Kur'an Kursu Öğreticileri tahakkuk beyanı
DİNİHABERLER.COM / öZEL iÇERiK

Tatilde Bunu Yapmayı Sakın Unutmayın...

Kur\'an Kursu Öğreticileri; Mutlaka DİBBYS'ye Giriş Yapmalısınız...

Diyanet İşleri Başkanlığı Kur’an Kursları uzun dönemli ihtiyaç odaklı programlarında Ocak ayı Tahakkuk beyanları bu gün itibariyle başladı. 

İKYS, EHYS ve DHYS' yi tek çatı altında toplayan DİBBYS'den tahakkuk beyanlarını doldurmak artık daha da kolaylaştı.

Her ayı son günü ve yeni ayın ilk iki günü doldurulması istenen tahakkuk beyanlarının mağduriyetler yaşanmaması için vaktinde doldurulması isteniyor. 

Ayrıca bu ay  ek ders tahakkuk cetvelinde 1 Ocak yılbaşı tatilinin doldurulmaması önemle uyarılıyor. Müftülüklerce kapalı gösterilen 1 ocak yılbaşı tatlininin  kapatılmaması halinde; girilmeyen derslerin ek ders eksiltme işlemlerinin yapılması isteniyor.  

Bir diğer önemli nokta da kar tatili uyarısı. Bilindiği gibi  Yurt genelinde yoğun hava şartlarına bağlı olarak bazı bölgelerde Kur’an Kursları tatil edilmişti. Bu nedenle girilmeyen tatil günlerinin tahakkuk beyanlarını doldurulmaması gerekmektedir.  Söz konusu günler müftülüklerce kırmızı kutucuk şeklinde kapatılmamış ise ders eksiltme işlemi yapıldıktan sonra tahakkuk beyan sayfasından ilgili işlem tamamlanmalıdır. Tatil olunan günlerde ek ders mi yoksa temel ders mi yapıldığı dikkate alınarak eksiltme işlemi yapılmasına da dikkat edilmesi tavsiye edilmektedir.  Vebal altında kalınmaması için öğreticilerin bu hususu gözden kaçırmamaları gerekiyor. 

İlgi Tahakkuk işlemleri 31 Ocak 01- 02 Şubat tarihleri arasında yapılacaktır. Tahakkuk beyanlarının sistemi tıkamamak için vaktinde yapmayı unutmayın. Herhangi bir mağduriyet yaşamamak için; tatil rehavetine kapılıp tahakkuk beyanlarını doldurmayı sakın ihmal  etmeyin. 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
vekil vekil 11 ay önce

Camilerde kur'an öğretimi tahakkuk beyan nasıl olacak

Avatar
İmam Adayı 9 ay önce

Admin bir müjde yok mu. İmam Hatip alımı yok mu