Danıştay'dan başörtüsüne iptal talebi
Danıştay Başsavcılığı, ortaokul ve liseler ile çok programlı liselerde başörtüsü serbestliği getiren yönetmeliğin iptalini istedi.

8. Daire, yönetmeliğin iptal istemini önümüzdeki günlerde görüşecek. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullardaki öğrencilerin kılık ve kıyafetlerine dair yönetmelik 2014 yılında değiştirilerek lise ve ortaokul öğrencilerine başörtüsü serbestisinin önü açılmıştı.

Yargıçlar Sendikası Kurulu Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu, düzenlemeyi iptal istemiyle dava açtı. Konuya ilişkin görüşünü davaya bakan Danıştay 8. Dairesi’ne sunan Danıştay Başsavcılığı, ortaokul ve liseler ile çok programlı liselerde başörtüsü serbestliği getiren yönetmeliğin iptalini istedi. 

Moğol zihniyetli Ömer Faruk Eminağaoğlu

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
hak 11 ay önce

ﺍِﻥَّ ﺍﻟَّﺬِﻳﻦَ ﻳُﺤِﺒُّﻮﻥَ ﺍَﻥْ ﺗَﺸِﻴﻊَ ﺍﻟْﻔَﺎﺣِﺸَﺔُ ﻓِﻰ ﺍﻟَّﺬِﻳﻦَ ﺍَﻣَﻨُﻮﺍ ﻟَﻬُﻢْ ﻋَﺬَﺍﺏٌ ﺍَﻟِﻴﻢٌ ﻓِﻰ ﺍﻟﺪُّﻧْﻴَﺎ ﻭَﺍﻟْﺎَﺧِﺮَﺓِ ﻭَﺍﻟﻠَّﻪُ ﻳَﻌْﻠَﻢُ ﻭَﺍَﻧْﺘُﻢْ ﻟﺎَﺗَﻌْﻠَﻤُﻮﻥَ﴿١٩﴾
- İnananlar arasında çirkin şeylerin yayılmasını arzulayan kimseler için dünyada da ahirette de çetin birceza vardır. Allah bilir, siz bilmezsiniz.
Nur suresi ayet ve meali

Avatar
Efe 11 ay önce

bunların hepsini toplayıp antartikaya süreceksin...

Avatar
veysel 11 ay önce

zamanın bi̇ri̇nde bana artvi̇nli̇ bi̇ri̇ şöyle demi̇şti̇;"artvi̇nli̇ni̇n ali̇mi̇ tam ali̇m olur,zali̇mi̇ de tam zali̇m olur" diye.herhalde söylediği çok doğruydu ki bu da zalimmiş.

Avatar
REİS 11 ay önce

yahu böylelerine ne desem nasıl etsem bilemiyorum neyse... bi ata sözü vardı... it ürür kervan yürür... vesselam.

Avatar
Anlamiyorum bu zihniyeti 11 ay önce

Ya arkadaş anlayamiyorum bu zihniyeti ya kardeşim başörtusuyle bu kadar niye ugraşiyorsunuz. Millet uzaya gidyor siz daha hala lisedeki basortuyle ugrasiyonuz. Sonrada itidar olamiyotuz diyonuz ee kardesim millet size byle oy verir mi

Avatar
mehmet 11 ay önce

zavallı nasipsiz