Süleyman Soylu, gücün yetiyorsa Diyanet'i kapat!
Soylu'dan Demirtaş'a çok sert tepki: Biz de senin Kandil'ini...
 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı eleştirerek, "Demirtaş'a buradan laf söylediğim zaman Demirtaş oradan bana laf yetiştirmeye çalışıyor. O da Diyanet'i kapatacakmış. Gücü yeterse. Ben ona bir cevap vereyim de alsın ağzının payını, biz de senin Kandil'ini söndürürüz Selahattin efendi. Öyle kolay değil bu işler" dedi.
 
Türkiye'de güçlü bir iktidara ihtiyaç olduğunu ifade eden Soylu, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı eleştirerek, şunları kaydetti:
 
"6-7 Ekim olayları olduğu zaman güçsüz bir hükümet olsaydı oradaki vali konağından, hükümet binasından çıkamazdı. Oranın coğrafyasını iyi bilirim. Orada ne yaptıklarını bildiğim için de Demirtaş'a buradan laf söylediğim zaman Demirtaş oradan bana laf yetiştirmeye çalışıyor. O da Diyanet'i kapatacakmış. Gücü yeterse. Ben ona bir cevap vereyim de alsın ağzının payını, biz de senin Kandil'ini söndürürüz Selahattin efendi. Öyle kolay değil bu işler. Bu memleketin birliği, beraberliği ile istiklalinin nasıl oluştuğunu ve ülkede tek bir çakıl taşının kimseye verilemeyeceğini biz siyasetimizin birinci ilkesi olarak biliriz"
 
Soylu, vatandaşlardan AK Parti'ye güvenmelerini isteyerek sözlerini, "Bizden bir endişeniz olmasın. 13 yıldır ülkeyi nasıl bir noktaya getirmişsek 2023, 2071'de aynı şekilde yeni Türkiye'yi imar ve inşa edeceğiz" diyerek tamamladı.
 
Anahtar Kelimeler:
DiyanetSüleyman Soylu

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
ümit sss 2 yıl önce

Allahtan kork müslüman ! Lailaheillallah diyen birine nasil dinsiz imansiz dersin.. Hz. Vahşi gibi biri müslüman olduğu için ona dokunulmadi ki selahattinin yaptiği siyasetle hz. Vahşinin yaptiği kiyaslanamaz.. Az edep.. Allahin işine karişiyorsunuz iman kalptedir ve kalpleri bilen sadece O dur...

Avatar
Allah katında hak din İSLAM 2 yıl önce

Öyle imanı Allah bilir ama hak din islam ..oda Salahaddin de yok ne var bu ne savunduğu belli daha onun neyini savunuyor sun dinle ilgili neyi savundu herseyi islam dinine ters aykırı daha ne.. Rabbim ülkemizi dinsiz imansiz kötü şer kimselerinden korusun onlara fırsat vermesin AMİN