Hizmet İçi Eğitim Kurslarında Başarısız olmak!

Diyanet İşleri Başkanlığınca Din hizmetleri sınıfında çalışan personelin Hizmet içi eğitimlerinde başarısız olması durumunda görevden atılır mı?

Hizmet İçi Eğitim Kurslarında Başarısız olmak!

Diyanet İşleri Başkanlığınca Din hizmetleri sınıfında çalışan personelin Hizmet içi eğitimlerinde başarısız olması durumunda görevden atılır mı?

14 Ağustos 2015 Cuma 22:33
Hizmet İçi Eğitim Kurslarında Başarısız olmak!

DiNiHABERLER.COM / öZEL

Diyanet İşleri Başkanlığı, personelin mesleki bilgi ve becerilerini artırmak, etkili ve verimli bir din hizmeti sunabilmek amacıyla 2004 yılından beri yeni bir  eğitim anlayışıyla hizmet içi eğitim faaliyetlerine ağırlık vermiştir.
 
Personelin hizmet içi eğitim ihtiyacını ve bu konuda kısa, orta ve uzun vadede yapılması gerekenleri belirlemek üzere öncelikle din hizmetleri sınıfında çalışan personelin mesleki yeterlikleri belirlenmiştir. Her unvan için belirlenen temel ve özel yeterliklere uygun eğitim programları hazırlanarak uygulamaya konulmuştur. “Gelenek İçinde Gelişme” temasıyla başlatılan bu çalışmalar titizlikle sürdürülmektedir.

Diyanet İşleri Başkanlığı personelinin günün şartlarına uygun olarak görevlerinin gerektirdiği bilgi, beceri ve davranışlar kazanmalarını; etkinlik ve tutumluluk bilinci ile yetiştirilmelerini sağlamak ve üst görevlere hazırlanmaları için uygulanacak hizmet içi eğitimin hedeflerini, ilkelerini, planlama esaslarını ve değerlendirme usullerini, eğitim yerleri ile diğer hususları belirlemiştir.


-Önemli ayrıtınlar-
 
1: Din hizmetleri sınıfında yeni göreve başlayan personelin katılacağı eğitime; "Hizmete Hazırlık" 
 
2: Din hizmetleri sınıfında devalılığı arz eden personelin katılacağı eğitime ise; "Hizmet İçi Eğitim" denir
 
3:  Hizmete Hazırlık ve Hizmet İçi Eğitim Kurslarının süresi değişmektedir. Genel itibariyle bu kurslar 30,45 ve 90 gündür.
 
4: Hizmet İçi Eğitim Kurslarında başarısız olan personel, kurum amirince uygun görülen bir zamanda tekrardan  "Hizmet İçi Eğitim Kursuna" alınır. Bu böyle tekrar eder gider. Görevden atılma söz konusu olamaz. (Din hizmetlerinde çalışamayacak kadar başarısız ise  başka bir kadroya atanır)  Kurumun görevi o personeli eğitmektir. Kursun adına dikkat ederseniz "Hizmet İçi Eğitim Kursu". Ama bir din görevlisininde başarız olması düşünülemez.
 
5: Hizmet İçi Eğitim Kurslarında kaçmanın mümkünatı yoktur. Mazeret beyan eden personel mazeretinin bitiminde uygun olan zamanda bu kurslara katılmak zorundadır.

6: 
Din hizmetleri sınıfında yeni göreve başlayan personel Hizmete Hazırlık Eğitimi tamamlamadan "Hizmet İçi Eğitim kurslarına" katılamaz

 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
imam 2015-08-15 16:08:34

diyanet ne yapmak istiyor evden 45 gün ayrı kalmak inanın kimse konsatrasyon olupda derse kendini veremez ne var sanki bunu kendi ilimizde görsekte akşam evlerimizde olsak diyanetin hizmet bölümünde bulunanlar insan psikolojisinden anlamaktan çok uzaklar kurumdan soğutacak ne varsa uygulamak istiyorlar yazık çok yazık

Avatar
ermuezzin 2015-08-14 23:22:35

bu eğitimlerin dib'de sözleşmeli başlayan personele de verilmesi gereklidir. biz girdik onlar niye girmiyor anlamında söylemiyorum yine çağırsalar yine giderim koşa koşa ama sözleşmelilerin bu eğitimlere tabi tutulmaması onlar için dezavantaj.

Avatar
kiliste bartınlı 2015-08-14 23:30:52

hizmet içi eğitim kursuna ilk görev yerimde 2 sefer, şuanki yerimde 1 sefer katıldım.. kurslarda başarısızlık da söz konusu değil.. hatta başarılıydım.. kaç sefer daha katılacağım..

Avatar
imam sadık 2015-08-15 06:11:07

çağırın. sabırsızlıkla bekliyorum

Avatar
sinav 2015-08-15 10:12:54

Hocam bu bizim sınav ne oldu daha belli olmadı bekle bekle sabır kalmadı

Avatar
abdullah 2015-08-15 15:40:09

sözleşmeli personelin bu kurslara alınmasını istiyoruz. bende sözleşmeli personelim ..kendi kurumumuza bizde katılmak istiyoruz dediğimizde siz sözleşmelisiniz katılamazsınız ..diyorlar bu konuda ki ayırmacılığın kaldırılmasını diliyoruz. sözleşmelilere üvey evlat gibi davranılmasın..