Müftü Niyazi ERSOY emekliye ayrılıyor
Yaş haddinden emekliye ayrılacak olan Eskişehir İl Müftüsü Niyazi ERSOY, bir veda mesajı yayımladı.



Muhterem Müftüm,
Aziz Kardeşim,

Diyanet İşleri Başkanlığında yaklaşık 43 yıllık mesaimi, kaderin nasip ettiği farklı görevlerden sonra, yine kaderin takdiri ile nasbedildiğim Eskişehir Müftülüğü görevimden 26 Eylül 2015 tarihi itibariyle yaş haddinden emekli oluyorum.

Şeref duyduğum ve onurla taşıdığım bu görevimden ayrılırken, kalb-i selim ile bitirmenin mutluluğunu yaşıyorum.

Nasip olursa emeklilik hayatımı memleketim Burdur/Bucak ve Antalya’da devam ettirmek istiyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle sizlere arz-ı veda ederken helallik istiyor, dualarınızı bekliyorum.

Gönlüm, dualarım, hasretini ve özlemini duyacağım hep sizlerle beraber olacaktır.

Başta zatı aliniz olmak üzere bütün personelinize selam, sevgi ve muhabbetlerimi sunarım.


Allah’ a emanet olunuz.



-Niyazi ERSOY Kimdir?-


26 Eylül 1950 tarihinde Burdur-Bucak İncirdere Köyü’nde doğdu. 1962 yılında ilkokulu bitirdi. 1965 yılında hafız oldu. 1972 yılında İmam-Hatip Lisesini bitirerek aynı yıl Burdur Lisesinden mezun oldu.

25.12.1972 tarihinde Burdur-Bucak İhtiyaroğlu Camiine İmam Hatip olarak tayin oldu. 24.11.1976 tarihinde İstanbul İli Üsküdar İçesi Salacak Fatih Camiine naklen atandı. Aynı yıl İstanbul Yüksek İslam Enstitüsüne kayıt oldu. 26.04.1978 tarihinde Üsküdar Müftülüğü Armağan evler camiine naklen atandı. 09.07.1979 tarihinde İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun oldu.

09.09.1979 tarihinde Konya İli Yunak ilçesine İlçe Müftüsü olarak atanan Niyazi ERSOY, 01.03.1981 - 01.07.1981 tarihleri arasında Burdur’da kısa süreli askerlik hizmetini tamamladı. 15.09.1981 tarihinde ise Denizli-Acıpayam İlçesine İlçe Müftüsü olarak atandı. Bu arada; 01.05.1985 - 16.07.1989 tarihleri arasında Almanya’nın Lünen şehrinde uzun süreli din görevlisi olarak görev yaptı. Yurt dışı dönüşü, 09.11.1989 tarihinde Eskişehir İl Müftülüğüne İl Müftü Yardımcısı olarak atandı. 06.01.1993 tarihinde Ankara-Altındağ İlçe Müftülüğüne naklen atandı.




31.10.2002 tarihinde Ardahan İl Müftülüğüne,

23.12.2005 tarihinde Afyonkarahisar İl Müftülüğüne,

03.07.2006 tarihinde Muğla il Müftülüğüne,

07.02. 2008 tarihinde Mersin İl Müftülüğüne

24.02.2011 tarihinde Eskişehir İl Müftülüğü görevine atanmıştır.

Niyazi ERSOY, evli ve 4 çocuk babası olup, Arapça bilmektedir.



Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Duran Akşit 1 yıl önce

Çok değerli Hocam selamün aleyküm.Emekliliğinizi sağlık ve huzur içinde geçirmenizi Yüce ALLAH'dan duacıyım.

Avatar
Mehmet solmaz. 1 yıl önce

Sayın hocam.yaptıgınız hizmetlerden allah c.c. razı olsun.
Emeklilik hayatınızda da sağlık sıhhat hayırlı uzun ömürler temennisiyle.hayirli olsun.

Avatar
altindag 1 yıl önce

Ankaradaki ilk müftüm, Allah hayirli eylesin emekliligini insallah. Saglik afiyetle uzun ömür nasip etsin insallah Cenab-i Hak.