Müftü Mehmet Gök Emekli Oldu

 Adana’nın Yüreğir İlçe Müftüsü Mehmet Gök, görev süresi dolması nedeniyle emekliye ayrıldı.



Mehmet Gök’ün, Yüreğir İlçe Müftülüğü tarafından Evliya Çelebi Turizm ve Otelcilik Meslek Lisesi salonunda onuruna düzenlenen veda yemeğine İl Müftüsü Arif Gökce, Müftü Yardımcısı İhsan Yeğen, merkez ilçe müftüleri, emekli müftü Mehmet Barış da katıldı. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, Mehmet Gök’ün hayatını konu alan bir sinevizyon gösterisiyle devam etti.



Din görevlileri ve ilçe müftüleri kısa birer konuşma yaparak emekliye ayrılan Müftü Gök’e sağlıklı, uzun yaşam temennisinde bulundu.

Müftü Gökce’de yaptığı konuşmada Mehmet Gök’e, hizmetlerinden dolayı teşekkür etti; bundan sonraki yaşamında sağlık ve mutluluk dileğiyle güzel hizmetler temennisinde bulundu.



Müftü Mehmet Gök ise yaşının 65 olması nedeniyle sadece resmiyetin sona erdiğini ancak sağlığı el verdiği müddetçe hizmete devam edeceğini söyledi. Gök, Diyanet İşleri Başkanlığı’nda 35 yıl yaptığı görev süresince hiçbir zaman doğruluktan ve adaletten ayrılmadığını ifade etti.



Plaket takdiminin ardından program Yüreğir Fet Ahmet Gülşen Camii İmamı Tarık Karadağ’ın ilahileriyle son buldu.



Müftü Mehmet Gök'ün Öz Geçmişi:

12.04.1951 Yılında Hatay’ın Hassa ilçesi Karafakılı köyünde doğdu. Dörtyol Dokuz Ocak İlkokulu’nu bitirdi. 1974 yılında Adana İmam-Hatip Lisesinden mezun oldu.

27.11.1974 tarihinde Bolu Müftülük emrine aday İmam-Hatip olarak atandı. Bolu Eğitim Merkezinde üç aylık kursa tabii tutulduktan sonra İzmir Merkez Kayasuyu Camii’ne aday İmam-hatip olarak atandı.

19.09.1980 yılında İzmir Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun oldu.

02.03.1982-02.07.1982 tarihleri arasında (kısa dönem) askerlik görevini ifa etti. 10.08.1982 tarihinde Antalya Akseki İlçe Müftülüğü’ne stajer müftü olarak naklen atandı.

02.08.1983-20.01.1986 tarihleri arasında İstanbul Haseki Eğitim Merkezinde 4.dönem Müftü ve Vaizler İhtisas Kursu’na katıldı.

18.02.1986 tarihinde Kastamonu–Cide İlçe Müftülüğüne, 06.09.1988 tarihinde İzmir İl Müftü yardımcılığı, 27.12.1994 tarihinde İzmir Güzelbahçe İlçe Müftülüğü, 23.10.1996 tarihinde İzmir İl Müftü Yardımcılığı, 08.01.2002 tarihinde İstanbul Bağcılar İlçe Müftülüğü, 28.09.2004 tarihinde Üsküdar İlçe Müftülüğü, 29.09.2011-12.04.2016 Yüreğir İlçe Müftülüklerinde görev yaptı. 

Müftü Gök Evli ve üç çocuk babasıdır. 

İhlas Haber Ajans

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol