Dünya Müslüman Alimler Birliği İstanbul'da toplanacak
Dünya Müslüman Alimler Birliği'nin 4. dönem toplantısı çok sayıda alimin katılımıyla yarın İstanbul'da başlayacak.
 
Bu sene "Ümmetin Uyanışında Alimlerin Rolü (Kimlik Problemleri)" adıyla düzenlenecek ve 3 gün devam edecek toplantıya, çeşitli ülkelerden alimler katılacak.
 
Toplantı kapsamında Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Yusuf el-Karadavi'nin konuşma yapması ve Genel Sekreter Prof. Muhyiddin Ali Karadaği'nin 3. dönem toplantısının raporunu sunması bekleniyor. Toplantıda ayrıca Müslüman Alimler Birliği 4. dönem yürütme kurulu seçilecek. 
 
Yemenli alim Abdülvehhab ed-Deylemi, Çeçenya Müftüsü Salah Mejiyev gibi dünyanın önde gelen alimlerinin de katılacağı 4. dönem toplantısında ele alınacak konular arasında, "fikri meselelerde alimlerin rolü", "kimliğin korunmasında alimlerin rolü", Filistin ve Kudüs meselesinde alimlerin rolü", "ümmet meselelerine hizmet için medyanın kullanımında alimlerin rolü"nün yanı sıra İslam dünyasında din eğitimi gerçeği ve beklentileri" başlıkları yer alıyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
HAVANDA SU DÖVMEK 2 yıl önce

Daha öncekilerde olduğu gibi, bu toplantıdan da bir şey şey çıkmayacak. Müslümanlar anca havanda su dövüyor. Ne zaman, insanların ve alimlerin yaşantısında, İslâm 1. plana çıkarsa o zaman toplantılar işe yarar.

Avatar
mustafa 2 yıl önce

iyi ve de hayırlı sonuçlar verir inşaallah....

Avatar
mustafa 2 yıl önce

rabbimiz gerçek islamı anlamayı,anlatmayı ve de yaşamayı ihsan buyursun....barış dini olan islam dini,neredeyse savaş dini olarak tanıtılıyor.....rabbimiz müslümanlara ve de mü'minlere akıl-fikir versin....amin...