İsmailağa Cemaati'nden açıklama!

İsmailağa Cemaati ve Mahmut Efendi üzerinden her seçim öncesi ortaya atılan iddialara karşı 30 Mart öncesi önlem alındı.

İsmailağa Cemaati'nden açıklama!

İsmailağa Cemaati ve Mahmut Efendi üzerinden her seçim öncesi ortaya atılan iddialara karşı 30 Mart öncesi önlem alındı.

28 Mart 2014 Cuma 13:05
İsmailağa Cemaati'nden açıklama!
banner283
İsmailağa Cemaati ve Mahmut Efendi üzerinden her seçim öncesi ortaya atılan iddialara karşı 30 Mart öncesi önlem alındı.

İsmailağa Cemaati ve Mahmut Efendi üzerinden her seçim öncesi ortaya atılan iddialar için 30 Mart öncesi önlem alındı. Mahmut Efendi'nin oğlu Ahmet Ustaosmanoğlu, İsmailağa Cemaati adına yaptığı açıklamada, son günlerde Türkiye'nin içine düşürüldüğü ihanet sürecine dikkat çekerek, 'Ümmetin ve hususen cemaatimizin birliğini tehdit edici fitne ve fesadın memleketimizi ve insanlarımızı kuşatma gayretlerine, tesir altına alma çabalarına karşı her zamankinden daha çok teyakkuzda olmamız lazımdır' dedi.

İsmailağa Cemaati'nin ehl-i sünnet yolunun ve bu yolun büyüklerinin hassasiyetini taşıdığına dikkat çeken Ustaosmanoğlu, fitne ve fesat kokan bu güncel tartışmalarla hiç bir alakaları olmadıklarına vurgu yaptı.

İstikrarın muhafazasından mesulüz

Ustaosmanoğlu, İsmailağa Cemaatinin fitne ve fesat peşinde koşanların tuzaklarına düşmeden Türkiye'nin istikrar ve kazanımlarının muhafazasından yana tavır alacaklarını da açıkladı. Ustaosmanoğlu şunları söyledi: 'Cemaatimizin, Ümmetin birliği ve ittifakının gösterdiği istikamette, fitne ve fesat peşinde koşanların tuzaklarına düşmeyecek mümin ferasetiyle, istikrarımızın ve kazanımlarımızın muhafazası şuuruyla mesuliyetlerini ifa edeceğine inanıyoruz' diye konuştu.

İsmailağa Cemaati ve Mahmud Efendi adına yapılan açıklamanın tamamı şöyle:

Son günlerde ülkemizde yaşanan fitne ve fesat faaliyetlerinin yol açtığı bazı kafa karışıklıkları ve tereddütleri ortadan kaldırmak için bu açıklamayı zaruri görüyoruz. Öncelikle belirtelim ki, Mahmut Efendi Hazretlerimizin ve cemaatimizin adının bazı siyasi ve güncel tartışmaların içinde zikredilmesini hüsn-i niyetle bağdaşmayan, maksatlı ve istismara matuf bir sorumsuzluk olarak görüyoruz. Ümmetin ve hususen cemaatimizin birliğini tehdit edici fitne ve fesadın memleketimizi ve insanlarımızı kuşatma gayretlerine, tesir altına alma çabalarına karşı her zamankinden daha çok teyakkuzda olmamız lazımdır. Şu hakikati herkesin ve bilhassa bu tartışmalardan medet uman çevrelerin bilmesi gerekir ki, Ehl-i sünnet yolunun ve bu yolun büyüklerinin hassasiyetini taşıyan cemaatimizin, fitne ve fesat kokan bu güncel tartışmalarla hiç bir alakası yoktur.

Her zaman olduğu gibi, cemaatimiz, Mahmut Efendi Hazretlerimizin rehberliğinde Mevla'nın rızasından başka gayesi olmayan bir mükellefiyet anlayışıyla hareket edecek ve bu tartışmaların içinde olmayacaktır. Cemaatimizin, Ümmetin birliği ve ittifakının gösterdiği istikamette, fitne ve fesat peşinde koşanların tuzaklarına düşmeyecek mümin ferasetiyle, istikrarımızın ve kazanımlarımızın muhafazası şuuruyla mesuliyetlerini ifa edeceğine inanıyoruz.

Efendi Hazretlerimizin sıhhati, Ümmetin birlik ve selameti ile bu yolun yolcusu olanların muvaffakiyetlerine dua ediyor, Mevlâ'dan ülkemiz ve bütün İslam dünyası için hayırlar niyaz ediyoruz.

Yenisafak.com.tr


Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
EYVALLAH 2014-03-28 14:23:12

Her zaman olduğu gibi Mü'min Kulların ferasetine yakışır bir açıklama olmuş. Kalben tebrik ediyor, Rabbimizin size ve tüm ümmete yar ve yardımcı olmasını niyaz ediyorum.

Avatar
ağzına sağlık 2014-03-28 23:09:25

allah razı olsun üstdım

b-content 805" iv class="hs-time"> < DiYANET HABER 2018-01-18 15:57:45 0 cla:1
5 0 cla:1 ss="hs-title">
yat Ö7lisan= Kon targe k Kitab Lisan= +bileiv>yat Ö7lisan= Kon targe k Kitab 708" iv class="hs-time"> < DiYANET HABER 2018-01-18 15:> 1 00:39:40
1 00:39:40ss="hs-title">
il 96
< DiYANET HABER 2018-01-18 15:57:47 <9iv cl1
7 <9iv cl1ss="hs-title">
95
< DiYANET HABER 2018-01-18 15:> 7
7 ss="hs-title">
k Hocaadn' pi/dlama ER vmosErv> k Hocaadn' pi/dlama E
75
< DiYANET HABER 2018-01-1
2 v cl9:2
2 v cl9:2 ss="hs-title">
19 k Kitabpersitle= iade titas
20:51:34ss="hs--author-content hs-author-mid"> usenx < iv> /div> Adaletate="2018-01-18 15:57:44"> 2018-01-18 15:57:44<20:05>
20:05> ss="hs--author-content hs-author-mid"> usenx sanvkend mügirima> a pur< ı aadn&h/div> ç ta ma Sız?S!n o . etmeyipld tiğdiv> bi t="hezre ş.rtlatge çağü ivy < göze mdolav> d Kitabtiv> d Ediğun o yaue boş wa> akivy

llü ür enand mız < iv> /div> OĞUZate="2018-01-18 15:57:44"> 2018-01-18 15:57:44<19:52:01

19:52:01ss="hs--author-content hs-author-mid"> usenx Tümü m clecbass="hüpanel-content
.com/images/banner/mbsts_2.gif" width="300" ayrsunfh/ - -Hin-te- tY-kimtir> hor-midlazyAŞ"> Hin-te t kimtir CH/e-thin">a> Hin-te t kimtir -thin"> kan Ybolduln Ardnl aadnr b> kan yboldu a> Hin-te t , m kan Yboldu a> Hin-te ARTI'y < per" data-hs data-hsm="b"bandiv>
28ssops-on="makaleler" data-hops-on v/lu ="29 >29ssops-on="makaleler" data-hops-on v/lu ="30" >30ssops-on="makaleler" data-hops-on v/lu ="31 >31ssops-on="makaleler" datss=elect/www.diniselect ="ayors hs-aumkuch ="hs1m="makaleler" data-hops-on v/lu ="01 selected>Ocakssops-on="makaleler" data-hops-on v/lu ="02 >Şubatssops-on="makaleler" data-hops-on v/lu ="03 > tssops-on="makaleler" data-hops-on v/lu ="04 >Nisanssops-on="makaleler" data-hops-on v/lu ="05 >M ssops-on="makaleler" data-hops-on v/lu ="06 >Haziranssops-on="makaleler" data-hops-on v/lu ="07 >Temmuzssops-on="makaleler" data-hops-on v/lu ="08 >Ağusto ssops-on="makaleler" data-hops-on v/lu ="09 >Eylülssops-on="makaleler" data-hops-on v/lu ="1esp>Ekimssops-on="makaleler" data-hops-on v/lu ="11 >Kv> mssops-on="makaleler" data-hops-on v/lu ="12 >Arrldkssops-on="makaleler" datss=elect/www.diniselect ="yinart hs-lcyder ="hs1m="makaleler" data-hops-on v/lu =" asAraabEuv hniv> go-cenarfix">footrf"naxed > mt-20ix">mb-50-tabs hs-bbc
"hab20ix">rippleler> x">rippleler="hs-Ga x">rippleler="hs-Video"#rdi="hs--aousel-c .com/dunya/suriye-den-turkiye-ye-kusjpg" alt="
x">rippleler="hs-="pull-rig="hs--aousel-c .com/dunya/suriye-den-turkiye-ye-kusn54. uhget="div dat footrf"t/a> x">rippleler="hs-K54. ürgetpa="hs--aousel-c .com/dunya/suriye-den-turkiye-ye-kusropor jalt.ınart hs-lcb">footrf"t/a> x">rippleler="hs-Röpor jaltig="hs--aousel-c anner" le-fos-authorontent "le="tabi-inancinda-nur-i-muhammedi-m/ler> "le="tabi-inancinda-nur-i-muhammedi-kunye.ınaer> "le="tabi-inancinda-nur-i-muhammedi-iletisim.ınaer> "le="tabi-inancinda-nur-i-muhammedi-sitene-//we.ınaer> secrch-modal modal kidabcf b">secrch-input placehihttpıHabervAra n Aşyp ="secrchs ="q/irst"secrchsa secrch-bt x">ripple.www."img-a> secrch-popualt-tabs hs-bbc ad54.hskidz-m1-1ruehaberle ad54.hskidz-m1-1ruehaberleÖulu kend mizden sref=" z-aous ggle="tabi-inancinda-nur-i-muhammedi-hi-muhami/FET%C3%96
ad54.hskidz-m1-1ruehaberleFETÖ-aous ggle="tabi-inancinda-nur-i-muhammedi-hi-muhami/Tekke
ad54.hskidz-m1-1ruehaberleTekke-aous < < < < > 2018ismiclasmodal">×abEuv hniv <">lama ripple.wwwsdch btn-info ef="http:/pom/kur-an-asigi-ali-kucuk-hocamizin54. uhget="_blank"K54. ürget=ss="heK54. ürgetpanel ripple.wwwsdch btn-dat-am reklam8ismiclasmodal"d54.hskidz-m1-1ruehaKapatssEuv hniv < < > Euv hn typ ="Euv hn/lt"> 2018ismiclasmodal"d54.hskidz-m1-1rueha×abEuv hniv h3Üi! Girişilogin-formttabs hs-bbc ripple.wwwsdch btn-successaer> ripple.btn-info">Üi! Olandiv> ripple.wwwsdch btn-dat-am reklam8ismiclasmodal"d54.hskidz-m1-1ruehaKapatssEuv hnivdiv data-/www.dini=ini="script typ ="applicas-on/ld+jshn/> {/div>"@Okuctxt": r-an-asischema.org",/div>"@typ ": rOrgr"uhg": r-an-asiner/mbsts_2.gif" widto ontent,dlogol: { ontent"@typ ": rIler_Object",/div>div>"uhg": r-an-asiner/mbsts_2.gif" width="300" w=300&logo-mbsts_2.gif" ,/div>div>"r:0" ": 221,/div>div>"nner28": 90div>}/div> ontent,dOkucactPoin8": [ ontent{iv> ] tent}/"/script=="script typ ="applicas-on/ld+jshn/> {/div>"@Okuctxt": r-an-asischema.org",/div>"@typ ": rWebSite",/div>"uhg": r-an-asiner/mbsts_2.gif" widto,/div>"pocta-ialAhs-onl: { ontent"@typ ": rSecrchAhs-onl,/div>div>"P'": r-an-asiner/mbsts_2.gif" widthi-muhami/{secrch_trfm_string}l,/div>div>"query-input": r/wquired =secrch_trfm_string" tent}/}/"/script==="script typ ="applicas-on/ld+jshn/> {/div>"@Okuctxt": r-an-asischema.org",/div>"@typ ": rNewsA <",/div>"maanEa-ityOfP"30l: { ontent"@typ ": rWebP"30l,/div>div>"@id": r-an-asiner/mbsts_2.gif" widtgenel/ismaaalga-cemaatinden-acikatac-h33urdunu tent},/div>"clealine<: rİsmaaalğa Cemaati'nden açıkasma!",/div>" h: rİsmaaalğa Cemaati'nden açıkasma!",/div>" a Kiptn Ard a&ccedil;ıkasmada, shn g&uuml;nandda memleketi" tivtaeinsr &mesul&uuml;z Ustaosmanoğlu, vasmaaalğa Cemaatin-m fitn! fesat peşinde koş.ntit &ya şmuruyl- mesuldi!t"hrin- ifa teceğdiaeindi a Kip n a&ccedil;ıkasma< > b> sdiasd g&uuml;ncmlft t ivlul> i&ccedil;inde zikredilmesin- h&uuml;sn-i ndi!t"h b>ğ şmayat, maksatlı istisma a matuf sref=suzluk -ayrinrg&ouml;d&uuml;yrefz.<&Uuml;mmetinvtaehusus!n cemaati" tit liğdii tehdib tici fitn! fesad> memleketi" tivtaeinsr yokvur. Hnd zsmanv ğuv> bi, cemaati" t,eMahmut Efend Hazre="hri" tit reh2.giiğdide Mevla&#a t zv> &v> ka gayeht olmayat m&uuml;kmllefdi!t r i&ccedil;inde olmayacaktır. Cemaati" tit, &Uuml;mmetinv liğdvtaeittifak < şmuruyl- mesuldi!t"hrin- ifa teceğdiaeindi hhati, &Uuml;mmetinv likvtaesel tianya i&ccedil;in hdyll-r ndiaz tiyrefz. Yenisafak wid.tr ",/div>" "descript-onl: "İsmaaalğa CemaatiltaeMahmut Efend üzauhnden hnd meç m önceht or yl aa n idzi a n54 ı 30 tönceht önle- aldkerl.",/div>"keyw"imsl: "",/div>"h="30l: { ontent"@typ ": rIler_Object",/div>div>"uhg": r-an-asiner/mbsts_2.gif" width="300"s_2.gif"/ismaaalga-cemaati-nden-acikatac- ,/div>div>"r:0" ": 696,/div>div>"nner28": 359tent},/div>"8-01Published": r2014-03-28T13:05> 0+02> 0",/div>"8-01Modified": r2014-03-28T13:05> 0+02> 0",/div>"genr ": rnews",/div>"w"imCoun8": 659,/div>"hnLangu"30l: "tr-TR",/div>"typicalAgeRat-al: "7-",/div>" uthorl: { ontent"@typ ": rPersit ,/div>div>" h: rDin- Hss="hs-i tent}/div>>>>>,"publisherl: { ontent"@typ ": rOrgrdiv>" h: rDin- Hss="hs-i,/div>div>"logol: { ontenttent"@typ ": rIler_Object",/div>div>div>"uhg": r-an-asiner/mbsts_2.gif" width="300" w=300&logo-mbsts_2.gif" ,/div>div>div>"r:0" ": 100,/div>div>div>"nner28": 40 ontent}/div>}/div> }/"/script====ini="script m/images/yazarlar/thumbs/hakkY-so_them00"s">rise/js/jquery-1.9.1.m-m.jsleig=cript=="script m/images/yazarlar/thumbs/hakkY-so_them00"s">rise/js/x">menu.jsleig=cript==ni="script m/images/yazarlar/thumbs/hakkY-so_them00"s">rise/js/jquerykY-okie.jsleig=cript=="script m/images/yazarlar/thumbs/hakkY-so_them00"s">rise/js/base.m-m.jsleig=cript=="script m/images/yazarlar/thumbs/hakkY-so_them00"s">rise/js/bootstrap-=elect.m-m.jsleig=cript=="script m/images/yazarlar/thumbs/hakkY-so_them00"s">rise/js/:lananrise/js/jquerykpKisalt.m-m.jsleig=cript="script m/images/yazarlar/thumbs/hakkY-so_them00"s">rise/js/x">paytis.m-m.jsleig=cript="script m/images/yazarlar/thumbs/hakkY-so_them00"s">rise/js/monan<.m-m.jsleig=cript=="script m/images/yazarlar/thumbs/hakkY-so_them00"s">rise/js/monan<-tr.jsleig=cript=="script m/images/yazarlar/thumbs/hakkY-so_them00"s">rise/js/jquerykdotdotdot.m-m.jsleig=cript=="script m/images/yazarlar/thumbs/hakkY-so_them00"s">rise/js/sylaem.jsleig=cript==ni"script m/images/yazarlar/thumbs/hakkY-so_them00"s">rise/js/x">ctxt.jsleig=cript=="script m/images/yazarlar/thumbs/hakkY-so_them00"s">rise/js/jquerykinf-scroll.jsleig=cript=="script> $(docunan<)./a>rise/h="300"loadakkgif' }); }); "/script==="script typ ="ctxt/javascript docunan<.addEvansecrch-shown').on('scroll mousewhemlftouchmove', stopScrolling); }).on('shown', funhs-on () { $('.us-secrch-input').=elect(); }).on('kidz-m', funhs-on () { $('dunu').removeC hs-('d">secrch-shown').off('scroll mousewhemlftouchmove', stopScrolling); }); =ni $("#:lanan<_list .ctxt")kpKisalt(); i $("#paytis")kjsSoci s({ uhg: locas-on.om/k, ctxt: docunan<.querySelectorAll(".us-shares> <")[0]kin300HTML, showCoun8: 1rue, showLi-ml: false, shareh: [ { share: "twitts-i, via: rDildiriHss="hs-i, hhshtags: rDildiri Hss=""t},/ "facebook",/ "2" claplus",/ "/a> tin",/ "pinarfest",/ ] }); ctbı mim('339', 'hss="', ''); i "/script===div>"script typ ="ctxt/javascript ont$(".beslh="nsri .carousel-indicasors")kon("click",funhs-on(){ /div>div>dwindow.open('ges/yaz aldirivakfi.org.tr/tr-TR/','in Ata'); =ntent}); =ntent$(".us-="nsri .carousel-indicasors li")kon("click",funhs-on(){ /div>div>dwindow.open('ges/syazbagis. aldirivakfi.org.tr/simti-yark/dii-sarac-zsmani','in Ata'); =ntent}); ="/script= ulul =ni div>"!-- G" cla Analy s.--="maka"script> maka(funhs-on(i,s,o,g,r,a,m){i['G" claAnaly sObject']=r;i[r]=i[r]||funhs-on(){ maka(i[r].q=i[r].q||[]).push(argunanteElenan<(o),/div>m=s.getElenan})(window,docunan<,'script','azarla2" cla-analy skY-soanaly skjs','ga'); /div>ga('c/a>te', analit. _ga, ' uto'); div>ga('send', 'p"30view'); /div>"/script==div>"!-- End G" cla Analy s.--="maka =ni=ini="script Okusole.log(''); "/script==di