Cübbeli Ahmet Hoca çok net bir şekilde uyardı!
Cübbeli Ahmet Hoca'nın katıldığı bir programda bir izleyicinin "Jiletle tıraş olmak haram mı?" sorusuna verdiği cevap sosyal medyada paylaşım rekorları kırıyor. Cübbeli, bu soruya "Daha önce de izah ettik, haramdır" cevabını veriyor.
 
"SAKAL TIRAŞI HARAM"
 
Cübbeli Ahmet Hoca bu soruya, "Onu anlattık, izah ettik, haramdır. 4 mezhebin imamlarına göre haramdır. Yani sakal tıraşından bahsediyoruz, kafa tıraşı caiz. 3 mezhebin cumhur ulemasına göre de haramdır. İmam Şafii'nin kendine göre haramdır, cumhur ulemasına göre mekruhtur. Bundan dolayı cumhrun görüşüne göre erkeğin sakalını tıraş etmesi haram olur." şeklinde cevap verdi.
 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
İslam 3 yıl önce

Kardeşim bu cahili neden ,kim konuşturuyor.4 mezhebe göre diyor ,dinimize göre demiyor.Kendi dönemlerinde mezhep imamları öyle içtihat yapmışlar. Zaten peygamberimiz zamanında herkes sakallı idi .Kestirmek zaten nadiren kısaltmak şeklinde olurdu.Bu günkü anlamda jilet zaten yoktu ki ,insanlar sıfır tıraş olsun.Müslümanlar jiletle tıraş oldu da Hz. Peygamber olmayın mı dedi.

Avatar
memet 3 yıl önce

jilete tek haram demisse ucuz kurtulmuşuz iyiki teknolojiye haram denemiş. Yada uçak tren metro jetski bunlara haram demesini:) çünkü bunlar mezhep imamları zamanında yoktu da

Avatar
fakir 3 yıl önce

Katılıyorum

Avatar
berkant gizemli 3 yıl önce

fıkıh kıtaplarında ,sakal kesmenin müsle(organ itlafı) olduğunu beyan ederler.kaynak ,hidaye,hacda halk bölümü)