Atalay: Çatı kapı görüşmemiz yok

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Cumhurbaşkanı seçimiyle ilgili konuştu.

Atalay: Çatı kapı görüşmemiz yok

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Cumhurbaşkanı seçimiyle ilgili konuştu.

09 Mayıs 2014 Cuma 18:35
Atalay: Çatı kapı görüşmemiz yok
banner221
Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Cumhurbaşkanı seçimiyle ilgili, "Biz AK Parti olarak kendi adayımızı çıkaracağız. Bu konuda kimseyle kapı, çatı gibi görüşmemiz yok" dedi.
Açılış sonrası gazetecilerin Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili sorusunu cevaplayan Atalay, AK Parti olarak kendi adaylarını çıkaracaklarını ifade etti.
 
"Bu konuda kimseyle kapı, çatı gibi görüşmemiz yok. Biz kararımızı verince kendi Cumhurbaşkanı adayımızı ilan edeceğiz" diyen Atalay, şöyle devam etti:
 
"Muhalefetin çalışmalarını bir görelim. Zaten biz şu anda kendimiz karar vermedik ama biraz da muhalefet kesiminde de bir şeyler ortaya çıksın diye de bekliyoruz. Tabi ki muhalefet kendi adaylarından çok bizim adaylarımızla meşgul. Genel başkanlar bizim adayları değerlendirmekle meşgul

ler. Onun yerine bir an önce çalışma yapsınlar kendi adaylarını belirlesinler, ortaya çıktıktan sonra görüşlerimizi paylaşırız, söyleriz."
Bir gazetecinin "Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Cumhurbaşkanı adaylığı söz konusu ise bu süreçte istifa etmesi gerekli midir?" sorusu üzerine Atalay, "Bu konular Yüksek Seçim Kurulu ile ilgili konulardır. Bunların yasaları var, kendi mevzuatı var. Yasalar ne gerektiriyorsa öyle hareket edilir. Şu anda yasalarda istifa etmesini gerektirecek bir sebep yok" diye konuştu.

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220