeye hak kazandığı halde ilan edilen sınav tarihlerinde sınava katılmayan adaylar sınav hakkını kaybetmiş sayılacaktır. Bu durumdaki adaylara ikinci bir sınav hakkı verilmeyecektir.

V. DEĞERLENDİRME ve BAŞARI SIRALAMASI

1. Sınavda başarılı sayılabilmek için sınav komisyonu üyelerinin her birinin ayrı ayrı verdikleri puanların aritmetik ortalamasının en az 70 puan olması gerekmektedir.
2. Başarı sıralamasında sırasıyla sınav puanı yüksek olana, hizmet süresi fazla olana, doğum tarihi önce olana öncelik verilecektir.
3. Başarı sıralamasında sınav sonucu başarılı olanlardan ilan edilen kadro sayısı kadarı asıl, diğerleri yedek olarak sıralanacaktır.

VI. SINAV SONUÇLARI ve İTİRAZ

1. Adaylar sınav sonuçlarını https://dibbys.diyanet.gov.tr adresi üzerinden öğreneceklerdir.

2. Sınav sonuçlarına ilişkin itirazlar sınavın sonuçlarının ilan edilmesinden itibaren 7 (yedi) gün içinde ıslak imzalı ve yazılı olarak Başkanlığımız İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Personel Sistemleri Eğitim ve Sınavlar Daire Başkanlığına yapılacaktır.
3. İtirazlar, en geç 15 (on beş) gün içinde incelenerek sonucu adaya bildirilecektir.

4. Sınav sonuçlarının ilan edilmesinden itibaren 7 (yedi) gün içinde ıslak imzalı ve yazılı olarak Başkanlığımız İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğüne ulaştırılmayan, T.C. kimlik numarası, adı, soyadı, imza ve adresi olmayan dilekçeler ile e-mail ve faksla yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

VII. ATAMA İŞLEMLERİ

Atamaya ilişkin hususlar ilgili birimce daha sonra ilan edilecektir.

VIII. DİĞER HUSUSLAR

1. Başkanlık sınav ve atama sürecinin her aşamasında aday tarafından belirtilen hususlarda adaydan belge talep edebilecektir. 
2. Sınav öncesi, sonrası ve yerleştirme sürecindeki işlemlerde gerçeğe aykırı belge verdiği ya da beyanda bulunduğu tespit edilen adayların başvuru ve sınavları geçersiz sayılacaktır.
3. Sınav ve sonuçları ile ilgili Başkanlığımızın internet sitesinde ve aynı sitedeki İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü sayfasında yapılan tüm duyurular tebligat sayılacaktır. Adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
4. Sınavla ilgili iş ve işlemlerde faks ve e-mail ile işlem yapılmayacaktır. Adayların ıslak imzalı ve yazılı dilekçelerini Başkanlığımız İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Personel Sistemleri Eğitim ve Sınavlar Daire Başkanlığına ulaştırmaları gerekmektedir.
5. Bu duyuruda yer almayan hususlarla ilgili olarak 633 sayılı Diyanet İşleri Başkanlığı Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun, Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği ile Diyanet İşleri Başkanlığı Sınav Yönetmeliği hükümleri geçerlidir.

TÜM DUYURULAR İÇİN TIKLAYINIZ

Son Güncelleme: 27.10.2017 10:55
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Bir Garip Murakıp 2017-10-27 11:30:29

valla bayanların kur'an kursu öğreticiliğinden murakıplığa geçmesi akıl karı bir iş değil... en başta ek dersleri unutacaklar... maaşları şimdiki aldıklarından aşağı seviyede kalacak... hani sonradan şok olmasınlar. ben uyarmış olayım. senelerce özlük haklarımız diye bağıracaklar ama düzelmeyecek. bunları göze alsınlar... son sözüm bir de sadece sözlü sınavla alım yapmak da çok adaletsiz ve hakkaniyet dışıdır...

Avatar
vaizlik-murakıplık diyanetin yetimi... 2017-10-27 20:32:08

vaizlik ve murakıplık maaş yönünden oldukça kötü. lojman yok, ek ders yok... müftülükler sizi tüm gereksiz işlerinde kullanırlar. kuran öğretmekle murakıplık yapmak arasında tercih yapacaksanız hem madden hem manen kurs öğretmenliği daha isabetli....

Avatar
selim 2017-10-27 22:41:16

müftülüklerde bütün sorumlu işleri yapanlar;
1-şefler
2-murakiplar
3-vaizler
bir şey olduğu zaman ilk sorgulanan kişiler fakat diyanette en az maaş alan yine bunlar.....bunu kim düzeltecek, inşAllah

Misafir Avatar
maalesef 2017-10-27 23:38:25 @selim

hocam haklısın ama adalet yok işte... makam koltuğundan lojmana hayat sürüp imza atmaktan başka pek fazla bir iş yapmayan kişilerin aldığı maaş ile denetim-irşad hizmetlerinin asıl yürütücüsü olan murakıp-vaizlerin maaşı arasında devlet ricalini utandıracak kadar fark var , devlet ricali diyorum zira diyanet merkez teşkilatın umrunda değiller.

Beğenmedim! (1)
Avatar
aman ha 2017-10-27 23:30:03

hocahanımlar aklınızı başınıza alın . müftünün sizi maşa olarak kullanıp sorunlu kişilerle sorunlu olayların altında kalmak istiyorsanız buyrun murakıp olun.

Avatar
HASAN 2017-10-27 15:44:43

murakıplık zor iş. ulaşım sıkıntısı var. müftülükler araç vermiyor.

Avatar
Mevlüt k 2017-10-27 11:22:07

Allah belanızı versin emi ulan hep bayanlara çalışın bakalım erkeklerin hakkını yedirin şerefsizsiniz lan bu dünyanın birde öbür tarafı var hesap gününde helalleşeceksiniz

Misafir Avatar
Kkö 2017-10-27 11:38:46 @Mevlüt k

Hocam bu kadar kızma.Kuralın olsan doğuya atasalar gidebilirmisin.Ben arkadaşım tunceli olması lazım murakıb olarak atandı gitmedi

Beğenmedim! (1)
Avatar
şahin 2017-10-27 12:07:13

bir murakıp olarak söylüyorum ;hanım kardeşlerim sakın ola murakıplığı düşünmeyin maaşınız en az 750 tl aşağı düşer.sonra dönmek istersiiiniz 2 yıl sizi süründürürler dönemezsiniz.şefbile sizden fazla maaş alır.dolayısıyla rezalet uzak durun

Avatar
Ah 2017-10-27 19:13:32

Bir bu kalmıştı
Bayan ve erkek hoca cami odasında
Denetleme defterini imzalayacak
Cemaat in
Dedikodu konusu
Düşünemiyorum

Misafir Avatar
rasim 2017-10-31 10:51:20 @Ah

sen bütün sapık fantazilerini ortaya koymuşsun..senin içinden geçenler bundan ibaret! çünkü beynin farklı çalışıyor

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
VAH 2017-10-28 00:54:19 @Ah

bayan murakıplarda bayan kuran kursunu denetler sikma canini

Beğenmedim! (1)