Kur’an kursu kayıtları Başladı
Dini Haberler / Erdi KARADENİZ 

Kur’an kursu kayıtları bugün başladı. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın ülke çapında yürüttüğü yaygın din eğitimi faaliyetleri kapsamında açtığı Kur’an kursları, yaş sınırlaması içermeksizin 7’den 70’e herkese yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’i doğru okumayı öğretmeyi hedefliyor. Kur’an kurslarında kayıt yaptıranlar ayrıca, ibadetler için gerekli olan sûreler ile ayet ve duaları mealleri ile birlikte ezberleyecek, İslâm dininin inanç, ibadet ve ahlâk esasları ile Peygamberimizin hayatı ve örnek ahlâkı (sireti) hakkında özlü bilgileri öğrenecek ve isteyenler hafızlık üzerine yoğunlaşacaklar. Kur’an kurslarında dönem esasına göre, 2014–2015 eğitim-öğretim takvimi, 22 Eylül 2014 tarihinde başlayacak ve 29 Mayıs 2015 tarihinde sona erecek.
 
KAYITLAR 15 EYLÜL’DE BAŞLADI
 
2014-2015 eğitim öğretim yılında Türkiye genelinde Kur’an eğitimleri, 4 dönem halinde verilecek. Birinci dönem, 22 Eylül’de başlayacak ve 21 Kasım’da sona erecek. Birinci dönemde okumak isteyenler 15-24 Eylül tarihleri arasında kayıt yaptırabilecekler.

24 Kasım’da başlayacak 2. dönem ise 23 Ocak’ta son bulacak ve kayıtlar 17-27 Kasım tarihleri arasında yapılacak.

3. dönem kayıtları ise 02 Şubat,12 Şubat tarihleri arasında yapılacak, eğitimler ise 09 Şubat-3 Nisan tarihleri arasını kapsayacak.

Son olarak 4. dönem eğitimleri de 06 Nisan- 29 Mayıs tarihleri arasında verilecek ve son dönem öğrencisi olmak isteyenler de 30 Mart, 08 Nisan tarihleri arasında kayıt olabilecekler.
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
mustafa 2 yıl önce

2014-2015 eğitim-öğretim yılı hayırlı ve de mübarek olsun.....Rabbimiz çok önemli gelişim,dönüşüm ve de iyileşimler ihsan buyursun.....

Avatar
mağdur 2 yıl önce

geçen torba yasasında fahri k kursu öğreticilere kadro verilmedi. yeni torba yasada inşallah hakları verilir. ben ak partili biri olarak hayret le izledim neden bu öğreticilerin hakları verilmedi. inş ak partimiz bizi hayal kırıklığına uğratmaz. bazen de diyorum stratejimi değiştirdi. neden kuran a eskisi gibi sahiplenemiyor? gönülsüz de olsa yine fahriliğe devam nasıl olsa bir kaç gün sonra o zorluklarla aldığımız yeterlilik belgemizi ellerimizden alacaklar. ALLAH cc havale.

Avatar
mmmm 2 yıl önce

yüksek lisans mezunu.ilahiyat,önlisans,imamhatip hepsi aynı unvan aynı ücrette çalışıyor arada ayrım olmalı emekler boşa gitmemeli onca emeğe yazık diyanet işleri başkanlığı bunu görmüyormu.