MBSTS Giriş Belgesi Yayımlandı

ÖSYM, 2016 Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavına Giriş Belgelerini Yayımladı.

MBSTS Giriş Belgesi Yayımlandı

ÖSYM, 2016 Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavına Giriş Belgelerini Yayımladı.

28 Mart 2016 Pazartesi 14:42
MBSTS Giriş Belgesi Yayımlandı
DiNiHABERLER.COM / öZEL iÇERiK


02 Nisan 2016 saat 14:00’de yapılacak 2016 Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (2016 DİB-MBSTS) giriş belgeleri yayımlandı. Sıva başvurusunda bulunan adaylar Sıvan giriş belgelerini T.C Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile https://ais.osym.gov.tr adresinden öğrenebilecekler. ÖSYM Resmi internet sitesinden sınav giriş belgelerinin yayımlandığını duyurdu.

Duyuruda "2 Nisan 2016 tarihinde, saat 14:00’de uygulanacak olan 2016 Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavına (2016 DİB-MBSTS) başvuran adayların, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır.

Diyanet
İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavına Giriş  Belgenizi almak için BURAYA tıklayınız


ÖNEMLİ UYARILAR

1.     Bu belge yalnız bu sınava giriş için kullanılır, başka hiçbir sınava giriş için kullanılamaz. Sınava Giriş Belgesi renkli veya siyah-beyaz olabilir.

2.     Sınava Giriş Belgeniz olmadan sınava girmeniz mümkün değildir. Sınav günü belgenizi yanınızda bulundurmayı kesinlikle unutmayınız. Belge üzerinde fotoğrafınızın bulunması zorunludur. Bu belgenizin yazıcıdan dökümünü edinirken belge üzerinde fotoğrafınızın olmasına özen gösteriniz. Sınava Giriş Belgesi'ni (fotoğraf görünür bir şekilde) yanında bulundurmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Belgenin ön ve arka yüzünde ÖSYM'nin belirlediği bilgiler dışında herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunmamalıdır.

3.     Sınava girerken, bu sınava ait Sınava Giriş Belgenizle birlikte, üzerinde T.C. kimlik numarası yazılı Nüfus Cüzdanınızı/Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartınızı da (veya süresi geçerli pasaport/KKTC Kimlik Kartı) yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Nüfus cüzdanınızda soğuk damga basılı olmalı, sınav görevlilerinin sizi kolaylıkla tanıyabilmelerini sağlayacak, sınav görevlilerinde sizi tanımada tereddüt oluşturmayacak güncel bir fotoğrafınız ve T.C. Kimlik Numaranız bulunmalı, pasaportunuzun süresi geçerli olmalıdır. Üzerinde soğuk damga, güncel bir fotoğraf veya T.C. Kimlik Numarası bulunmayan nüfus cüzdanları (T.C. Kimlik numarası elle veya daktilo ile sonradan yazılmış veya ilave edilmiş olmamalıdır) ile geçerlilik süresi bitmiş pasaport kabul edilmeyecektir. Sınav günü sınav görevlilerinin, fotoğrafınızdan kimliğinizi belirlemede güçlük çektiği takdirde sizi sınava almayabileceğini veya sınavınızın geçersiz sayılabileceğini göz önünde bulundurunuz. Nüfus cüzdanı/Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı veya pasaport dışında askerî öğrenciler için askeri kimlik belgesi (Bu özel durum, muvazzaf askerler için geçerli değildir.), tutuklu/hükümlü adayların bu durumlarını kanıtlayan fotoğraflı resmî belge, Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Pembe/Mavi Kartlar, pasaportları bulunmayan KKTC vatandaşlarının fotoğraflı ve kimlik numaralı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kimlik Kartı özel kimlik belgesi olarak kabul edilecektir. Bunların dışında sürücü belgesi, meslek kimlik kartları vb. diğer tüm belgeler sınava giriş için geçerli belgeler sayılmayacaktır. Belgelerini eksiksiz olarak yanında bulundurmayan bir aday, mazereti ne olursa olsun, sınava alınmayacaktır; sınava alınsa bile sınavı geçersiz sayılacaktır. Nüfus cüzdanı/Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı olmayan veya nüfus cüzdanında T.C. Kimlik Numarası, soğuk damga veya güncel bir fotoğrafı bulunmayan adayların, kimlik belgesi nedeniyle sınavda bir hak kaybına uğramamaları, mağduriyet yaşamamaları için sınav kurallarına uygun kimlik belgelerini edinerek sınava girmeleri gerekmektedir. Sınav süresince sınav görevlileri tarafından kimlik kontrolü yapılabileceğinden kimlik belgenizi sınav süresince sıra üzerinde bulundurunuz.

4.     Sınava gireceğiniz binayı, adres bilgisini teyit etmek amacı ile önceden gidip görmeniz sınav günü size kolaylık sağlayacaktır.
       
5. Bu belgede yazılı olan binadaki salondan başka bir salonda sınava giremezsiniz, girdiğiniz takdirde sınavınız geçersiz sayılacaktır. Sınav salonları kamera ile kayıt altına alınacaktır.

6.     Tüm adaylar, 26 Eylül 2012 tarihli ve 28423 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “Adayların ve Sınav Görevlilerinin Sınav Binalarına Giriş Koşullarına İlişkin Yönetmelik” hükümlerine ve ÖSYM’nin internet adresinden yayımlanan sınav uygulamalarına ilişkin güvenlik tedbirlerine uymak zorundadır.

7.     Kimlik kontrolleri, üst arama ve salona yerleştirme işlemlerinin zamanında tamamlanabilmesi için sınav saatinden 1 saat önce sınava gireceğiniz binanın kapısında hazır bulununuz.

8.     Sınavın yapıldığı binalara girişte adayların ve sınav görevlilerinin üstleri emniyet görevlileri tarafından elle ve detektörle aranacak; adaylar yanlarında çanta, cüzdan, cep telefonu, saat, kablosuz iletişim sağlayan bluetooth vb. cihazlarla; kulaklık, kolye, küpe, yüzük (alyans hariç), bilezik, broş, anahtar, anahtarlık, metal para gibi metal içerikli eşyalarla (basit başörtü iğnesi ve ince metal tokalı kemer hariç); her türlü elektronik/mekanik cihazla ve çağrı cihazı, telsiz, fotoğraf makinesi vb. araçlarla, her türlü plastik ve güneş gözlüğü dâhil cam eşyayla (şeffaf/numaralı gözlük hariç), banka/kredi kartı, ulaşım kartı vb. kartlarla, cep bilgisayarı, saat ve sözlük işlevi olan elektronik aygıt, hesap makinesi vb. her türlü bilgisayar özelliği bulunan cihazlarla, her türlü kesici ve delici alet, ateşli silah ve benzeri teçhizatlarla, kalem, silgi, kalemtıraş, müsvedde kâğıdı, defter, kitap, ders notu, sözlük, dergi, gazete, vb. yayınlar, pergel, açıölçer, cetvel vb. araçlarla yiyecek, içecek (şeffaf pet şişe içerisinde su hariç) ve diğer tüketim maddeleri ile sınav binasına kesinlikle girilemeyecek ve hiçbir eşya emanete alınmayacaktır. Bu nedenle yukarıda belirtilen türdeki eşyalarınızı sınava gireceğiniz binaya getirmeyiniz.

9.     Sınava metal aksesuar içermeyen sade bir kıyafetle geliniz.

10.     Kurşun kalem, silgi, kalemtıraş ile peçete ÖSYM tarafından temin edileceğinden, şeffaf pet şişe içerisindeki su dışında hiçbir araç, gereç, içecek ve yiyeceği sınava gireceğiniz binaya getirmeyiniz. Sınava şeffaf pet şişe içerisinde su getirebilirsiniz.

11.     Sınav sırasında cep telefonu veya her türlü elektronik cihaz taşıdığı tespit edilen veya sınava 8. maddede belirtilen eşyalardan herhangi biri ile giren adayın sınavı geçersiz sayılacaktır.

12.     Sınavınızı tamamladıktan sonra cevap kâğıdınızı ve soru kitapçığınızı (sayfaları eksiksiz olarak) salon görevlilerine teslim ediniz. Sıra üzerinde bırakmayınız.
Son Güncelleme: 28.03.2016 15:44
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
imam+hafız 2016-03-28 17:24:09

Arkadaşlar bu neyin nesidir böyle.ygs yada ilk okul oğrencisinden farkımız kalmamış bu sınavla.lutfen bu mbsts son olsun daha ne kadar imamlar kucumsenecek.sınav ayrı bir stres hele sınava girme kuralları apayrı stres.ben cuzdanı mı esyalarımı nereye bırakayım.190km yol gidecem mbsts için bir dünyada masraf.95₺sınav ücreti yazık vAllahi.

Avatar
Birisi 2016-03-28 16:28:40

Gazamız mübarek olsun

Avatar
Omer 2016-03-28 15:29:21

Aldik:)

Avatar
ersin icoz kilimli site karadon cami baskani 2016-03-28 18:12:15

Bu sayfada yetkili kimse camimizde sekiz aydır ne haca var ne müezzin var ne kuran kursu hocamız var muftulerin millet şekillerinin herkesin haberi var puanlama isicikti kimse gelemiyor

Misafir Avatar
tavsiye 2016-03-31 12:23:53 @ersin icoz kilimli site karadon cami baskani

tanıdığınız ve sevdiğiniz kadrolu bir imam varsa, onun ismini müftülüğe teklif edin. caminize sevdiğiniz bir imamın atanmasını isteyin...

Beğenmedim! (0)
Avatar
rizeli hoca 2016-03-28 23:23:37

Rabbim sinava girecek arkadaşlara kolaylik versin.Bakalim bu seneki sinavin zorluk derecesi ne olacak.Ben ygs ve dgs girdim daha iyi puan aldim.57 puani gecemedim mbsts den.Arabcasi olan, dinler tarihi konularina hakim olanlar iyi puan alacaklari muhakkak

Avatar
Hamza 2016-03-29 11:59:41

Sinava girerken insanlara suclu muamelesi uyguluyorlar arac anahtarinin ne zarari var vatandaş nereye birakacak emanette almiyorlar bu sacmaligin duzeltilmesi lazim ey diyanettt neyiz bizzz.....

Avatar
Ramazan 2016-03-29 12:14:56

Selam un aleykum değerli dostlar mbsts sınavına girmek önemli değil önemli olan şu müktesep işine çare bulunması bu kardeşimiz yorum yapmış cami bizde imam müeZzin yok diye olmaz tabi kimse gidemiyor ki bir yere diyanet ne zaman çözüm bulacak merak ediyorum selametle

Avatar
bir dost 2016-03-29 14:59:06

haydi arkadaşlar, boş şeylere kafa yormadan sınava girelim. büyüklerimiz madem sınav kararı almış bize düşen efendice sınavlara girmek veya susmak... şayet sınavı istemiyorsanız girmezsiniz olur biter... bu iş bu kadar basit... sınava gireceklere başarılar...