banner222

İlçe Müftülüğü Atamaları İle İlgili Duyuru
banner221

İlçe Müftülüğü için 02.11.2014 tarihinde yapılan yazılı ve 17.11.2014 – 27.11.2014 tarihleri arasında yapılan sözlü sınav sonucu başarılı olanların atama işlemleri aşağıda belirtilen esaslara göre yapılacaktır:

1- Söz konusu adayların 04.12.2014 tarihinden itibaren 08.12.2014 tarihi saat 23.59’a kadar yapacakları tercihlere göre atama işlemleri gerçekleştirilecektir.

2- Sınavda başarılı olan İlçe Müftüsü adayları, Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 11 inci maddesinin 3 üncü fıkrasının (c) bendi hükümlerine göre 4 üncü sınıf ilçelere atanacaklardır.

3- Adayların tercihlerine göre yerleştirilmesi işlemi, yazılı ve sözlü sınavların aritmetik ortalaması alınarak yapılacaktır. Bunda eşitlik olması halinde sırasıyla, a) Yazılı sınav puanı yüksek olana,

b) Hizmet süresi fazla olana,

c) Doğum tarihi önce olana, öncelik verilerek yapılacaktır.


4- Adaylar 5 tercihte bulunabileceklerdir. Tercihlerinden birine yerleşemeyenler ile belirtilen süre içerisinde tercihte bulunmayanların atamaları re’sen yapılacaktır.

5- Adaylardan halen yurtdışı teşkilatında geçici görevde olanların İlçe Müftülüğü görevine başlayıp başlamayacaklarına dair dilekçelerini, tercihlerin ilanından itibaren 5 gün içerisinde Başkanlığımız Atama I Daire Başkanlığı’na göndermesi gerekmektedir.

6- Adayların atamaya esas olan ve 2014 Yılı İlçe Müftülüğü Sınavı Başvuru Duyurusunun ( V. ) maddesinde belirtilen belgelerini, önce faks yoluyla sonra posta yoluyla veya elden yer tespiti sonuçlarının ilanını takip eden 3 gün içerisinde Başkanlığımız Atama I Daire Başkanlığına ulaştırmaları gerekmektedir. İlgili evrakı süresi içerisinde teslim etmeyen adayların başvuruları geçersiz kabul edilecek, postadaki gecikmeler dikkate alınmayacak ve bu adayların atama işlemleri gerçekleştirilmeyecektir.

7- İlçe Müftülüğü yer tespiti ve tercih ile ilgili bilgiler hakkında www..diyanet.gov.tr web adresinden yapılan duyuru dışında ilave bir tebligat yapılmayacak, adaylara ayrıca bir bilgi veya belge gönderilmeyecektir.

8- Yapılacak yer tespiti ve tercih işlemleri için (0 312 295 78 17; 295 77 91-92) nolu telefonlardan bilgi alınabilecektir.Adaylar işlemlerini https://ikys.diyanet.gov.tr/sinav adresinden gerçekleştirilebilir.Grup sayfamız İçin  

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
kamran sağ 2 yıl önce

şübe müdürlüğü atamalarında nerdeydiniz....

Avatar
aday 2 yıl önce

acaba kaç kişi kazandı. ya da kaç kişi alınacak. ilandaki gibi 30 kişi mi yoksa daha fazla kişi mi.

Avatar
abdullah 2 yıl önce

bildiğim kadarı ile müftü alımında diyanet ilk defa adalete en yakın bir uygulama yapıyor. sürekli olması tmennisi ile insallah bu sistemin basına bir şey gelmez. ilk ve son olmasın.

Avatar
abdullah 2 yıl önce

görünen o ki kazanan belli değil 70 barajını aşanlar yer tercihi yapacak puana ona göre yerleştirme yapılacak. barajı geçmek garanti değil. yazılısı yüksek olan avantajlı olacak.

Avatar
mahmud 2 yıl önce

Bu alımı

Avatar
yedek aday 2 yıl önce

arkadaşlar yedeklerde kazanan kaş kişi var

Avatar
yedek 2 yıl önce

şübe müdürlüğün de yedekte kalanları atarlarmı

Avatar
mağdur 2 yıl önce

yedek şube müdürleri atanır mı diye soruyor arkadaş
el-cevap:asıl atanan müdürlerin durumu danıştay kararıyla şaibeli ve sarsıntıda iken yedeklerin atanması söz konusu olabilir mi?

banner220