Altında taksit geri geliyor

Kuyumculukta taksit sınırlamasının seçim sonrası kalkması bekleniyor.

Altında taksit geri geliyor

Kuyumculukta taksit sınırlamasının seçim sonrası kalkması bekleniyor.

23 Mart 2014 Pazar 13:14
Altında taksit geri geliyor
banner221

Sektöre "altın" gibi haber... Seçimlerden sonra kalkıyor.

İstanbul'da bugün sona erecek Uluslararası Mücevherat Fuarı'na katılan sektör temsilcilerine göre taksit sayısı 12 değil bu kez 6 olacak.

Atasay Kuyumculuk Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Kamer "Kredi kartına taksitin kalkmasıyla özellikle AVM'lerdeki dükkanlar sıkıntıya düştü. Stratejik bir karar alındı, fakat doğruluğunu tartışmamız gerekir. Biz sektör temsilcileriyle birlikte hükümetle yaptığımız toplantılarda yetkililer bize 'Seçim sürecindeyiz şu anda bu konuyla ilgili düzenleme yapma olanağımız yok fakat seçimden sonra kuyum sektörüne 6 taksit imkanını tekrar getireceğiz' sözünü verdiler" dedi.

SATIŞLAR DÜŞTÜ, SIKINTI VAR

Kamer, şunları söyledi:

"Çünkü değerli bir ürünü özellikle evlilik döneminde alacaklar mutlaka taksitle alıyor. Şu anda banka kredisi kullanılıyor. Borçlanmanın maliyeti artıyor. Kredi kartına taksitte fark ödemeyen müşterilerimiz banka yoluyla aldıklarında ekstra külfet ödüyorlar." Koçak Gold Perakende Müdürü Tufan Tap "Kredi kartına taksit sınırlaması sektörü derinden etkiledi. Umarım yakın zamanda değişiklik olacak" dedi. FD Grup Genel Müdürü Kazım Şahin ise "Sektörün şu anda en büyük sıkıntısı kredi kartı taksitlerinin kaldırılması. Daha önce yılda 1500 ürün satarken bu sayı binin altına inecek gibi gözüküyor. AVM dükkanlarının satışları yüzde 90 düştü."

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Anahtar Kelimeler:
TaksitAltınKuyumcu
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220