PKK'dan Cizre itirafı: Başarısız olduk
AA muhabirinin güvenlik kaynaklarından elde ettiği ve terör örgütü PKK'nın dağ kadrosu tarafından kaleme alındığı belirtilen bir yazı, güvenlik güçlerinin başarılı operasyonlarının örgütte nasıl paniğe neden olduğunu gözler  önüne serdi.

Yazıya göre, PKK başta Şırnak'ın Cizre ilçesi olmak üzere  operasyonların düzenlendiği bölgelerde devlet ve halk arasındaki bağı koparmak,  teröristlere takviye güç ve cephane gönderebilmek için her yolu denedi.

Siyasi ve  sivil toplum kuruluşu görünümündeki uzantılarına baskı yapan örgüt, sosyal medya  üzerinden de "katliam yapıldığı" algısı oluşturmaya çalıştı.

Operasyonlarda ölenlerin terörist değil, sivil olduğunu öne süren  terör örgütü uzantıları, operasyon bölgelerine girebilmek için sürekli eylem  yaptı.  

Kobani'deki senaryo Cizre'de işe yaramadı

Yazıda, ayrıca Kobani için organize edilen "kalkışma"nın arkasında da PKK'nın olduğu açık bir dille ifade edildi.

Kobani için düzenlenen yürüyüşler sayesinde, halkın arasına karışanlarla bölgeye silah, cephane ve takviye eleman gönderildiği itiraf edilen yazıya göre, Cizre için de aynı senaryo uygulanmaya çalışıldı. Bunun için  "Büyük Botan yürüyüşü" yapılmak istendi ancak bölge halkı örgütün siyasi uzantılarınca yapılan çağrılara kulak asmadı.

Öte yandan, operasyonlar devam ederken, çukur ve barikat eylemlerinin  bölgedeki diğer illere de yayılması için talimat veren örgüt, çağrılarına yanıt  alamadığı illeri ise "hain" ilan etti.
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol