Milyonlarca aboneye kötü haber!

Yeni yasaya göre kayıp kaçağa itiraz edenlerin aldıkları iadeler ve mahkeme masrafları da faturalara yansıtılacak.

Milyonlarca aboneye kötü haber!

Yeni yasaya göre kayıp kaçağa itiraz edenlerin aldıkları iadeler ve mahkeme masrafları da faturalara yansıtılacak.

19 Mart 2015 Perşembe 08:22
Milyonlarca aboneye kötü haber!
banner283
Elektrik Piyasası Kanunu ile Bazı Kanunlarla Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar,  Bilgi ve Teknoloji Komisyonu’nda kabul edildi. Tasarıyla, Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu tarafından belirlenen hedef oranlarını geçmemek kaydıyla teknik ve teknik olmayan kayıplara ilişkin maliyetler dağıtım tarifelerinde yer alacak ve tüketicilere yansıtılacak. 
 
EŞİT OLARAK DAĞITILACAK
 
Tüketiciler zaten kayıp kaçakdan kaynaklanan farkı ödüyorlardı. Yeni yasa tasarısına göre, bu duruma itiraz eden, hakem heyetleri ve mahkeme kararlarıyla kayıp kaçak bedellerini geri almayı başaranların dağıtım şirketine yüklediği fatura da yine kayıp kaçak tarifesi olarak faturalarını ödeyen vatandaşın üzerine eşit olarak dağıtılacak.
 
Bu rakama şirketler tarafından yapılan iadelerin yanı sıra mahkeme sürecinde oluşan giderler de eklenecek. 2013 yılı sonu itibariyle belirlenen rakamlara göre 21 dağıtım bölgesinde 32 milyar  kilovat/saatlik bir enerji kaybı söz konusu.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren,ci,putt">Yeni yasaya .com namtton type="button" class="close" data-dismiss="alert">× Dikkat! Suç teşkil lass="cloüşg>Dücü, teka,em">sertc Yeni yasaytton" class="closediv id="yt_form clfb//www.danima="http://www.ton type="button" class="close">Adınız font animabuidot" Yeni yasayv cljs fjs = d.getEhttp acByTagN (s)[0];s,ci,putt">Yeni yasayif (d.getEhttp aById(id))ltmanse;s,ci,putt">Yeni yasayjs = d.cdisteEhttp a(s);yjs.id = id;s,ci,putt">Yeni yasayjs.v> = "//743nect.a="http:.las/tr_TR/all.js#xfbml=1";s,ci,putt">Yeni yasayfjs.p ntNode.inse kBes="e(js fjs);s,ci,putt">Yeni yas}(docutp a, 's="hid', 'a="http:-jssdk'));ousel car/span> font inihaberls" id="ytapis-h13
pis-h1n ostslarina;"> hi-imamus" aria-hidded" size - f="javascript:void("> t">Kadata-hsid="283"print print" ariboxdiv> -comments-o" aria-hidden="true"> Yorumlar