Diyanet Yurtdışına Aşçı Görevlendirmesi Yapacak!

DİNİHABERLER.COM / öZEL


Diyanet işleri Başkanlığı yaklaşan 
Ramazan ayı münasebetiyle yurtdışına aşçı görevlendirmesi yapacak. İl Müftülüklerine gönderilen üst yazıda Diyanet işleri Başkanlığı, personel arasından aşçı talebinde bulundu. İşte o yazı:

"Yurtdışında bulunan camilerimizde Ramazan ayının vaaz-irşat hizmetlerinin yoğunluğundan ve manevi atmosferinden istifadeyi artırmak, vatandaşlarımızın bir araya gelerek daha fazla kaynaşmalarını sağlamak amacıyla, Ramazan ayı boyunca söz konusu camilerimizde vatandaşlarımıza, yabancı konuk ve misafirlere iftar ile sahur yemekleri verilmekte ve bu nedenle Başkanlığımızdan, oluşan bu sosyal ve manevi atmosfere alt yapı desteği verebilecek aşçılar talep edilmektedir" denildi.  
 
Ayrıca Diyanet, İl, İlçe ve Eğitim Merkezi Müdürlüklerinde görevli olan personelden İl Müftülüğünce değerlendirilerek en az 200-300 kişiye yemek verebilecek tecrübeye sahip bulunanlar arasından yurtdışı görevinin de hassasiyeti göz önünde bulundurularak kurumu yurtdışında temsil yeteneğine sahip aşçılık yapabilecek olan personel bilgilerini istedi.
 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
imam adayı 2 yıl önce

Vay Arkadaş diyanet aşçı bile alıyor bi imam almadılar gitti yazıklar olsun sizi

Avatar
Safiye Tuğrul 2 yıl önce

Şartları neler acaba