Emekliden ev kuyruğu
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun 1 Kasım seçimlerinden önce Türkiye Emekliler Derneği Genel Kurulu'nda söylediği, "Emeklilerimize 250 lira taksitle konut edinme imkanı sağlıyoruz" sözleri emeklileri sevindirdi.

TOKİ'nin satışa sunduğu konutlar yakından takip edilirken; Türkiye Emekliler Derneği'ne üye olmak isteyenler, birçok ilde başvuru için kuyruklar oluşturdu. Türkiye Emekliler Derneği Bursa Nilüfer Şube Başkanı Kenan Pars, emeklilerin kura çekimi yapılmadan ev sahibi olacağını söyledi. TOKİ emeklileri 'talep örgütlenmesi' ve 'projelerden kontenjan ayrılması' şeklinde 2 ayrı yöntemle ev sahibi yapıyor. TOKİ, satışa sunduğu projelerde evi olmayan emekliler için özel kontenjan ayırıyor. Bu konutlar için herhangi bir dernek üyeliği şartı bulunmuyor.
 
TOKİ'YE REKOR TALEP
 
Piyasa koşullarında ev sahibi olamayan vatandaşlara düşük taksitli ve uzun vadeli ödeme koşullarında ev sahibi olma imkanı sunan TOKİ'nin satışa çıkardığı konutlar yoğun ilgi görüyor. Malatya Beydağı'nda 26 Ekim-13 Kasım'da 250 liradan başlayan taksitle 305'i alt gelir grubu, 778'i sosyal konut olmak üzere toplam bin 83 ev kura ile satışa çıkarıldı, rekor sayıda başvuru gerçekleşti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol