Diyanet hemen cevap verdi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Van'da vatandaşlara seslendi.

Diyanet hemen cevap verdi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Van'da vatandaşlara seslendi.

15 Mayıs 2015 Cuma 06:10
Diyanet hemen cevap verdi!
banner221
İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:
 
Ah benim Kürt kardeşlerim, canım kardeşlerim biz size sevdalıyız. Ama siz bizi anlamakta zorlanıyorsunuz. 7 Haziran bir kırılma noktasıdır. Terörü arkasın alanlar mı kazanacak yoksa bu millete sevdalı olanlar mı kazanacak, bu bakımdan çok önemli. Birileri benim Kuran'ın Kürtçe mealini sizlerle paylaşmamdan rahatsız oldular. Hatta terör destekli olan partinin eş başkanı da dedi ki "bu bir özel vakfın hazırladığı Kuran Kürtçe mealidir" Bir başkasında da dedi ki " bu bir tane olarak basıldı"
 
"DİYANET İŞLERİ BAŞKANI HEMEN CEVAP VERDİ"
 
Erdoğan; Hemen ertesi gün Diyanet İşleri Başkanlığı cevabını verdi. Dedi ki "biz ilk etapta 10 bin taneyi bölgeye gönderiyoruz"  dedi. Onların rahatsızlığını aslında bizatihi Kuran'ın kendisinden kaynaklandığını biliyorum. Zaten kendileri de bunu açıkça söylüyor. ne diyorlar? Okullardan zorunlu din dersi kaldırılsın. Niye kaldırılsın?
 
Zerdüştlük dinini kendilerine din edinenlere sizlerin gerekli cevabı vereceğini biliyorum. Dağlarda mağaraların içerisinde verdikleri ders bu. Nitekim işte Diyarbakır'da bir tane sözde müftü ne dedi? "Eğer benim partimin dini zerdüştlük olsa ben yine oradan aday olurdum" dedi. Bu sözde müftü. Şu hale bak ya. Seçimde proje diye bula bula Diyanet’i kapatmayı bulmuşlar. İstiyorlar ki Diyanet kapansın, camiler cemaat sahipsiz kalsın. CHP camileri kapattı mı? Sattı mı? Buraları ahırlara çevirdi mi? Şimdi işte terör destekli olan partimin de derdi bu. Benim Vanlı kardeşime buna izin verir mi? Diyanetle birlikte şimdi imam hatiplere de göz dikmişler" dedi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
YAVUZ SELM KARA 2015-05-15 19:34:35

bu kafa diyanetide karıştırdı siyasetide dinide dindar adam AKP YE OY VERMEYECEĞİM DİYORSA YAZIK

banner220