TSK'nın büyük başarısı

Bakan İsmet Yılmaz, Türkiye şartlarına uygun özgün Türk savaş uçağı ve helikopterinin üretilmesi için çalışma yapıldığını söyledi.

TSK'nın büyük başarısı

Bakan İsmet Yılmaz, Türkiye şartlarına uygun özgün Türk savaş uçağı ve helikopterinin üretilmesi için çalışma yapıldığını söyledi.

14 Kasım 2014 Cuma 14:43
TSK'nın büyük başarısı
banner221

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Türkiye şartlarına uygun özgün Türk savaş uçağı ve helikopterinin üretilmesi için çalışma yapıldığını söyledi.

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, 2019'da dünyanın her yerinden istihbarat, maden arama, tarım vb alanlarında görüntü alabilecek İmece uydusunun fırlatılacağını belirterek uzun menzilli füze savunma sistemi projesinde sözleşme görüşmeleri devam ettiğini bildirdi. Milli Savunma Bakanlığı 2015 Bütçesi'ni sunuşunda bilgi veren Yılmaz, bakanlık bütçesinin 22 milyar 764 milyon 235 bin TL olarak öngörüldüğünü söyledi.

TSK'nın BM çatısı altında Lübnan'da, NATO kapsamında, Afganistan'da, Somali'de, Kosova Gücü'nde, AB'nin Bosna Hersek'teki Eufor-Althea Harekatı kapsamında, Karadeniz Deniz İşbirliği Görev Grubu'nda , Güneydoğu Avrupa Barış Tugayı'nda, Akdeniz Kalkanı Harekatı kapsamında dış görevler yaptığını bildirdi. Yılmaz, askerlik şubelerinden e-devlet üzerinden askerlik durum belgesi alınabildiğini, 2 milyon kişinin şubeye gitmeden belge aldığı bilgisini verdi.

DIŞA BAĞIMLILIK BİTECEK

Yılmaz, 12 yıl önce yüzde 80 oranında dışa bağımlı olan savunma sanayinin kritik teknolojiye sahip savunma sistemlerinin yerli sanayi tarafından üretilmesi sayesinde bugün binden fazla şirketin, KOBİ'nin, araştırma kuruluşu ve üniversitenin katılımını sağlayan üretim gücünü seferber eden bir yapıya kavuştuğunu kaydetti.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
şükürler olsun 2014-11-14 15:59:56

Allah devamını nasip etsin

banner220