Diyanet Şoför Alımı Yapacak

Diyanet İşleri Başkanlığı merkez teşkilatında münhal bulunan; aşağıda unvanı, sınıfı, adedi ve müracaat şartları belirtilen kadrolara naklen (kurum içi) sözlü sınavla şoför alınacaktır.

Diyanet Şoför Alımı Yapacak

Diyanet İşleri Başkanlığı merkez teşkilatında münhal bulunan; aşağıda unvanı, sınıfı, adedi ve müracaat şartları belirtilen kadrolara naklen (kurum içi) sözlü sınavla şoför alınacaktır.

10 Aralık 2014 Çarşamba 10:58
Diyanet Şoför Alımı Yapacak


Diyanet İşleri Başkanlığı merkez teşkilatında münhal bulunan; aşağıda unvanı, sınıfı, adedi ve müracaat şartları belirtilen kadrolara naklen (kurum içi) sözlü sınavla şoför alınacaktır.


 
A.    ATAMA YAPILACAK KADROLARIN SINIF, BULUNDUĞU YER, UNVAN VE ADEDİNE GÖRE DAĞILIMI
MÜNHAL KADROLARIN
SINIFI
BULUNDUĞU YER
UNVANI
ADEDİ
G.İ.H
Merkez Teşkilatı
Şoför
8
 
B.     SINAVA MÜRACAAT EDECEK ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR
1.      Halen Başkanlığımız teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (A) bendine göre kadrolu çalışıyor olmak.
2.      En az lise ve dengi okul mezunu olmak,
3.      (E) sınıfı sürücü belgesine sahibi olmak,
4.      Müracaatların sona erdiği tarih itibariyle Başkanlık teşkilatında en az iki yıl görev yapmış olmak,
C.    BAŞVURU, SINAV VE ATAMA İŞLEMLERİ İLE DİĞER HUSUSLAR
Başvuru İşlemleri
1.      Başvuru yapmak isteyenlerden Başkanlığımız merkezinde çalışanlar çalıştıkları birimlere, taşra teşkilatında çalışanlar bağlı bulundukları İl Müftülükleri veya Dini Yüksek İhtisas/Eğitim Merkezi Müdürlüklerine 08/12/2014 (saat 08:30)-22/12/2014 (saat 16:30) tarihlerinde istenen belgelerle birlikte müracaat edeceklerdir.
ü  Dini Yüksek İhtisas/Eğitim Merkezi Müdürlüklerinde hizmet içi eğitim kursuna devam edenler Dini Yüksek İhtisas/Eğitim Merkezi Müdürlüklerine başvuru yapabileceklerdir.
ü  Adaylardan istenen belgeleri getirmeleri halinde, yurtdışından sınava müracaat edecek adaylar adına üçüncü şahıslar müracaat işlemini yapabileceklerdir.
2.      Başvuru işlemleri görevli personel tarafından Başkanlığımız İKYS programı üzerinden gerçekleştirilecektir. Belgeleri eksik olan adayların kayıt ve müracaat işlemi yapılmayacaktır.
3.      Başvuru kayıt işleminden sonra, başvuru belgesi görevli personel tarafından onaylanarak adaya verilecektir. Adaya verilen bu belge sınav giriş belgesi yerine geçmez.
4.      Bu duyuruda belirtilen esaslara uygun olmayan ve posta yolu ile yapılan müracaatlar ile 22/12/2014 (saat: 16:30) tarihi mesai saati bitiminden sonra yapılan başvuru talepleri kabul edilmeyecektir.
5.      Başvuru işlemlerinin hatasız, eksiksiz ve duyuruda belirtilen hususlara uygun olarak yapılmasından adayın kendisi sorumlu olacaktır.
Sınav İşlemleri
1.      Sınava girmeye hak kazanan adayların sınav tarihi ve yerleri, başvuruların tamamlanmasından sonra yapılacak gerekli hazırlıkların ardından Başkanlığımız internet sitesinde (www.diyanet.gov.tr) ve aynı sitedeki İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü sayfasında ilan edilecektir. Adayların sınav yeri ve tarihi sınav giriş belgesinde belirtilecektir.
2.      Adaylar, sınava gelirken “Sınav Giriş Belgesi” ile birlikte T.C. Kimlik No’lu kimlik belgelerinden birini (nüfus cüzdanı, pasaport veya ehliyet) yanlarında bulunduracaklardır.
3.      Sınava girmeye hak kazandığı halde ilan edilen sınav tarihlerinde sınava katılmayan adaylar sınav hakkını kaybetmiş sayılacaktır. Bu durumdaki adaylara her ne sebeple olursa olsun ikinci bir sınav hakkı verilmeyecektir.
4.      Sınavda başarılı olmak için az 70 (yetmiş) puan almak şarttır.
5.      Sınav sonuçları, Başkanlığımızın internet sitesinde (www.diyanet.gov.tr) ve aynı sitedeki İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü sayfasında ilan edilecektir.
6.      Adaylar, “sınav giriş belgesi” alma ve sınav sonuç öğrenme işlemlerini (https://ikys.diyanet.gov.tr) adresi üzerinden gerçekleştireceklerdir.
 
Atama İşlemleri
1.      Atamalar, sınavda başarılı olan adaylar arasından en yüksek puandan başlanarak belirlenen kontenjan sayısınca yapılacaktır.
2.      Sınavda puanların eşit olması halinde, sırasıyla hizmet süresi fazla olana, bu süreninde aynı olması halinde doğum tarihi önce olana sıralamada öncelik verilecektir.
3.      Atama ile ilgili diğer hususlar atama sürecinde duyurulacaktır.
Diğer Hususlar
1.      Sınav işlemleri sürecinde adayın beyanı esas alınacaktır. Atama sürecinde ataması yapılan adaylardan belge istenecektir. Ayrıca, Başkanlık sınav ve atama sürecinin her aşamasında aday tarafından belirtilen hususlarda adaydan belge talep edebilecektir.
2.      Sınav öncesi, sonrası ve atama sürecindeki işlemlerde gerçeğe aykırı belge verdiği ya da beyanda bulunduğu tespit edilen adayların başvuru ve sınavları geçersiz sayılacağı gibi atamaları yapılsa dahi görevleriyle ilişikleri kesilecektir.
3.      Bu duyurudaki şartlar, sadece bu sınav ve bu sınava bağlı atamalar ile ilgilidir. Bundan sonraki sınav ve atamalar için müktesep teşkil etmez.
4.      Sınav ve sonuçları ile ilgili Başkanlığımızın internet sitesinde ve aynı sitedeki İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü sayfasında yapılan tüm duyurular tebligat sayılacaktır. Adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
5.      Sınavla ilgili iş ve işlemlerde faks ve e-mail ile işlem yapılmayacaktır. Adayların ıslak imzalı ve yazılı dilekçelerini İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğüne ulaştırmaları gerekmektedir.
6.      Sınav sonuçlarına ilişkin itirazlar, sınav sonuçlarının ilan edilmesinden itibaren 7 (yedi) gün içinde ıslak imzalı ve yazılı olarak Başkanlığımız İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğüne yapılacaktır. İtirazlar, Başkanlığımızca en fazla 15 (on beş) gün içinde incelenerek karara bağlanacak ve adaya bildirilecektir. Sınav sonuçlarının ilan edilmesinden itibaren 7 (yedi) gün içinde ıslak imzalı ve yazılı olarak Başkanlığımız İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğüne ulaştırılmayan; T.C. kimlik numarası, adı, soyadı, imza ve adresi bulunmayan dilekçeler ile e-mail ve faksla yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.
7.      Bu duyuruda yer almayan hususlarla ilgili olarak Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği ile Diyanet İşleri Başkanlığı Sınav Yönetmeliği hükümleri geçerlidir.
D.    BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER
1.      T.C. Kimlik numaralı kimlik belgesi (nüfus cüzdanı, pasaport veya sürücü belgesi),
2.      Tasdikli diploma sureti veya mezuniyet belgesi (Diploma yabancı bir ülkeden alınmışsa YÖK’ten alınacak denklik belgesi),
3.       (E) sınıfı sürücü belgesi veya onaylı örneği,
4.      Başkanlık teşkilatında en az iki yıl görev yaptıklarını gösterir hizmet çizelgesi.
 
NOT:
1-      Adayların başvuru için gerekli belgeleri, başvuru esnasında müracaatı gerçekleştiren personele ibraz etmeleri gerekmektedir. Belgelerini ibraz edemeyenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Belgeler, kontrol edildikten sonra adaylara iade edilecektir.
2-      Yazılı beyan istenen hususlar tek bir dilekçede yer alacaktır.
3-      Belgeler, atanmaya hak kazanan adaylar tarafından atama sürecinde ilgili birime teslim edilecektir.
E.      İLETİŞİM
Yazışma Adresi
:  Diyanet İşleri Başkanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü  Personel Sistemleri Eğitim ve Sınavlar Daire Başkanlığı
  Üniversiteler Mah. Dumlupınar Blv. No:147/A 06800
  Çankaya/ANKARA
e-mail
:  persis@diyanet.gov.tr
Telefon
:  (0312) 295 70 00
 
 
İlgililere duyurulur.
 
DİB İNSAN KAYNAKLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Çakır 2014-12-10 11:08:30

Diyanet Tır şoförü alacak sanki E sınıfı ehliyet istemiş haha :)

Avatar
Görevde Yükselme Mülakat Mağduru 2014-12-10 11:18:38

10 Aralık 2014 ÇARŞAMBA
Resmi Gazete
Sayı : 29201

YÖNETMELİK

Milli Eğitim Bakanlığından:MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI PERSONELİNİN GÖREVDE YÜKSELME, UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ VE YER DEĞİŞTİRME SURETİYLE ATANMASI HAKKINDA YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

Avatar
hacı 2014-12-10 12:42:35

Ben tam anlamadım yahu...Diyanet kendi bünyesinde mi şoför alacak ? alacaksa o zaman bizlere birşey yok.

Avatar
sade vatandaş 2014-12-10 13:04:29

Lülks araba kırmızı plaka size de yakışır.

Avatar
nedim 2014-12-10 19:20:34

hiçbiriniz dikkat etmemiş iyi okuyun şartları ve düşünün bu işte bir iş var ama diye :)

Avatar
VEYSEL EREN 2014-12-10 22:40:20

İmamlık gibi kutsal bir meslekten şöförlüğe geçişi çok anlayamıyorum. diyanet neden memur, şoför ve hizmetli alımını dışarıdan yapmıyor?

Avatar
ali 2014-12-11 00:49:33

Sayın editör, değerli imamlarımız görevlerinin dışında başka işlerde de çalıştırılıyorlar? Örnek bir müftülükte görevli izine ayrılmış, imam arkadaşımızı çağırıyorlar resmi dairelere evrak götür. Getir v.b. Ben şahsen üzülüyorum. İmamlık çok kutsal bir meslek.
Veysel EREN kardeşimizin yorumuna da katılıyorum.

Avatar
Mehmet 2014-12-11 09:55:58

Yüksek Okul ve Fakülte mezunu personel, ivedi olarak Genel İdare Hizmetler sınıfına geçirilmelidir. Yüksek Okul ve Fakülte mezunu, donanımlı yüzlerce personel Yardımcı Hizmetler sınıfında görev yapıyor, kurumumuzda adaletli bir sınav sistemi olmadığından bu arkadaşlar Genel İdare Hizmetler sınıfına geçiş yapamıyor. İmam Hatip müktesebi olup ta , Yardımcı Hizmetler sınıfında görev yapan personel Genel İdare Hizmetler sınıfına veya Din Hizmetleri sınıfına geçirilmelidir.