Kur'an Kursu Öğreticileri tercih ve yerleştirme işlemleri duyurusu

2016 yılı isteğe bağlı nakil talebinde bulunacak Kur'an Kursu Öğreticilerinin tercih ve yerleştirme işlemleri için Diyanet İşleri Başkanlığı duyuruda bulundu

Kur'an Kursu Öğreticileri tercih ve yerleştirme işlemleri duyurusu

2016 yılı isteğe bağlı nakil talebinde bulunacak Kur'an Kursu Öğreticilerinin tercih ve yerleştirme işlemleri için Diyanet İşleri Başkanlığı duyuruda bulundu

02 Ağustos 2016 Salı 11:01
Kur'an Kursu Öğreticileri tercih ve yerleştirme işlemleri duyurusu
Diyanet İşleri Başkanlığı Kur\'an Kursu Öğreticilerinin isteğe bağlı görev yeri değişikliği (nakil) işlemleri için uyacağı usul ve esaslar konusunda bir duyuru yaptı. 
 
Yapılan duyuruda işlemlerin aşağıda sıralanan maddeler doğrultusunda yapılması istendi:

a)    Kur\'an kursu öğreticilerinden (adaylığın kaldırılması şartıyla) 1 Ağustos 2016 tarihi itibariyle atandığı il veya ilçede altı ayı tamamlayanlar il içi; iki yılı tamamlayanlar il dışı yer değiştirme talebinde bulunabilirler.

b)    İl içi ve il dışı nakil talebinde bulunacak olan Kur\'an kursu öğreticileri 2-11 Ağustos 2016 tarihleri arasında bağlı bulundukları İl müftülüklerine müracaatta bulunacaklardır.

c)    İhtiyaç odaklı 4-6 yaş grubu öğrencilerine yönelik din eğitimi verilen Kur'an kurslarına tercihte bulunabilmek için;

İlahiyat fakültesi mezunu ve çocuk eğitimi ile ilgili resmi diploma, belge ve sertifikaya sahip olmak,
İlahiyat ön lisans mezunu olup çocuk eğitimi ile ilgili resmi diploma, belge ve sertifikaya sahip olmak,
İmam hatip lisesi mezunu olup çocuk eğitimi ile ilgili resmi diploma, belge ve sertifikaya sahip olmak gerekmektedir. 

Ayrıca belge ve sertifikalar en az 296 ders saati ve üzeri  olmalıdır.

d)    İl Müftülüğüne müracaatta bulunan Kur\'an kursu öğreticileri başvuru bilgilerini kontrol edip başvuru belgesinin (Ek-6 form) onaylı bir suretini teslim alacaklardır.

e)    Yapılan aktivasyon işleminde kişilerin bilgilerini dikkatlice kontrol etmeleri gerekmektedir. Aksi bir durumda sorumluluk kişilerin kendilerine ait olacaktır.

f)     Kur\'an kursu öğreticileri http://dibbys.divanet.gov.tr/ adresindeki kendi kullanıcı hesapları vasıtasıyla 12-15 Ağustos 2016 tarihleri arasında 10 Kur'an kursu tercihi yapabileceklerdir.

g)    Tercihlere yerleştirme işlemleri Ek-6 Form puanı en yüksek olandan başlamak suretiyle Başkanlığımızca bilgisayar ortamında gerçekleştirilecektir. Puanların eşit olması durumunda sırasıyla, MBSTS puanı yüksek olana, görev yılı fazla olana, hafız olana, öğrenim düzeyi yüksek olana ve yaşı büyük olana öncelik verilecektir.

h)    Kur\'an kursu öğreticileri tercihlerine yerleştirme sonuçlarını kullanıcı hesabından 17 Ağustos 2016 tarihinde öğrenebileceklerdir.

i)     Tercihine yerleştirmesi yapılan Kur\'an kursu öğreticilerinin nakil işlemleri yerleştiği İl Müftülüğü tarafından 18/08/2016 ile 31/08/2016 tarihleri arasında sonuçlandırılacaktır.

j)     Tercihlerine yerleşemeyen personel tercihte bulunduğu illerdeki boş kalan kadrolardan herhangi birine istemesi halinde re'sen yerleştirilebilecektir.

k)    Tercihlerine yerleştiği halde yeni görev yerine başlamayanlar bir sonraki yıl tercihte bulunamayacaklardır.

l)     Yanlış beyanda bulunanların yerleştirmesi yapılsa dahi ataması iptal edilecektir.


 
Son Güncelleme: 03.08.2016 10:03
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
KKÖ 2016-08-02 17:09:06

i̇nşAllah geçen seneki gibi merkezi yerlerden hiçbir kursu göstermeyip şehir merkezlerine 60-70 km uzaklıktaki kırsal kesimleri göstermezler merakla bekliyoruz.

Avatar
Adil 2016-08-02 19:21:15

Olurmu hiç öyleeee... merkezdeki imam müftü akrabaları fahriler ne yapacak değilse yazık onlara, kadrolu sürünsün kıyıda köşede... en ballı yerlerde kadrolu ihtiyaç olduğu halde yüzlerce fahri çalışıyor... keşke biraz daha okuyup fahri olsaydık...: (:(...

Avatar
Saffet TÜRKMEN 2016-08-02 12:13:38

Vaiz ve müftülerin ki ne zaman açıklanacak. Bilgisi olan paylaşsın.

Avatar
FAHRİ KKÖ 2016-08-02 23:42:41

Bizde bir alim bekliyoruz,alnimizin teriyle puanimizi aldık.Mülakat bekliyoruz.Duyuruluuuurrr

Avatar
Veysel 2016-08-02 12:58:34

Mülakata şaibe karışmıştır iptal edip yeniden yapmaları lazım.yoksa büyük vebal girecek diyanet

Misafir Avatar
vekil 2016-08-05 18:05:23 @Veysel

muhteremler her yeni açılan konuda aynı şeyi savunuyorum ve muhammed musab kardeşimize aynen katılıyorum,,
arkadaşlar ben izmir de sınava girdim ve resmen milleti kazıdılar,ne şaibesinden bahsediyorsunuz ??? saçmalık,,,heyet herkese en az neredeyse 1 sayfa tertil,tedvir ve hadr olmak şartıyla yüzüne kuran okuttular..ve öyle 3. 4. 5. cüzlerden değil..ben 24. cüzden bi yer okudum,,"bana ilerle hocam ilerle hocam derken taaa 24. cüze geldik ,..ben makamlı olarak tertille okurken,henüz 2 ayet okumuştum ki seriye bağlattılar,,,yine herkese 2-3 tane tecvid kaidesi bunun yanında müfredatta ki bütün surelerden en az yarımşar sayfa ezber sordular..
hutbe,nikah,cenaze,ezan duaları,basamak duları herkese fix sorulduu.. fıkıh konularını siz düşünün artık...herkese 2 rekat namaz kıldırtıp zammı sureleri duha suresinden aşağıda ki yerlerden kendileri sormak suretiyle okuttular..bir çok adaya en son hangi kitabı okudun" gibi bir soru sorup hitabet testi yaptılar,,daha ne yapılması gerekiyor acaba????

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Muhammed Musab 2016-08-02 13:36:55 @Veysel

nasıl bir şaibe karışmıştır söyle de bizde iptal olmasını talep edelim.. bi̇zzat mai̇l gönderdim cevap olarak aynen şunları gönderdiler..sayın : muhammed musab
27.07.2016 tarihli e-posta iletiniz incelenmiştir.
2016 yılı 4-b sözleşmeli i̇mam-hatip alımı sözlü sınavına (sözper-2016-iii) 16.07.2016-17.07.2016 tarihlerinde giren/girecek adayların sınavları 15.07.2016 tarihinde ülkemizde yaşanan olağan üstü olaylar nedeniyle adayların bu olumsuz durumdan etkilenmemesi için ileri bir tarihe ertelenmiş olup yeni sınav yer ve tarihleri başkanlığımız internet sitesinde daha sonra tekrar ilan edilecektir. yukarıda belirtilen tarihlerden önce sınava giren adaylar ile ilgili bilgiler ise ileri bir tarihte www.diyanet.gov.tr adresinde ilan edilecektir. (sınavı iyi geçmeyenler iptal etme derdinde)

Beğenmedim! (0)
Avatar
Seyfullah 2016-08-02 11:52:49

Admin imamlarınki nezaman açılır

Avatar
Imamliga hasret 2016-08-02 12:43:23

Ya hu imam hatip mulakatlari ne zaman devam edecek 17 gundur bekliyoruz

Avatar
fahri 2016-08-02 20:46:27

Herhalde fahriler böyle emekli olacak üç dört yıldır bu görevi zor şartlarda yapıyorlar KPSS dhpt var defalarca mülakatı geçmişler artık tecrübede var çogusu önlisans mezunu daha önceki fahri alımında kppss dhbt olmadan aldılar bunlara haksızlık yapılıyor başkanlığın bunlara yardımcı olmasını istiyoruz aldıkları ücret asgari ücretin yarısı cuğusu evli çocukları var kirada oturuyorlar bu mağduriyetine giderilmesini istiyoruz