Dışişleri Bakanlığı'ndan flaş açıklama!

Dışişleri Bakanlığı'dan açıklama: Bu bölgelerden derhal ayrılın...

Dışişleri Bakanlığı'ndan flaş açıklama!

Dışişleri Bakanlığı'dan açıklama: Bu bölgelerden derhal ayrılın...

17 Haziran 2014 Salı 09:16
Dışişleri Bakanlığı'ndan flaş açıklama!
banner221
Dışişleri Bakanlığı, Musul, Kerkük, Selahattin, Diyala, Anbar ve Bağdat'tan sonra Basra'da yaşayan Türk vatandaşlarına da, ülkeyi terk etme çağrısı yaptı.
 
Dışişleri Bakanlığı tarafından Irak'ta yaşananlar nedeniyle kurulan Kriz Masası tarafından yapılan duyuruda, sahadakigüvenlik durumuna ilişkin güncellemegerekliliğinin ortaya çıktığı belirtildi.
 
Bu kapsamda, Kriz Masası, Musul, Kerkük, Selahattin, Diyala, Anbar ve Bağdat'tan sonra Basra'da yaşayan Türk vatandaşlarına da, ülkeyi terk etme çağrısı yaptı.
 
Dışişleri Bakanlığı Kriz Masası tarafından yapılan açıklama şöyle; 'Irak’ta yaşanan çatışma ortamı nedeniyle sahadaki güvenlik durumuna ilişkin olarak yeniden birdeğerlendirme yapılması zarureti ortaya çıkmış ve Irak’a ilişkin güvenlik uyarımızın Basra ilini de kapsayacak şekilde güncellenmesine karar verilmiştir. Bu çerçevede, Musul, Kerkük, Selahattin, Diyala, Anbar, Bağdat ve Basra’da bulunan vatandaşlarımızın can güvenlikleribakımından tedbirli davranmaları, mümkün olan en kısa sürede bu bölgelerden ayrılmaları ve sözkonusu bölgelere seyahat edilmesinden kaçınılması kuvvetle tavsiye edilmektedir.'
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220