Tahakkuk Beyan Bildiriminde Son Dakika Gelişmesi!
DiNiHABERLER.COM / öZEL iÇERiK


Bu Uyarıyı Dikkate Almadan, Sakın Tatile Çıkmayın!


Tahakkuk Beyan Bildiriminde, Son Dakika Gelişmesi!


Gün içerisinde EHYS sistemindeki veri bilgi bankasında meydana gelen geçici arızadan dolayı, tahakkuk beyanı bilgileri girilememektedir.


Çalışmaların devam ettiğini açıklayan Diyanet yetkilileri, Haber sitemize özel bir açıklama yaptı.


Haber sitemize başvuran okurlarımız EHYS sayfasında, gün içerisinde yaşanan aksaklığı dile getiren yüzlerce yorum yaptılar, konuyu ele alan haber sitemiz, bu hususla alakalı gerekli sıkıntıları yetkili mercilere iletti.


Diyanet yetkileri, yaptığı açıklamada Yaz Kur'an Kursu Ağustos ayı tahakkuk beyanlarının teknik aksaklıktan dolayı bu ayın sonuna kadar uzatıldığını bildirdi.


Daha önce, EHYS üzerinden 21-22-23 Ağustos tarihleri arasında girilmesi öngörülen tahakkuk beyanları yeni gelişmeye göre Ağustos ayının sonuna kadar uzatıldı.


Yaz Kur’an Kurslarının bitimiyle beraber tatile giren öğreticilerin Ağustos ayı tahakkuk beyanını yapma konusunda, mağduriyet yaşamamaları için bu uyarıyı mutlaka dikkate almaları gerekmektedir.


EHYS gibi yüzlerce Din görevlisine hizmet veren yönetim portalındaki geçici aksaklığın, yetkili ekiplerce en kısa zamanda düzeltilmesi bekleniyor.
 

Sarık ve Cübbe ihtiyacınız mı var? İşte doğru yerdesiniz.Detaylı bilgi için aşağıdaki resme
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
elif uçak 1 yıl önce

böyle bir durumu en azından mesaj olarak tum dıyanet personelıne atsalar daha ıyı olur.

____ADMİNİN YORUMU____ BU HABERİMİZ ÜZERİNE BAZI İL MÜFTÜLÜKLERİ PERSONELİNE MESAJ OLARAK İLETTİ. BAZILARI İSE HAFTA SONU OLMASI DOLAYSIYLA PAZARTESİ GÜNÜNE BIRAKTI...

Avatar
canı dilden 1 yıl önce

ehys sisteminin açılmasını bekliyoruz ilginizden dolayı teşekkür ederim

Avatar
candan okur 1 yıl önce

cuma akşamından itibaren tahakkuk beyanını dolduramadım.bügün cumartesi akşamı hala sistem çalışmamaktadır. bu konu hakkında yetkililerden bir resmi açıklama yok. açıklamanızı okuduktan sonra biraz rahatladım.isterdim ki diyanet yetkilileri hemen müdahale etse.

Avatar
İMAM HATİP ALIMI 1 yıl önce

Admin. Konuyla alakası yok ama eylül ayında alım var mı