Kur’an Kursu Öğreticisi Sözlü Sınav Yer ve Tarih Duyurusu

Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan 2016 Yılı Açıktan Atama Sözlü Sınavı (Kur’an Kursu Öğreticisi) Yer ve Tarih Duyurusu

Kur’an Kursu Öğreticisi Sözlü Sınav Yer ve Tarih Duyurusu

Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan 2016 Yılı Açıktan Atama Sözlü Sınavı (Kur’an Kursu Öğreticisi) Yer ve Tarih Duyurusu

13 Aralık 2016 Salı 06:21
Kur’an Kursu Öğreticisi Sözlü Sınav Yer ve Tarih Duyurusu

2016 Yılı Açıktan Atama Sözlü Sınavı'na (Kur'an Kursu Öğreticisi) başvuran adaylardan sözlü sınava katılmaya hak kazananlar, "Sınav Giriş Belgesi"ni https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav/KurumDisi/ adresinden alabileceklerdir.

Adaylar, "Sınav Giriş Belgesi" ve T.C. Kimlik No'lu kimlik belgelerinden (nüfus cüzdanı, pasaport) biri ile birlikte sınav giriş belgesinde belirtilen sınav tarihi ve sınav merkezinde saat 08:30'da hazır bulunacaklardır. Kimlik belgesi ve sınav giriş belgesi bulunmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Nüfus cüzdanı ve pasaport dışında başka bir belge kimlik belgesi olarak kabul edilmeyecektir.

GRUPLARA GÖRE SÖZLÜ SINAVA ÇAĞRILAN EN SON ADAYIN KPSS TABAN PUANI
 
GRUP ADI KONTENJAN SÖZLÜ İÇİN KPSS TAB. PUAN
İlahiyat Fakültesi + Hafız 40 51,54059
İlahiyat Fakültesi 240 67,38163
 
İlgililere duyurulur.
D.İ.B. İNSAN KAYNAKLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ​


 
Son Güncelleme: 16.12.2016 09:51
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
misafir 2016-12-21 16:26:01

Madem ilahiyat mezunlarına kadro vereceksiniz o zaman neden lise+Hafızlık bulunan arkadaşları dhbt ye alıyorsunuz kpss ye alıyorsunuz ve ayrıca b grubu kadrolar en çok bizim hakkımız Allah adaletsizlere fırsat vermesin...insanlara hakaret etmeyin

Avatar
ilahiyat 2016-12-21 22:06:42

diyanetin ilahiyat fakültesi mezunu almasının neresi adaletsizlik! tersine tam da olması gereken sey değil mi! içinde bulunduğumuz toplumu tam anlamıyla okuyabiliyor iseniz daha bile yükseltmesi gerekiyor çıtayı. insanlara dini anlatmak salt bir ilmihal bilgisinden fazlasını gerektirir.
buraya yorum yazanların ekserisi niyeyse hep kendi cihetlerinden, tarafgir bir söylemle yazı yazıyorlar.

Avatar
Fahri 2016-12-13 10:02:22

Diyanet artık çıtayı yükseltti önlisansda almıyor boşuna umutlanmayın.Önceden lise mezunu yeterliliği olmayan fahrilerle doldurdu.

Avatar
Lütfen oku 2016-12-14 13:18:44

السلام عليكم ورحمة الله وبركاته
Sayın kıymetli hocam evvela saygı ve hürmetlerimi arz ederim.
Malumunuz üzere diyanet işleri başkanlığı yeni 280 kuran kursu öğreticisi alımı yapmaya hazırlanmakta ve bu alımı yapar iken sadece lisans şart koşmakta…
2. Atama daire başkanının bir konferansında Mehmet Ali ASAR beye şöyle bir soru soruldu. Diyanet kuran kursu ve imam hatip alır iken mezuniyet şartları aynı ‘’İmam hatip lisesi veya üstü dini öğrenim mezunu olmak’’ bu maddeyi nasıl uyguluyorsunuz, yorumu nedir, bu maddenin önü açık netlik yok diye sual edildi. Bu alımlarda mezuniyeti yüksek olandan aşağı doğru mu? Yani ilahiyat mezunu + hafız, ilahiyat mezunu, ilahiyat ön lisans +hafız+ lisans mezunu, ilahiyat ön lisans + lisans mezunu ….. ilah şeklinde mi? Personel alımı olacak. bu madde nasıl uygulanacak diye sual edildi.
Hocamızda şöyle cevap verdi. Biz 2. Atama daire başkanlığı il müftülüklerine yazı yazar ne kadar ihtiyaç olduğunu belirleriz daha sonrada bu belirlenen sayıyı her guruba yoğunluk durumuna göre dağılımını yapar üç katına dhbt’ si yüksek olan adayı mülakata çağırırız ve Sözlüden en yüksek puan alan kişi atanır diye cevap verdi.

Bir önceki tüm merkezi alımlarda uygulama böyle idi fakat şimdi ise farklı uygulama var buda adayları mağdur etmekte, en üst merci makam bugün aksi bir uygulama yoluna gitmekte ve telafisi mümkün olmayan büyük mağduriyetler yaşatmaktadır. bu mağduriyetin giderilmesi arz ediyorum.
Birde sözlü sınavında en yüksek puan alan atanır yerine dhbt puanın %50 sözlü mülakatın %50 alınır ve her iki puanın aritmetik ortalamasına göre atanır diye değiştirilmesi istiyoruz. sebebi ise azıcıkta olsa torpil ve iltimasın önüne geçmek. Sözlü sınavının olduğu bir sınavda yüzde yüz hakkaniyeti gözetmek mümkün değil bunun en büyük örneğini fetö üyelerinde gördük bunu izaha gerek yok. İmam hatip nakil sınavında gördük ve görüyoruz. Delili mi fetö’yü bilmeyen kalmadı, birde imam hatip nakillerindeki sözlü sınavlarda müftülerimizin önünde tüm mbsts notu ve bilgiler mevcut, müftülerin elinde hesap makinası kazandırmak istemiyorsa ona göre not sonuç 69,90 kazanamadınız.
Bu mevzuattaki( yani kkö alımındaki mezuniyet şartının uygulanması) belirsizliğin netlik kazanmasın istiyorum. Lisanstan başlayıp silsile yolu ile aşağı doğru mu? Atanacak yoksa bir önceki imam hatip alımında uygulandığı gibi her mezundan uygun görüldüğü sayı kadar mı? atama olacak.
Beleşten ilitam okuma hakkı verilmesinin de uygun olmadığını düşünmekteyim ama dgs sınav sisteminin değiştirilmesi taraftarıyım. Yökten başkanlık personeline ilitam tamamlama hakkınızı savunmanızı da bir nebze hoş görsem de doğru bulmuyorum. Doğru bulduğum sebep de şuna istinadendir. sağlık bakanlığı ve çocuk gelişimi mezunlarına sınavsız geçiş hakkı verildi emsal teşkil ettiği için haklı buluyorum. Dgs sınavında matematik Türkçe mantık sorusu yerine ilahiyat ön lisans müfredatından sorulmasını ve sıralamaya girenin ilitam okumasını isterim.
Birde yıllık izinlerde yolluk izin verilmesi istiyoruz bu 657 kanununda olmasına rağmen bu uygulanmamaktadır.
Diyanetin atama şartlarında fahri, vekil, mele şartı olmamasına rağmen alım yapıldı ve bu yanlışa diyanet sen olarak sizlerde alet oldunuz. Böyle bir şart olsa idi herkes o şartları da yerine getirirdi.
Son olacakta vicdanlara bir sual sormak istiyorum kpss/dhbt ye çalışan insanların hakkını aramak yerine vekil, fahri vs özel bir iltimasla kadroya alınmaları için çalışmak sizce bu sınava çalışanların yüksek puan alıp atama bekleyenlerin hakkı yenmiş olur mu?.
Selam ve hürmetlerimi arz eder hayırlı çalışmalara imza atmanızı Cenabu haktan niyaz ederim…

Not: Bu mail ’in Sayın Genel Başkan Mehmet BAYRAKTUTAR Bey’e, Sayın Mehmet YAMAN Bey’e Sayın Hacı Bayram GÜR Bey’e ulaştırılmasını arz ederim.

Avatar
Aaa 2016-12-13 23:51:58

Bu alımlar hukuku aykırı itiraz edin atını alan Üsküdar'a geçmeden...

Avatar
imamadayı 2016-12-13 18:04:31

sayın admin dhbt sınavı ne zaman açıklanancak bilginiz varmı