Diyanet Personelinden Öğretmenliğe Geçmek İstenlere Müjde

Diyanet İşleri Başkanlığı, Öğretmenliğe geçmek isteyen personele "Muvafakat" verilmesi yönünde açıklama yaptı

Diyanet Personelinden Öğretmenliğe Geçmek İstenlere Müjde

Diyanet İşleri Başkanlığı, Öğretmenliğe geçmek isteyen personele "Muvafakat" verilmesi yönünde açıklama yaptı

05 Şubat 2015 Perşembe 11:14
Diyanet Personelinden Öğretmenliğe Geçmek İstenlere Müjde
Eymen NEZİR / DİNİHABERLER.COM


Diyanet'ten Öğretmenliğe Muvafakat İşlemlerine Onay


İŞTE DİYANET'TEN YAPILAN YAZILI AÇIKLAMA:

 Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyacını karşılamak üzere öğretmen atamaları yapılacağı, şartları taşıyanların 29 Ocak 2015 - 04 Şubat 2015 tarihleri arasında elektronik ortamda müracaatlarının alınacağı ve 06 Şubat 2015 tarihinde yapılacak atamalarda naklen atanmaya hak kazananların yeni görevlerine başlayabilmeleri için muvafakat yerine geçen- Muvafakat Belgelerini atandıkları İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim etmeleri gerektiği- Milli Eğitim Bakanlığının 2015 yılı Şubat dönemi öğretmenlik için başvuru ve atama duyurusunda bildirilmektedir.

  Söz konusu Muvafakat Belgesinde "Hakkında Yürütülmekte olan adli ve idari herhangi bir soruşturma bulunmayan yukarıdaki kimlik, öğrenim ve memuriyetine ilişkin bilgileri yer alan kurumumuz personelinin ayrılmasında sakınca görülmemektedir" denilerek kamu kurumlarında "Muvafakat Vermeye Yetkili Kurum Amirince" onaylanması istenilmektedir.

  Bu nedenle, Başkanlığımız emrinde 657 sayılı Kanunun 4/A maddesine göre çalışan ve 29 Ocak 2015- 4 Şubat 2015 tarihleri arasında Milli Eğitim Bakanlığına müracaat edip, Öğretmen olarak atanmaya hak kazananlardan; özlük ve sicil dosyaları il müftülüğü, dini yüksek ihtisas eğitim merkezi müdürlükleri ile eğitim merkezi müdürlüklerinde tutulanların adli ve idari herhangi bir soruşturması bulunup bulunmadığının mahallindeki dosyasından, dosyaları Başkanlığımız merkezinde tutulanların durumlarının ise Başkanlığımızdan öğrenildikten sonra, muvafakat verilmesi anlamına gelen ilgi (b) yazı eki Ek-4/b formun; "Muvafakat Vermeye Yetkili Kurum Amiri"nin onay bölümünün; Devlet Bakanlığının ilgi (a) yetkisi uyarınca Başkanlığımız merkez teşkilatında Sicil Daire Başkanı, taşra teşkilatında ise personelin görev yaptığı yere göre; il müftüsü, dini yüksek ihtisas merkezi müdürü ve eğitim merkezi müdürü tarafından imzalanması hususunu, tasviplerinize arz ederim.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
personel 2015-02-05 11:53:32

____adminin yorumu____Muvafakat verileceğine dair yazı.... Uyuma...

Avatar
şartları ne 2015-02-05 16:09:23

Şartları ne

Avatar
bu 2015-02-05 20:28:33

Tarihi geçmiş görünüyor. Acaba beden daha önce yazmadınız.

Avatar
alii 2015-02-06 11:21:47

Müjde mii.yahu el insaff ..liyakat li elemsnlar kurumu terkediyorr.uyanın artikk ve çareler arayın. .sadece ogretmenlik değil birçok kuruma geciş(kaçış) sürüyor. .ve siz mal bulmuş mağribi gibi seviniyirsunuz..gidenler ilahiyat ci bir çoğu yüksek lisans yapmış kalifiye elemanlar. .ve küskün gidiyorlar..uyanınn.
ve kalifiye elamanlara sahip çıkın. .çareler arayın. .ama nerdeeeee kime söylüyorum ki...

Avatar
togay feray 2015-02-06 13:57:22

zamanı geçmiş haberi neden yayınlıyorsunuz..............zamanında gerekti

____ADMİNİN YORUMU____HABERİ TEKRARDAN OKUYUNUZ...

Avatar
metin 2015-02-06 15:57:58

ne zamandır hak müjde oldu....