Aksoy İmam Hatip'ten büyük başarı!

Esenler Oruçreis Mahallesinde bulunan Aksoy İmam Hatip Ortaokulu kısa sürede isminden söz ettirmeye başladı.

Aksoy İmam Hatip'ten büyük başarı!

Esenler Oruçreis Mahallesinde bulunan Aksoy İmam Hatip Ortaokulu kısa sürede isminden söz ettirmeye başladı.

21 Nisan 2016 Perşembe 11:46
Aksoy İmam Hatip'ten büyük başarı!
banner221
Grup Sayfamız İçin BURAYA Tıklayınız  

DİYANET HABER-   Esenler Oruçreis Mahallesinde bulunan Aksoy İmam Hatip Ortaokulu kısa sürede isminden söz ettirmeye başladı. Normal ortaokul iken başarı sıralamasında Esenler’in en son sıralarında yer alan okul İmam Hatip Ortaokulu olunca kısa sürede toparlanmaya başladı.

Aksoy İmam Hatip Ortaokulu geçtiğimiz günlerde Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tüm ortaokullarda yapılan TEOG Deneme sınavında büyük bir başarıya imza attı.

İsmi başarısızlıkla anılan okul şimdi Esenler’in parlayan yıldızı olma yolunda.  Aksoy İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Mahmut Balcı okul bahçesinde öğrencilere elde edilen başarıyla ilgili olarak şunları söyledi:

‘Öncelikle siz öğrencilerimizi tebrik ederim. Emeği geçen öğretmenlerimize ve velilerimize de teşekkür ederim. Okulumuz Teog Deneme Sınavında 7.sınıflarda Esenler’deki tüm ortaokullar arasında 5. Olmuştur. Esenler’deki tüm İmam Hatip Ortaokulları arasında ise 1. Olmuştur. Bu başarı Esenlerde bir anda gerçekten şaşırtıcı bir başarı oldu. Ben fazla şaşırmadım. Ben bazı ortamlarda biraz bekleyin okulumuz sürpriz yapacak. Çünkü öğrencilerimizde, öğretmenlerimizde ve velilerimizde bir istek görüyordum. Okul müdürü olarak birkaç önemli mazeretim dışında her gün sabah sizlerle birlikte okulda olmaya ve herkesi de harekete geçirmeye çalıştım. Belki bazen bu kadar takip biraz fazla oluyor diyenler de oldu. Bazı veliler bu takipten dolayı bizi eleştirdiler hatta şikayet edenler oldu. Bazı öğrencilerimiz hakkında tutanaklar tutuldu. Ancak ben hep şunu söylüyordum:  Biz yarışa sonradan başladığımız için daha çok çalışmak zorundayız. Öğrencilerimiz binamızın güçlendirme geçirmesinden dolayı başka okullarda ders görüyordu. Büyük bir dağınıklık vardı. Okulumuza yakın oturan bazı eğitimciler bile öğrencisini okulumuza yazdırmaktan çekiniyordu. Ancak onların birçoğunun şimdi mahçup olduklarını duyuyoruz. Çok şükür birçok eksiğimize rağmen hep beraber güzel bir sonuca ulaştık.

Başarımız sadece birkaç öğrenci ile sınırlı değil. Okul olarak başarıyı kazandık. İnşallah bu başarı sürekli olur. Bu anlamda okulun kuruluşundan bugüne emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Eğitimde başarı bir ekip işidir. Normal ortaokul öğrencilerimiz de bu sonuçlardan dersler çıkarmalı.  Öğrenciler ve veliler olarak aynı mahalledeki hatta akraba olan öğrenciler arasında bu kadar farkın nereden kaynaklandığını da düşünmek gerekir. Demek ki birileri çalışırken birileri ise emek harcamadan bir şeylere sahip olmaya çalışıyor. Emek olmadan ekmek olmaz.'

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
İsmini Vermek İstemeyen Aksoy Lu 2016-04-21 18:06:10

Bende BuOkulda Okuyorum Çooook Güzel bir Okul

Avatar
Beyza nur şimşek 2016-05-05 19:33:41

Aslında okul müdümüz çok iyi biri çünkü bizim iyliğimizi düşünüyor ve bizim için seferber oluyo

banner261

banner260