Niğde Müftülüğü'nden Sınav Duyurusu

Niğde İl Müftülüğü münhal bulunan 6 VHKİ Kadroları için sınav ilanına çıktı.

Niğde Müftülüğü'nden Sınav Duyurusu

Niğde İl Müftülüğü münhal bulunan 6 VHKİ Kadroları için sınav ilanına çıktı.

02 Kasım 2016 Çarşamba 14:30
Niğde Müftülüğü'nden Sınav Duyurusu
banner283


İlimiz ve İlçe Müftülüklerinde münhal bulunan; aşağıda unvanı, sınıfı ve kadro dereceleri yazılı kadrolara Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin ilgili hükümleri gereğince (birden fazla müracaat olduğu takdirde) sözlü ve uygulamalı sınav yapılacaktır.

A- SINAVA KATILMAK İSTEYEN ADAYLARDA ARANAN GENEL ŞARTLAR

1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendindeki şartları taşımak,

2- Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 5 inci maddesinin (b) bendindeki ortak nitelik şartını taşımak.

3- Halen Diyanet İşleri Başkanlığında görevli olmak.

4- İl dışından başvuranlar için bulunduğu görev mahallinde (halen başvuracağı unvanda görevli ise) iki yıl, il içinden başvuranlarda ise 6 ay görev süresini doldurmuş olmak.

5- Daha önce Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni olarak çalışan görevlilerin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 20-2. Maddesindeki şartları taşımak.(Kendi istekleri üzerine unvan değişikliği ile başka göreve atananlar, atandıkları yerde bu unvanla iki yıl çalışmadıkça yeniden önceki unvan veya görev yerine atanma talebinde bulunamazlar.)

6- Asaleti tasdik edilmiş olmak.

B- SINAVA KATILMAK İSTEYEN ADAYLARDA ARANAN ÖZEL ŞARTLAR

1- Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni olarak atanabilmek için;

a) En az lise ve dengi okul mezunu olmak,

b) Başkanlık teşkilatında en az iki yıl görev yapmış olmak,

c) Kurumca ya da ilgili kuruluşlarca düzenlenen bilgisayar işletmenliği veya bilgisayar kullanma eğitiminde başarılı olduğuna ilişkin belge ya da sertifikaya sahip olmak,

C- BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

1- Dilekçe. (Ekte bulunmaktadır.)

2- İl dışından müracaat edenlerin Müftülükçe imzalı hizmet cetveli.

3- Bilgisayar sertifikası. (Aslı başvuru esnasında ibraz edilecektir.)

D- BAŞVURU İŞLEMLERİ

1- Müracaat etmek isteyenler dilekçe ve belgelerini 01/11/2016 Salı gününden başlamak üzere 15/11/2016 tarihi saat 17:00’a kadar müftülüğümüze teslim edeceklerdir.

2- İl dışından başvuracaklar, istenen belgelerin asıllarını sınava gelirken yanlarında getirmeleri kaydıyla posta veya faks ile müracaat yapabileceklerdir.

3- Postadaki vâkî gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

4- Belgeleri eksik olan adayların kayıt ve müracaat işlemi yapılmayacaktır.

5- Bu duyuruda belirlenen esaslara uygun olmayan ve 15/11/2016 tarihi saat 17.00’dan sonra yapılan başvuru talepleri kabul edilmeyecektir.

E- SINAV İŞLEMLERİ

1- Adaylar, sınava gelirken T.C kimlik no’lu kimlik belgelerinden birini (nüfus cüzdanı, pasaport veya ehliyet) yanlarında bulunduracaklardır.

2- İlan edilen tarih ve saatte sınava katılmayanlar sınav hakkını kaybetmiş sayılacak ve adaya ikinci bir sınav hakkı verilmeyecektir.

3- Uygulamalı ve sözlü sınav tarih ve saatleri aşağıya çıkarılmıştır.

F- SINAV SONUÇLARI VE ATAMA İŞLEMLERİ

1- Sınav sonuçları sınav işlemlerinin tamamlanmasından sonra Müftülüğümüzün http://nigde.diyanet.gov.tr adresinden ilan edilecektir.

2- Sözlü ve uygulamalı sınavın aritmetik ortalaması alınarak başarı sıralaması yapılacaktır. 3- Yerleştirme işlemi; başarı sıralaması dikkate alınarak, adayın kendi talebi doğrultusunda yapılacaktır.

G- DİĞER HUSUSLAR

1- Sınav öncesi, sonrası ve atama sürecindeki işlemlerde gerçeğe aykırı belge verdiği ya da beyanda bulunduğu tespit edilen adayların başvuru ve sınavları geçersiz sayılacağı gibi hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

2- Sınav ve atama sürecinde Müftülüğümüzün internet sitesinde yapılan tüm duyurular tebligat sayılacaktır. Adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

İlk Müracaat Tarihi : 01/11/2016
Son Müracaat Tarihi : 15/11/2016
Sınav Tarihi ve Yeri :
UYGULAMA SINAVI :
Tarih : 22/11/2016 Saat : 09.00
Yer : Niğde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü

SÖZLÜ MÜLAKAT :

Tarih : 22/11/2016 Saat : 15.00
Yer : Niğde İl Müftülüğü


Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
TAHİR 2016-11-02 15:00:49

i̇stanbul müftülüğü 11 tane aliyor ...