Diyanet,  Ceza İnfaz Kurumlarında Yarışma Yapacak!

DiNiHABERLER.COM / öZEL İÇERiK

Diyanet'in Şefkat Eli, Mahkumlarına Uzanıyor

Diyanet,   Ceza İnfaz Kurumlarındaki kader mahkumlarına yönelik manevi hizmetlerini yürütmek üzere bir dizi faaliyet başlattı. 

Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle cezaevlerindeki tutuklular için yarışmalar düzenlenleyecek ve çeşitli etkinliklerle onları Kutlu Nebi güneşinin manevi atmosferinden istifade fırsatları sunacak tatlı bir hazırlık içerisine girdi.

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Adalet Bakanlığı işbirliği ile ceza infaz kurumlarında yürütülen manevi rehberlik hizmetleri hükümlü ve tutukluların rehabilitasyonunda önemli katkılar sağlamaktadır. Kurumlarda görev yapan personelimizin fedakârca çalışmaları ve müftülüklerimizin etkin desteğinin yanısıra Diyanet'in koordinesinde düzenlenen merkezi programların son derece anlamlı olduğu müşahede edildi. 

Bu çerçevede hükümlü ve tutukluların okuma alışkanlıklarını geliştirmek, inanç esasları ve siyer-i nebi konusunda bilgilerini artırmak amacı ile Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında tüm ceza infaz kurumlarını kapsayan bir yarışma planlanladığı bilgisini aldık. 

Söz konusu etkinliklerin kısa zamanda hayata geçirilmesi için gerekli girişimlerin bütün hızla sürdürüldüğü belirtildi.


 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
muhterem 11 ay önce

350 hükümlü ve tutukluyla katiliyoruz