Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı Bugün 21 İlde Yapılacak

Diyanet İşleri Başkanlığının çalışan personeline yönelik düzenlemiş olduğu Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı bugün saat 14.00’da 21 ilde yapılcak.

Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı Bugün 21 İlde Yapılacak

Diyanet İşleri Başkanlığının çalışan personeline yönelik düzenlemiş olduğu Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı bugün saat 14.00’da 21 ilde yapılcak.

24 Mayıs 2014 Cumartesi 05:36
Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı Bugün 21 İlde Yapılacak
EYMEN NEZİR / ANKARA

Diyanet İşleri Başkanlığı;
 
1.      Cami görevlilerinin görev yeri değişikliği,
2.      Başkanlığımız personelinden başka unvanlarda görev yapmakta iken Kur’an kursu öğreticisi, imam-hatip veya müezzin-kayyım unvanlarına müktesebi olanlar için naklen, müktesebi olmayanlar için ilk defa naklen atamaları,
3.      Kariyer unvanları basamaklarında yükselmeler,
4.      Yurtdışı ile hac ve umre hizmetlerinde (hac ve umre hizmetleri için Müftü, Vaiz ve Eğitim Görevlileri hariç) din görevlisi görevlendirmeleri, için Başkanlıkça yapılacak sınavlara katılmak isteyen  personeline yönelik (4/B statüsünde çalışan sözleşmeli personel dahil) Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavını (MBSTS) bugün yapacak.
 
Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı 24.05.2014 Cumartesi günü (BUGÜN) saat 14.00’da
Ankara,
Antalya,
Bolu,
Bursa,
Denizli,
Diyarbakır,
Elazığ,
Erzurum,
İstanbul (Anadolu ve Avrupa şeklinde iki bölgede),
Kars,
Kastamonu,
Kayseri,
Konya,
Manisa,
Mersin,
Osmaniye,
Samsun,
Sivas,
Şanlıurfa,
Trabzon,
Van illerinde olmak üzere 21 ilde yapılacaktır.

MBSTS'e giren Diyanet personeli sınava gelirken;

Sınav giriş belgesi ile birlikte T.C. Kimlik No’lu kimlik belgelerinden birini (Nüfus Cüzdanı,
Pasaport veya Ehliyet) yanlarında bulunduracaklardır.
Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (MBSTS) tek grup halinde yapılacaktır.
Sınavda 80 soru sorulacaktır.
Her bir soru 1.25 puan değerinde olacaktır.
Sınav süresi 100 dakika olacaktır.
Değerlendirme sırasında hatalı soru/sorular çıkması durumunda hatalı bulunan soru/sorular adaylar lehine doğru kabul edilerek değerlendirme 100 puan üzerinden yapılacaktır.


Diyanet İşleri Başkanlığı ,Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı sonuçlarını, 09.06.2014 tarihinden itibaren sinav.anadolu.edu.tr/sb/ internet adresinden öğrenebileceklerdir.  

-DİĞER HUSUSLAR-    

1: Sınav başvurularında adayın beyanı esas alınacaktır. Ancak Başkanlık, sınav sürecinin her aşamasında aday tarafından beyan edilen hususlarda belge talep edebilecektir.

2. Sınava başvuru esnasında veya sonrasında gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin, sınavdan geçerli puan alsalar dahi sınavları geçersiz sayılacaktır. Bu durumdaki adaylar hiçbir hak talebinde bulunamayacaktır.

3.İlan edilen sınav tarihinde sınava katılmayan adaylar sınav hakkını kaybetmiş sayılacaktır. Bu durumdaki adaylara her ne sebeple olursa olsun ikinci bir sınav hakkı verilmeyecektir.

4.Sınav ve sonuçları ile ilgili www.diyanet.gov.tr ve http://sinav.anadolu.edu.tr/sb/  internet adreslerinde yapılan tüm duyurular tebligat sayılacaktır. Adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

5. Başvurusu/sınavı geçersiz sayılan, sınava girmeyen, sınava alınmayan ya da sınavdan çıkarılan, kredi kartı ve bankaya elden ödeme yolları dışında veya belirtilen hesaptan başka bir hesaba sınav ücreti ödemesi yapan, başarılı olamayan, başvuru şartlarını taşımadığı halde sınav ücreti yatırmış olan adayların ödedikleri ücretler kesinlikle iade edilmeyecektir.  


SINAV SORULARINA VE SINAV SONUÇLARINA İTİRAZLAR

1. Adaylar, sınav sorularına ve sınav uygulamasına ilişkin itirazlarını soru ve cevap anahtarının www.diyanet.gov.tr internet sitesinde yayımlanmasından itibaren en geç 3 (üç) işgünü içerisinde Diyanet İşleri Başkanlığı, İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü, Personel Sistemleri eğitim ve Sınavlar Daire Başkanlığına yapacaklardır. Başkanlık, sınav sorularına ilişkin itirazları değerlendirerek 10 (on) işgünü içerisinde adaya bilgi verecektir.

2. Adaylar sınav sonuçlarına ilişkin itirazlarını ise, sınav sonuçlarının sinav.anadolu.edu.tr/sb/  internet sitesinde yayımlanmasından itibaren en geç 5 (beş) işgünü içerisinde Diyanet İşleri Başkanlığı, İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü, Personel Sistemleri Eğitim ve Sınavlar Daire Başkanlığına yapacaklardır. Anadolu Üniversitesi, sınav sonuçlarına ve uygulamasına ilişkin itirazların cevabını 10 (on) işgünü içerisinde adaya bildirecektir.

3.  Adaylar, sınav sonuçlarına ilişkin yapacakları itiraz başvurularını, Anadolu Üniversitesinin Türkiye Vakıflar Bankasındaki “Sınav Başvuru Hesabı”na 10 TL (On TL KDV Dahil) itiraz ücreti yatırarak alınan banka dekontu ve sınav adının yazılı olduğu dilekçe ile birlikte yapacaklardır.

4. Banka dekontu, T.C. kimlik numarası, adı, soyadı, imza ve adresi olmayan dilekçeler, faksla yapılan itirazlar ile süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

5. Sınavlara yapılacak itirazlar konusunda 1, 2, 3 ve 4 üncü maddelerde belirtilen usule aykırı olarak yapılan ve bu maddelerdeki süreler içerisinde yapılmayan itiraz başvuruları dikkate alınmayacaktır.
 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.