Diyanet, Vaazlarda "Namaz" Konusunu İşleyecek!

Diyanet, önümüzdeki dönem vaazlarda Camiler ve Din Görevlileri Haftası teması da olan "Cami ve Namazla Arınma" konusuna ilişkin olarak "Namaz" konusunu ele alacak.

Diyanet, Vaazlarda "Namaz" Konusunu İşleyecek!

Diyanet, önümüzdeki dönem vaazlarda Camiler ve Din Görevlileri Haftası teması da olan "Cami ve Namazla Arınma" konusuna ilişkin olarak "Namaz" konusunu ele alacak.

23 Eylül 2015 Çarşamba 16:33
Diyanet, Vaazlarda
banner221
 
DiNiHABERLER.COM / öZEL iÇERiK


Diyanet İşleri Başkanlığı Stratejik Planı gereği her yıl vaaz dönemleri için özel bir ana konu belirlenmekte ve hazırlanacak irşat programlarında belirlenen konuya ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
 
Başkanlık 2015 yılı; Ekim, Kasım ve Aralık aylarında vaaz ve irşat programları kapsamında "Namaz" konusu ele alcak.
 
"Cami ve Namazla Arınma"
 
Diyanet'ten aldığımız bilgilere göre bu bağlamda; Camiler ve Din Görevlileri Haftası teması da olan "Cami ve Namazla Arınma" başlığı altında yapılacak etkinliklerle ilintili olarak 2015 yılı dördüncü üç aylık (Ekim-KasımAralık) vaaz irşat döneminde "namaz" konusunun ağırlıklı olarak işlenmesi planlanmaktadır.
 
Bu itibarla, il irşat kurullarınca hazırlanacak olan 2015 yılı dördüncü üç aylık vaaz ve irşat programları şu şekilde olacak:
 
1. "Namazın Ruhu/Allah'ın Bizden İstediği Namaz" (Namaz ve Arınma, Miracımız Olan Namaz, İlahi Bir Vuslat Olarak Namaz, Bir Tekellüf Değil Nimet Olarak Namaz),
 
2. "Hz. Peygamber'in Namazı", "Sahabe, Tabiin ve Sonraki Dönemin Örnekliğinde Namazın Tarihi Serüveni" (Namazın Müminin Hayatındaki Yerini Ortaya Koyan Örnek Uygulamalar ve Özlü Sözler),
 
3. "Cami ve Namaz", "Cemaatle Namazın Önemi ve Kazandırdıkları" vb. alt başlıklar dikkate alınarak namaz konusuna vaaz ve irşat programları ile hutbelerde dönem boyunca periyodik olarak yer verilmesi düşünülüyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
hoca 2015-09-23 22:49:26

DİB bizlere gerekli açıklamaları mail,sms ve aylık toplantılarda yapıyor sizlerin emri vaki olarak başlık atmanız uygun degil ,özelde istemem genel de

banner261

banner260