3 milyon memura kariyer fırsatı

Hükümet, kamuda çalışan yaklaşık 3 milyon memuru yakından ilgilendiren ek gösterge sistemini değiştirmeye hazırlanıyor

3 milyon memura kariyer fırsatı

Hükümet, kamuda çalışan yaklaşık 3 milyon memuru yakından ilgilendiren ek gösterge sistemini değiştirmeye hazırlanıyor

05 Ocak 2018 Cuma 07:39
3 milyon memura kariyer fırsatı
banner283

Hem görev ücreti hem de emekli maaşını önemli oranda belirleyen ek gösterge cetveli yeniden düzenleniyor. Kamuda kariyerin ve liyakate göre yükselmenin önünü açacak düzenleme ile zor şartlarda görev yapan personele emsaline göre daha fazla yüksek ücret ödenebilecek.

ÇALIŞANIN ÖNÜ AÇILACAK

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Çalışma Bakanlığı ile birlikte yürüttükleri çalışmayla kamuda yükselmenin, çalışanlarının kendilerini ifade edebilmelerinin önünü açacak düzenleme yapacaklarını bildirdi. Memur sendikaları yardımcı hizmetler sınıfına da ek gösterge verilmesini isterken, düzenleme ile çalışanların mali haklarıyla ücret sisteminin değişmesi öngörülüyor. Maaşların temel ücret, görev ücreti, başarı ücretinden oluşması da seçenekler arasında bulunuyor.

Birçok kurumda müdür, şube müdürü unvanlı kadrolarda görev yapanlar haklarında geçerli olan ek gösterge rakamlarının düşük olmasından ve hiyerarşiye uygun olmamasından yakınıyor.

Kaynak: Sabah Gazetesi

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ali Aslan 2018-01-05 15:02:46

Din görevlileri arasında dini lisans la normal lisans arasında bile fark var aynı işi yapmalarına rağmen ilahıyat mezunlar 3000 ek gösterge diğer ışletme iktisat v.b lisans mazmunları 2200 hanı adalet

Avatar
Ali Aslan 2018-01-05 15:04:29

Din görevlileri arasında dini lisans la normal lisans arasında bile fark var aynı işi yapmalarına rağmen ilahıyat mezunlar 3000 ek gösterge diğer ışletme iktisat v.b lisans mazmunları 2200 hanı adalet

Avatar
Ahmet 2018-01-05 09:26:58

farklı kurumlarda fakülte ve yüksek lisans mezunu, bilgisayar sertifikası olan, donanımlı yüzlerce personel yardımcı hizmetler sınıfında görev yapmaktadır. lise mezunu bir şoför ve memur ek gösterge alırken, fakülte ve yüksek lisans mezunu, hizmetli olarak görev yaptığı için ek gösterge alamıyor. bu adaletsizliğin torba yasa çalışmaları ile giderileceği inancındayım. 10 hizmet sınıfı içerisinde ek gösterge alamayan tek sınıf yardımcı hizmetler sınıfıdır. bu sosyal adalet ilkesine aykırıdır. ek göstergenin eğitim durumuna göre yeniden düzenlenmesi ve yardımcı hizmetler sınıfına ek gösterge verilmesi kaçınılmazdır. torba yasa ile yardımcı hizmetler sınıfında görev yapan personele de ek gösterge verilmesi kaçınılmazdır.

Avatar
ali 2018-01-05 09:35:46

müftülüklerde yüzlerce fakülte mezunu personel yardımcı hizmetler sınıfında hizmetli olarak görev yapmaktadır. adaletli, şeffaf bir sınav sistemimiz olmadığından genel idare hizmetleri sınıfına geçiş yapamıyoruz. münhal kadro ilanı yapılmadan el altından veya mazerete binaen personel alımı yapılmaktadır. diyanet teşkilatı müftülüklerde görev yapan fakülte mezunu hizmetlilere ne zaman sahip çıkacak? bu kurumumuzun bir ayıbıdır. mağduriyet yaşayan bu arkadaşlar genel idare hizmetleri sınıfına alınmalıdır.

Avatar
Necdet 2018-01-05 12:19:06

yardımcı hizmetler sınıfı memurların çoğu işçinin yapması gereken işi yapıyor ama işçinin maaşının yarısını alıyor bütün hizmet sınıfındaki memurlar ek gösterge alıyor yardımcı hizmetler sınıfı almıyor verilmiyor ve bu insanların için de çok sayıda yüksek li̇sans yapan var bu adil olmayan durum düzeltilmeli yardımcı hizmetlere de ek gösterge verilmeli yada en temiz çözüm bu hizmet sınıfı kaldırılmalıdır. taşeronlar onların yaptığı işi yapsın diye kadroya alınmıştır.

Avatar
yunus 2018-01-05 16:19:17

aynen diyanetteki adaletsizlik aşmış kendini dört yıllık lisans mezunu önlisans mezunuyla aynı ek göstergede ama dört yıllık ilahiyatlar 3ooo deler adalet bir türlü çözülemedi mahkemeye gidiyor geri dönüyor nasıl bir iş sendikalarda ayrı bir sorun niçin varlar anlayamadık...........

Avatar
Gürhan koşar 2018-01-05 22:19:00

Muftuluklerde çalışan vhki görevliler 4 yıllık fakülte mezunu olmasına rağmen 3000 ek gösterge ye çıkamıyor. Ama imam 4 yıllık ilahiyat mezunu olursa 3000 e çıkıyor. Aynı kurumda çalışmasına rağmen eşitsizlik var. InşaAllah bu eşitsizlik giderilir.