Erken emeklilik müjdesi

Erken emeklilik için Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı bünyesinde bir komisyon oluşturulacak.

Erken emeklilik müjdesi

Erken emeklilik için Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı bünyesinde bir komisyon oluşturulacak.

25 Ağustos 2015 Salı 11:21
Erken emeklilik müjdesi
banner221
Toplu sözleşmede kamu görevlilerinin hangilerine erken emeklilik imkanı verileceğine ilişkin komisyon oluşturulmasına karar verilmesi, sevinçle karşılandı. Erken emeklilik için Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı bünyesinde bir komisyon oluşturulacak. Bu komisyon, kamu görevlilerinden kimlerin hangi şartlarla ve süreyle fiili hizmet süresi zammından yararlandırılacağı konusunu ele alacak.
 
Komisyonun masaya yatıracağı hizmet kollarının başında sağlık yer alacak. Sağlık kurum ve kuruluşlarında görev yapan personelden kimlerin hangi şartlarla ve süreyle fiili hizmet zammından yararlandırılıp yararlandırılmayacağı hususu, bu komisyon tarafından ele alınacak. Erken emeklilik imkanı verilmesi beklenen hizmet kollarından biri de eğitim. Takvim'in haberine göre, Milli Eğitim Bakanlığı'nca düzenlenen 19. Milli Eğitim Şurası'nda öğretmenlere yıpranma payı verilmesi önerisi benimsenmişti. Komisyonun bu konuda alacağı karar da merakla bekleniyor.
 
'EMEKLİYE SEYYANEN ZAM ÖNEMLİ'
 
Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın, toplu sözleşmenin tarihi nitelikte olduğunu ifade ederek, 'Kamu görevlileri enflasyon canavarını güreş tabiriyle 'tuş', boks diliyle 'nakavt' etmiştir' dedi. Toplu sözleşmeden kamu görevlisi emeklilerinin de yararlanacağını anımsatan Yalçın, emeklilere yönelik özel bir kazanım da üretildiğini söyledi. Yalçın, bu önemli kazanımla 100 lira seyyanen zam yapılacağını kaydetti.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
dikkat .!!!! 2015-08-25 22:37:11

Resme dikkatli baktiniz mi hic Sayin aadmin.
Iki parmak arasinda bas parmagin oldugu cirkin hareket var. Bu yorumu yaynlamadan ona bi el atin isterseniz.

banner220