13 ilde okullar yarın da tatil

Yaklaşık 13 ilde daha yarın da okulların tatil edildiği ilan edildi

13 ilde okullar yarın da tatil

Yaklaşık 13 ilde daha yarın da okulların tatil edildiği ilan edildi

07 Ocak 2015 Çarşamba 19:44
13 ilde okullar yarın da tatil
banner283

Yurdun bazı kesimlerinde etkili olan kar yağışı eğitimi engellerken İstanbul başta olmak üzere bazı il ve ilçelerde okullar tatil edildi.

İSTANBUL'DA OKULLAR BİR KEZ DAHA TATİL EDİLDİ

İstanbul Valisi Vasip Şahin resmi Twitter hesabından açıklama yaparak, okulların yarın da tatil edildiği duyurdu.

Vali Vasip Şahin Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Don ve buzlanma ihtimali ve ulaşımda yaşanabilecek olumsuzluklar sebebiyle 8 Ocak Perşembe günü eğitime-öğretime bir gün ara verilmiştir" dedi.

BİTLİS'TE OKULLAR 2 GÜN DAHA TATİL EDİLDİ

Bitlis'te etkili olan olumsuz hava şartları nedeniyle kar tatili 2 gün daha uzatıldı. Bitlis Valiliği'nden yapılan açıklamada, il merkezi ve bağlı köylerde ilk, orta ve lise dereceli okulların olumsuz hava şartları nedeniyle perşembe ve Cuma günü de tatil edildiğini bildirdi.

BOLU'DA KAR TATİLİ UZADI

Bolu'da, dün geceden bu yana aralıksız süren kar yağışı eğitime verilen arayı uzattı. Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları, il genelinde okulların 8 ocak perşembe günü de tatil edildiğini açıkladı.

NİĞDE'DE OKULLAR TATİL EDİLDİ

Niğde'de yoğun kar yağışı nedeniyle okulların yarın tatil edildiği bildirildi. Niğde Valiliği'nden yapılan duyuruda, yoğun kar yığışı nedeniyle il genelindeki okulların bir gün süreyle tatil edildiği duyuruldu.

KARABÜK'TE EĞİTİME KAR ENGELİ

Karabük Valiliği, tüm kentte okulları yarın da tatil ettiğini duyurdu. Karabük Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, Meteoroloji'den alınan bilgiye göre, kentte bu geceden itibaren aralıklarla yoğun kar yağışı olacağı belirtildi. Kar yağışı ile birlikte mevsim normallerinin altında seyredecek düşük sıcaklık, buzlanma ve don olayları beklendiği belirtilen açıklamada, "Bu sebeple ilimiz genelinde Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı tüm örgün ve yaygın eğitim kurumları 8 Ocak 2015 Perşembe günü bir gün süreyle tatil edilmiştir" ifadeleri kullanıldı.

BİLECİK'TE OKULLAR KAR NEDENİYLE BİR GÜN DAHA TATİL EDİLDİ

Bilecik'te yoğun kar yağışı okulların bir gün daha tatil olmasına sebep oldu. Bilecik Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, 7 Ocak 2015 Çarşamba günü; Osmaneli ilçe merkezi hariç, il genelindeki; tüm okul öncesi, ilköğretim ve orta öğretim okullarında bir (1) gün süre ile eğitim öğretime ara verildiği belirtilerek, "Bilecik'te kar yağının yoğun bir şekilde devam etmesi nedeniyle 8 Ocak Perşembe günüde okul öncesi, ilköğretim ve orta ortaokul öğretimin okullarında 1 gün süre ile eğitime tekrar ara verilmiştir. Ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli bayanlarda bir (1) gün süre ile idari izinli sayılacaklardır" denildi.

KOCAELİ'DE OKULLAR BİR GÜN DAHA TATİL EDİLDİ

Kocaeli'de, okulların bir gün daha tatil edilmesine karar verildi. Kocaeli Valiliğinden yapılan açıklamada, Meteoroloji yetkililerince; il genelinde 7 ocak 2015 çarşamba günü gece saatlerinde kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı beklendiği, 8 ocak 2015 perşembe tarihinde de buzlanmanın devam edeceği, hava sıcaklığının (-5) ve (-1) derecede olacağının tahmin edildiği belirtilerek "Elverişsiz hava şartlarındaki bu durumun olumsuzluğa ve mağduriyete yol açmaması amacı ile Kocaeli il genelinde anaokulları ile ilk, orta ve liselerde (rehabilitasyon merkezleri dahil) 8 ocak 2015 perşembe günü eğitim ve öğretime bir gün süre ile ara verilmesi uygun görülmüştür. Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel idari izinli sayılacaktır" denildi.

KARAMAN'DA OKULLAR YARIN TATİL

Karaman Valiliği'nden yapılan açıklamada, kar yağışı nedeniyle okulların yarın da tatil edildiği duyuruldu.

Sabah saatlerinde başlayan kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor. Karaman'ı, Konya, Ereğli ve Mersin'e bağlayan karayolları kar yağışı ve buzlanma nedeniyle ulaşıma kapandı.

Valilikten yapılan açıklamada, etkili olan kar yağışı nedeniyle tüm okulların yarın da tatil edildiği bildirildi.

SİVAS'TA KAR TATİLİ BİR GÜN UZATILDI

Sivas'ta kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün daha ara verildi. Sivas Valiliği'nden yapılan açıklamada yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün daha ara verildiği duyuruldu. Valilikten yapılan açıklamada, "İl Hıfzıssıhha Kurulunun aldığı karar gereği ilimiz genelinde yaşanan olumsuz hava koşulları nedeniyle ana okulları ile ilk, orta ve liselerde eğitim ve öğretime, Perşembe günü de bir gün süreyle ara verilmesi uygun görülmüştür" denildi. Ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personeller de idari izinli sayılacağı bildirildi.

NEVŞEHİR'DE EĞİTİME KAR TATİLİ

Nevşehir'de kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi. Nevşehir kent merkezinde ve bağlı ilçe kasaba ve köylerde kar yağışı nedeniyle 08 Ocak Perşembe günü anaokulları ile ilk, orta ve liselerde okullar 1 gün tatil edildi. Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personel idari izinli sayılacaklar.

BARTIN'DA OKULLARA 1 GÜN KAR TATİLİ

Bartın'da yoğun kar yağışı nedeniyle il genelinde yarın tüm okulların 1 günlüğüne tatil edildiği açıklandı.

Bartın Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Aşırı soğuk ve buzlanma ile ulaşımda yaşanan zorluklar nedeniyle, ilimiz genelindeki tüm okullarda eğitim ve öğretime 08 Ocak 2015 Perşembe günü bir gün olmak üzere ara verilmiştir. Buna bağlı olarak yapılan 1 günlük tatil nedeniyle okullarımızın dönem içerisinde uygulayacağı telafi programı ile derslerin tamamlanması sağlanacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" denildi.

YOZGAT'TA OKULLAR YARIN TATİL

Yozgat Merkez, Akdağmadeni, Boğazlıyan, Saraykent, Sorgun, Yerköy ilçelerinde okullar bir gün daha tatil edildi. Yozgat Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, yoğun kar yağışı sebebiyle Yozgat Merkez, Akdağmadeni, Boğazlıyan, Saraykent, Sorgun, Yerköy ilçe merkezleri ve köylerinde okulların yarın tatil edildiğini belirterek, "Aydıncık, Çayıralan, Kadışehri ilçelerinde ise taşımalı sistemle eğitim veren köy okulları yarın tatil edilmiştir" dedi.

BURSA'DA OKULLAR TATİL EDİLDİ

Bursa'da 3 gündür etkisini artırarak devam ederken, eğitime bir gün daha ara verildi.

Bursa Valiliği tarafından okullar yarın da (perşembe) tatil edildi. Öte yandan tatil kararını facebook adresinden öğrencilerle paylaşan Bursa Valisi Münir Karaloğlu, "Çocuklar! Tatilin keyfini çıkarın, ama unutmayın, karne almaya az zaman var. Sınavlara çalışmayı ihmal etmeyin. Gözlerinizden öpüyorum" diye yazdı.

ŞIRNAK'TA OKULLARA 2 GÜN KAR TATİLİ

Şırnak'ta yoğun kar yağışı nedeniyle okullar 2 gün tatil edildi. Şırnak Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Yoğun kar yağışı nedeniyle, Şırnak merkez ve merkez ilçeye bağlı belde ve köylerde, 8 Ocak 2015 tarihinden itibaren ilk ve orta dereceli eğitim kurumlarında eğitime, 2 gün süreyle (Perşembe ve Cuma) ara verilmiştir" denildi.

KAHRAMANMARAŞ'TA OKULLARA KAR TATİLİ

Kahramanmaraş'ın kuzey ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 1 gün süreyle ara verildi. Kahramanmaraş Valiliği tarafından alınan kararın ardından Kahramanmaraş'ın kuzey ilçeleri olan okulların 8 Ocak 2015 Perşembe günü tatil edilmesine karar verildi. Elbistan, Afşin, Göksun, Nurhak ve Ekinözü'nde eğitime kar nedeniyle 1 gün süreyle ara verildi.

KAYSERİ'DE OKULLAR YARIN DA TATİL

Kayseri Valisi Orhan Düzgün, twitter hesabından yaptığı açıklamada olumsuz hava koşulları ve kar yağışı nedeniyle il genelinde okulların yarın da tatil edildiğini açıkladı. Kayseri Valisi Orhan Düzgün, twitter hesabından, "Meteorolojik verilere göre kar yağışının yarın ilimiz genelinde etkisini azaltacak olmasına rağmen ilimizde tahmin edilenden fazla kar yağışı halen etkisini devam ettirdiğinden ve bu gece beklenen hava sıcaklığının sıfırın altında 10'un üzerine çıkacak olması ve yollarda buzlanmaya sebep olabilecek olması nedeniyle İl Hıfzısıhha Kurulu'nda yeniden yapılan değerlendirmeler sonucu Kayseri il genelinde okullarımızın 8 Ocak 2015 Perşembe günü de tatil edilmesine karar verilmiştir. Hamile ve engelli kamu personeli de 8 Ocak 2015 tarihinde izinli sayılacaktır" açıklamasında bulundu.

MUŞ'TA OKULLARA KAR TATİLİ

Muş'ta yoğun kar yağışı nedeniyle okullar 1 gün tatil edildi. İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, Facebook hesabında yaptığı açıklamada, "Muş ilimizde, don ve yoğun kar yağışı nedeniyle 8 Ocak 2015 Perşembe günü merkez ilçe ve bağlı köylerde örgün eğitim okullarında (yatılı bölge okulları, pansiyonlu kalan öğrenci hariç) İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla 1 gün eğitim ve öğretime ara verilmiştir" dedi.

ISPARTA'DA EĞİTİME 2 GÜN ARA

Isparta'da okullar hava koşulları ve buzlanma nedeniyle 2 gün tatil edildi. Isparta Milli Eğitimi Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, il genelindeki kar yağışı ve buzlanma nedeniyle tüm MEB'e bağlı kurumlarda eğitim öğretime ara verildiği bildirildi.

HAKKARİ'DE OKULLARIN TATİL SÜRESİ UZATILDI

Hakkari'de yoğun kar yağışı nedeniyle okullarda eğitimi 1 gün ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Hakkari'de yoğun kar yağışı nedeniyle okullarda tatil süresinin 1 gün daha uzatıldığı belirtildi.

TUNCELİ OKULLARA KAR TATİLİ

Tunceli'de devam eden kar yağışı nedeniyle il genelindeki tüm okullar yarın tatil edildi. Tunceli Valiliği tarafından konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle kent merkezi ile tüm ilçelerdeki okullarda eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

Açıklamada, il ve ilçelerde kamu kurum ve kuruluşlarında görevli engelli ve hamile personelin de Perşembe günü idari izinli sayılacağı kaydedildi.

HİSARCIK'TA OKULLARDAKİ KAR TATİLİ 1 GÜN DAHA UZATILDI

Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde yoğun kar yağışı sonucu kar ve aşırı buzlanma nedeniyle ilçe merkezi ve köylerinde tüm ilk ve orta dereceli okulların 8 Ocak 2015 Perşembe günü 1 gün tatil edildiği açıklandı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada," İlçemizde devam etmekte olan yağışlar ve buzlanma olayları sebebiyle Hisarcık genelinde Müdürlüğümüze bağlı tüm eğitim kurumlarında 08.01.2015 tarihinde eğitime 1 gün ara verilmiştir." denildi.

SAMSUN'DA DA EĞİTİM KAR ENGELİNE TAKILDI

Samsun'da yoğun kar yağışı dolayısıyla okullar il geneli tatil edildi. Samsun Valiliği'nin aldığı kararla, yoğun kar yağışı dolayısıyla İlkadım, Atakum ve Canik ilçeleri ile diğer tüm ilçelerde ilkokul, ortaokul ve liselerde okullar 8 Ocak 2015 günü tatil edildi.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.