Hizmet İçi Eğitim Kurslarının Süresinde Ne Yapılmaya Çalışılıyor!

Hizmet İçi Eğitim Kurslarının Süresiyle kimler oynamak istiyor?

Hizmet İçi Eğitim Kurslarının Süresinde Ne Yapılmaya Çalışılıyor!

Hizmet İçi Eğitim Kurslarının Süresiyle kimler oynamak istiyor?

14 Mart 2015 Cumartesi 11:11
Hizmet İçi Eğitim Kurslarının Süresinde Ne Yapılmaya Çalışılıyor!
DiNiHABERLER.COM / öZEL
 
Diyanet İşleri Başkanlığı'nın din görevlilerinin eğitimine yönelik yaklaşık 7 ay önce başlayan kursları hızla devam ediyor.
 
Kiminlerin tepkisini çeken, kimilerinin ise olmasında büyük fayda var dediği ve destekleğidiği Kur'anı kerim Hizmet İçi Eğitim kursu 81 il Müftülüğünde ve Eğitim Merkezi Müdürlüklerinde hızla devam ediyor.
 
Gerek il müftülüklerinde gerekse eğitim merkezi müdrülüklerinde devam eden Kur'anı Kerim Hizmet İçi Eğitim kursları 45 gün olarak sabitlendi. 3. dönem adayların alanacağı kurslarlarda yapılan anketlerde kursiyerlerin, eğitim süresinin az olmasından şikayet ettiği görülüyor. Nitekim söz konusu yapılan anketlerde; Başkanlığın bu seminerleri, 45 gün değil de 60 gün yapılması yönünde fikir beyan ettiler. Fakat bize gönderilen yorumlar da bunun tam aksini iddia ediyor. Bu konuda din görevlilerinin menfaatini düşünen dinihaberler.com genel kanıyı hassasiyetle tesbit edip daha önce yaşanan rotasyon mağduriyetinin bu konuda da yaşanmaması hususunda, gerçekleri gözler önüne sererek din görevlilerini sağlıklı düşünmeye davet etmektedir.
 
Daha önceleri köylerde görev yapan din görevlilerinden 25 bin kişi Bimer'e mail atarak rotasyonun çıkması yönünde fikir beyanında bulunmuşlar ve çıkan rotasyon karşısında hayal kırılkılığına uğrayarak rotasyonun ellerinde patlamasına sebeb olmuşlardı. Şimdi aynı işgüzarlar yeni oyununu Kur'anı kerim Hizmet İçi Eğitim Kurslarının günlerini, 60 güne çıkarılması konusunda şaşırtıcı görüşeler sunarak algı operasyonu yapmaktalar. Bunun sonucu da dikkat edin rotasyon gibi olmasın.
 
Dinihaberler.com olarak hizmet içi eğitim seminerleri hakkında nabız yokladığımız din görevlileri mağduriyetlerini dile getirdiler. Din görevlileri; Hali hazırda sabah derslere girip görevlerini yapmakta olduklarını sonrasında da dinlenme fırsatı bulamadan seminerlere katılarak sıkıntılı anlar yaşadıklarını ifade etmekteler. Şimdi eğer bu süre 15 gün daha uzarsa mağduriyetilerinin artacağını ve verimliliklerinin düşeceği kanısı taşımaktalar.
 
Anketlerde oy kullanırken kendi nefsinizi değil genel olarak düşünerek hareket etmeniz daha sağlıklı olacağının kanaatini taşıyoruz. Amaç din görevlilerinin eğitimi verimliliği ise tüm bunlar gözden geçirilmelidir. Diyanet'in, din görevlilerinin fikirlerine önem verip yaptığı anketletin sonuçlarına göre şekillendirdigi uygulamalarında belirtilen görüşler genel kanı göz önünde bulundurularak yapılırsa kazanan yine Diyanet ve çalışanları olacaktır...
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ömer-i Faruk 2015-03-14 11:39:34

Peki ben soruyorum ? Bu eğitime giden arakadaşların yerine kim bakacak cemaat madur olmaz mı.... Neden bu eğitimi atamayı yapmadan önce staj şeklinde verimlmedi? Eyyyy ülul Emr ....

Avatar
kartal 2015-03-14 11:43:11

Bizim diyanet camiası sürekli eğitim sürekli eğitim kafayı çizdiler.bimer e rotasyon olsun diye yazan arkaşlar şu anda herkesten çok ağlıyor.

Avatar
ohca 2015-03-14 12:04:53

Kuranı kerimin eğitiminin 45 değil 60 değil omur olması gerektiğini biri bu arkadaşlara anlatmalıdır. Sürekli ama resmi değil

Avatar
volkan 2015-03-14 12:41:23

Görevlinizi belli düşünüyorsun madem öyle tüm din görevlilerini tashihi hurufa gönderin bu iş kökten çözülsün tartışmaya gerek yok

Avatar
fikrethoca 2015-03-14 12:45:03

diyanetteki uygulamaların ekseriyetinde şekilcilik ön planda, yani işler her nedense dostlar alışverişte görsün kabilinden öteye gitmiyor. ve her nedense samimiyet yok. varsa yoksa rapor yaz, program ve kurslar düzenle. hizmet içi eğitim kursları da mevcut haliyle bundan müstağni değil. olması gereken, kurs süresini görevlilerin görev süreleri dikkate alınarak tespit etmektir. yani eski görevliye daha az, yeni görevliye daha fazla süreli kurslar düzenlenmeli. özellikle göreve ilk başlayacak olana, göreve intibak açısından uygulamalı en az 6 aylık veya 1 yıllık kurslar tertip edilmeli. rotasyonun elde patlaması meselesine gelince. ben rotasyona tabi değilim ama 8 yıllık süreyi de makul bir düzeye çekmek suretiyle ve adaletli bir uygulamayla devamının çok isabetli bir karar olacağını söylemenin gereğine inanıyorum. şu andaki rahatsızlık mevcut uygulamadaki aksaklıklar ve adaletsizliklerden kaynaklanıyor. bu teşkilat kendi görevlisini ne zaman adam yerine koyacak acaba?

Avatar
60 gün çoktur 45 gün idealdir 2015-03-14 12:58:34

Bizimde ailemiz var çoluk çocuğumuz var geride cemaatimiz mağdur olmasın bence diyanet yeni memur alımlarında bu kursları önceden vermelidir.

Avatar
garib imam 2015-03-14 13:05:25

NİYE 60 GÜN DAHA KALİTELİ EĞİTİM Mİ DAHA FAZLA YOLLUK MU ?

Avatar
halim 2015-03-14 13:08:07

60 gün çok fazla 60 günü isteyen din görevlisi kendisinin yetersiz ve başarısızlığını ifade ediyor .mihraba geçmeden önce 60 değil 160 gün olsun