Suriye'de 1 Türk askeri şehit oldu
Türkiye Suriye topraklarında kalan Süleyman Şah Türbesi’ne operasyon düzenledi. 8 aydır IŞİD kontrolündeki bölgede yer alan Süleymah Şah Saygı Karakolu’na yapılan operasyon sırasında meydana gelen kazada sonucu karakolda görev yapan 1 asker şehit oldu. 
 
Türkiye'nin Suriye'deki Türk topraklarından olan Süleyman Şah Türbesi Saygı Karakolu'nda bulunan askerler tahliye edildi. Gece saatlerinde gerçekleştirilen operasyona bordo-bereliler de katıldı. Helikopterler de kara birliklerine destek verdi. 
 
Karakolda görev yapan askerlerin geçtiği mesaj üzerine birkaç gün önce operasyon için harekete geçildi. Askerlerin tahliyesi için gece yarısı 50'ye yakın tank sınırı geçerek bölgeye hareket etti. Hava kuvvetleri de operasyona eşlik etti. 35 kilometrelik hattı geçen kara birlikleri türbeye ulaşarak askerleri tahliye etti.
 
Süleyman Şah Türbesi yaklaşık olarak 1 yıldır tehdit altındaydı. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
vaiz 2 yıl önce

"yurtdışındaki tek vatan toprağımız, başarılı bir şekilde terkedilmiş ve arkada hiçbir naaş bırakılmamıştır.. Hatta düşmanın, türbeyi yıkma gibi bir zevki tadamaması için, türbe bizzat kendi ellerimizle bombalanarak yıkılmıştır. OPERASYONU YAPANLARI tebrik ederim" VATANA İHANET EDEN HAİN Mİ ARIYORSUNUZ.. alın size, vatan toprağını terketmeyi kahramanlık olarak göstermeye çalışan gerçek hainler!!