SGK E Borç İdare Sorgulama

SGK işlemleri içerisinde önemli bir yeri olan İdare yani devlet kurumu yöneticileri tarafından gerçekleştirilen e borç sorgulama ekranına giriş yetkisi bulunmaktadır.

SGK E Borç İdare Sorgulama

SGK işlemleri içerisinde önemli bir yeri olan İdare yani devlet kurumu yöneticileri tarafından gerçekleştirilen e borç sorgulama ekranına giriş yetkisi bulunmaktadır.

08 Mart 2016 Salı 20:12
SGK E Borç İdare Sorgulama
banner221


SGK işlemleri içerisinde önemli bir yeri olan İdare yani devlet kurumu yöneticileri tarafından gerçekleştirilen e borç sorgulama ekranına giriş yetkisi bulunmaktadır. Yönetimlere verilen şifre ile sisteme yapılan girişte kurumun SGK’ya herhangi bir borcunun olup olmadığı bilgisi öğrenilmektedir.

Yönetim e-Borç Sorgulama Tüzel kişilere verilmiş olan şifre aracılığı ile kullanılabilmektedir. İdarelerce e-borç sorgulama sayesinde kamu kurumları firmaların bilgilerin ile borçlarına daha kolay şekilde öğrenebilmektedir. Bu işlemin kullanılma amacı daha çok kurumların bankalardan almış olduğu krediler ve yatırım araçları için kullanılmaktadır. Bankalardan Kredi almak isteyen kurumlar öncelikle  bankaya başvuru yaparak çalışma faaliyet belgelerini  vermelidirler.

Şifre almak için İdarelerce e-borç Sorgulama Yetki Talep Formu alınmalıdır. Aksi halde SSK sorgulama sayfasına giriş yapmak mümkün değildir.  Sisteme giriş gerçekleştirdikten sonra yetkiyi alan kişi bu da firmalarda genellikle muhasebeci olmaktadır. Şirket bilgilerini sisteme girerek bu konuda detaylı bilgiler  alınabilir. Sonraki aşamada sorgulama yapılacak olan firmanın sicil numarasının tüzel kişi tarafından sisteme girilmesi gerekmektedir.

Sicil numarası ile birlikte sgk il ve şube kodunun da biliniyor olması gerekmektedir. İl ve ilçe kodu da girdikten daha sonra sistem firma ile ilgili olan pek çok bilgiyi size sunmaktadır.  Bu bilgiler arasında firmanın çalışanları ve çalışan sayısı, sigorta bilgileri ve çalışanlarının SSK ödemeleri, var olan borçları ya da senetleri yer almaktadır. Yönetici bilgi sistemi e borç sorgulama bu şekilde kolaylıkla yapılabilmektedir.

Kaynak: İçerik http://www.sorgulahesapla.com/sgk-sorgulamalar/ sayfasından alınarak paylaşılmıştır.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Son Güncelleme: 08.03.2016 20:15
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220