Öne Çıkanlar diyanet Trabzon Müftülüğü DİBBYS Diyanet İşleri Başkanı Narlıdere Yalvaç Camii Müezzini

Diyanet, ilçe müftüsü ataması yapacak
 
2015 YILI İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ (YEDEK) ATAMALARI İLE İLGİLİ DUYURU
 
657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 50 ve 52 nci, Diyanet İşleri Başkanlığı Sınav Yönetmeliğinin 18 inci maddeleri ile Hukuk Müşavirliğinin 18.02.2015 tarihli ve 3338 sayılı yazısına istinaden ilçe müftülüğü için 02.11.2014 tarihinde yapılan yazılı ve 17.11.2014 – 27.11.2014 tarihleri arasında yapılan sözlü sınav sonucu başarılı olup yedekte kalanların atama işlemleri aşağıda belirtilen esaslara göre yapılacaktır:
 
1-Söz konusu adayların 26.02.2015 tarihinden itibaren 03.03.2015 tarihi saat 23.59’a kadar yapacakları tercihlere göre atama işlemleri gerçekleştirilecektir.
 
2-Sınavda başarılı olan İlçe Müftüsü adayları, Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 11 inci maddesinin 3 üncü fıkrasının (c) bendi hükümlerine göre münhal olan ve bu duyuruda ilan edilen 4 üncü sınıf ilçelere atanacaklardır.
 
3-Adayların tercihlerine göre yerleştirilmesi işlemi, yazılı ve sözlü sınavların aritmetik ortalaması alınarak yapılacaktır. Bunda eşitlik olması halinde sırasıyla,
 
a) Yazılı sınav puanı yüksek olana,
 
b)Hizmet süresi fazla olana,
 
c) Doğum tarihi önce olana, öncelik verilerek yapılacaktır.
 
4-Adaylar 5 tercihte bulunabileceklerdir. Tercihlerinden birine yerleşemeyenler ile belirtilen süre içerisinde tercihte bulunmayanların atamaları re’sen yapılacaktır.
 
5-Adaylardan halen yurtdışı teşkilatında geçici görevde olanların İlçe Müftülüğü görevine başlayıp başlamayacaklarına dair dilekçelerini 03.03.2015 tarihine kadar aşağıdaki faks numarasına göndermeleri gerekmektedir. (Evrakın aslının 31 Mart 2015 tarihine kadar gönderilmesi gerekmektedir.)
 
6-Adayların atamaya esas olan ve 2014 Yılı İlçe Müftülüğü Sınavı Başvuru Duyurusunun ( V. ) maddesinde belirtilen belgelerini, önce faks yoluyla sonra posta yoluyla veya elden 06.03.2015 tarihine kadar Başkanlığımız Atama I Daire Başkanlığına ulaştırmaları gerekmektedir. İlgili evrakı süresi içerisinde teslim etmeyen adayların başvuruları geçersiz kabul edilecek, postadaki gecikmeler dikkate alınmayacak ve bu adayların atama işlemleri gerçekleştirilmeyecektir.
 
7-İlçe Müftülüğü yer tespiti ve tercih ile ilgili bilgiler hakkında www.diyanet.gov.tr web adresinden yapılan duyuru dışında ilave bir tebligat yapılmayacak, adaylara ayrıca bir bilgi veya belge gönderilmeyecektir.
 
8-Yapılacak yer tespiti ve tercih işlemleri için (0 312 295 78 17; 295 77 91-92) nolu telefonlardan bilgi alınabilecektir.
 
9-Faks Numarası: 0 312 285 96 21
 
Tercihler https://ikys.diyanet.gov.tr/ web adresinden yapılacaktır.
 
 
İlgililere duyurulur.
 
D.İ.B.İNSAN KAYNAKLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ​

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
elif demir 2 yıl önce

boş yerler hakkında bilginiz var mı acaba

Avatar
sınavzede 2 yıl önce

yedekte kalan müdürleride atasalar

Avatar
hafız 2 yıl önce

boş yerler kars arpaçay

Avatar
Vaiz 2 yıl önce

Daha yüksek puanlılar daha kötü yerlere gitti. İyi yerler yedeklere kaldı..Hayırlı olsun..Şans işte...

Avatar
aday 2 yıl önce

Kac kisi alinacak. Bilgisi olan var mi.

Avatar
hak değirmende mi kaldı 2 yıl önce

sayın yönetici şu yorumuda manşetten haber yapabilirmisin
geçen yılki yedekler niçin atanmadı diyanet tarihinde ilk olarak ,
bu yılki yedekler hangi gerekçe ile atanıyor geçen yıl atanamayanlar hangi gerekçe ile atanamdı.
bu konuda yetkililerin bir açıklama yapması konusunda bir haber yaparsanız memnun olurum. HAKKI ZAY OLANLARIN HAKKINI KİM SAVUNACAK

Avatar
Adil 2 yıl önce

Adaletin bu mu diyanet
Yedekte kalan müdürleri boş yerler olduğu halde atama yapmazsınız,müdürleri sadece sözlü puan sonucuna göre atama yaparsınız aritmatik ortalama yapmazsınız, mahkeme iptal kararı verdiği halde siz hala bu kararı uygulamadan kaçınırsınız ilahi adaletin zaman aşımı yoktur. Müftü atamalarında yedekler in de atanması yerinde bir karar aynı uygulamayı şube müdürlüğü için de istiyoruz

Avatar
murat kaya 2 yıl önce

yedekte olan arkadaşlarla irtibata geçelim. akşehir konya

banner205